Hírek
5 étel, amit soha ne mikrózz
Manapság a mikrohullámú sütő szinte elengedhetetlen kelléke egy modern konyhának. Pedig egyes kutatások szerint a mikró által kibocsátott sugárzás változást okoz a szív működésében és a vér összetételében. Emellett a benne készített ételek fogyasztása növeli a bélrendszeri- és gyomorrák kialakulásának kockázatát.
Naponta többszöri csuklás
A csuklás a rekeszizom reflexes, akaratlan összehúzódása, melyet számos tényező kiválthat. Ezek döntő többsége jelentéktelen, nincs kóros eltérés vagy elváltozás a háttérben. Akár naponta is többször jelentkezhet csuklás, mely lehet egyes szokások, vagy bizonyos történés következménye, nagyon ritkán állhat egyéb kórkép is a háttérben.
Ciki, ha még szűz vagy?
Ne hidd, hogy kakukktojás leszel a környezetedben, ha még szűz vagy! Legyen életed első szexuális élménye egy bensőséges érzelmi kapcsolat beteljesülése! Néhány gondolat az alábbiakban erről a témáról...
Hallásproblémák – Íme, a legfontosabb tudnivalók
A halláskárosodás kifejezés nem csak azokra vonatkozik, akik teljesen elvesztették a hallásukat; valójában a hallás minden típusú károsodására utal az enyhétől a súlyosig. Ez magában foglalja a rövid távú hallásvesztést is, amelyet olyan problémák okozhatnak, mint például a fülgyulladás vagy a nagyon hangos zajnak való kitettség.
Palacsinta laktózérzékenyeknek
Ki az, aki ne ismerné, ne szeretné? Finom, édes és kellemes délutáni nasi is lehet belőle, de főfogásként is kiválóan alkalmas étek: a palacsinta! Tippeket adunk, hogyan készítsd el, hogy még a laktózérzékeny barátaidat is meg tudd kínálni.
A fogamzásgátló módszerek kombinálása. Mi a leghatékonyabb védekezési mód?
Számos szempontot figyelembe kell vennünk, mielőtt egy fogamzásgátlási módszer alkalmazása mellett döntünk. A sokak által legfontosabbnak tekintett biztonságosság (vagyis a nem kívánt terhesség minél kisebb esélye) mellett egyéb szempontok is fontosak lehetnek.
Méhen kívüli méhnyálkahártya-szövetek?
Sok nő tapasztal a menstruáció alatt kismedencei fájdalmat, görcsöket, ami bizonyos mértékig természetes jelenség. Azonban az már nem természetes, ha a fájdalom szinte elviselhetetlen, és a menstruációs vér mennyisége is fokozódik.
Mi legyen az üres üvegekkel? 5 kreatív tipp
Újabb egyszerűen elkészíthető ötleteket ajánlunk figyelmetekbe. Ezúttal az üres üvegek újrahasznosításához adunk néhány tippet. Próbáljátok ki ti is!
Menstruáció: ha az iskolában jön meg először
Mikor jön meg először a menstruációm? Ez egy nagy kérdés, ha még a legeslegelső menstruációd előtt állsz. Bizonyára tartasz tőle, hogy olyan helyen vagy időben jön meg először, ami zavarba hoz, például a suliban. Segítünk, hogy emiatt ne kelljen aggódnod!
Beilleszkedés az egyetemre - Mire számíts?
Az első félév elején még mindenki lelkes. Egyetemistaként, főiskolásként vígan telnek a napok. Nincs napi óralátogatási kötelezettség, minden házi feladat már a múlté, és majd minden másnapra jut egy buli. Ennyi lenne a középiskoláról egyetemre váltás lényege? - olvasható a felvi.hu-n.
Mit tegyünk a vita hevében? – 4 tipp a hatékony konfliktuskezelésért
Konfliktusokba az életünk bármely területén kerülhetünk: iskola, baráti vagy családi kapcsolatok, munkahely, párkapcsolat. A konfliktus a mindennapok természetes velejárója, mellyel mindannyiunknak meg kell küzdeni. Egy vita közben azonban hajlamosak vagyunk érzelmeink rabjává válni, és nem tisztán gondolkodni. Az alábbi tippek segíthetnek abban, hogy hamarabb visszataláljunk a józan gondolkodáshoz.
Kérdések az önkielégítésről, amiket nem mertél feltenni
A maszturbálás teljesen normális, egészséges módja annak, hogy szexuális örömet szerezz magadnak. A fiúk 80, a lányok 60 százaléka állítja, hogy szokott önkielégítést végezni.
Nőhet még a péniszem?
Tisztelt Doktornő! A húszas éveiben járó férfi vagyok, és a pénisznövekedésről szeretnék kérdezni. Már általános iskolában is szó esett a felvilágosító órák keretében a pénisz méretéről, illetve arról, hogy ez a testrészünk folyamatosan nőhet, egészen 20 éves korunkig, illetve a keringő vér mennyiségétől is függhet a mérete.
Guarana versus koffein
Van valami különbség a guarana és a koffein között? Vajon a guarana jobb, mint a koffein? A guarana növény magjából készült termékek azok számára készültek, akik nem szeretik a kávé keserű ízét, de szeretnének éberek maradni.
Tippek a másnaposság ellen
A szeszes italok manapság egyre inkább az életünk részei. Ha buliba, esti kiruccanásra megyünk, szinte elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk össze a szeszes italok valamilyen fajtájával. Az alkohol egyre népszerűbb a fiatalok között, mivel oldja a feszültséget, a gátlásokat, valamint fel tudja erősíteni örömünket, ha jó társaságban fogyasztjuk, feledteti a bánatot, és tompítja az érzékeket.