Mi is a sadfishing?
A közösségi média a tizenévesek életének szerves része. De ami egykor egyszerű módja volt a barátokkal és családdal való kapcsolattartásnak, mára olyan közeggé fejlődött, ahol a riasztó trendek közepette egyre nehezebb megkülönböztetni az igazit a hamistól. Te tudod, mi a sadfishing?
Neked mit jelent az egészség? A pszichés egyensúly is hozzá tartozik
"Élj egészségesen, sportolj sokat, egyél minél több zöldséget, gyógyulj meg." Ebben általában ki is merül az egészséggel kapcsolatos tanácsok többsége. Igazán? Ennyi lenne az egészség, a betegség hiánya? Csak a testünk egészségére kell gondolni?
Miért kell edzened az önértékelésedet?
Állj meg egy pillanatra! Hogy érzed most magad a bőrödben? Miként vélekedsz saját magadról és mennyire van rád hatással, hogy mások mit gondolnak rólad?
5 módszer, hogy jól érezd magad a bőrödben
Néha az önbizalomhiány elsöprő erejű lehet. De mindig van megoldás! Íme, tippjeink!
Kiégés kamaszkorban
Nem tudod, nem érted mi történik veled. Megmagyarázhatatlan rossz érzések nehezítik meg a mindennapjaidat: reggelente gyomorgörccsel ébredsz, még el sem kezdődött a nap, de már azt várod, hogy vége legyen, semmi sem tölt el örömmel, motiválatlan, elégedetlen és ingerült vagy.
Rejtélyes tünetek szervi elváltozás nélkül
Gyakran fáj a fejed és a hasad? Sokat betegeskedsz, ami miatt alig jársz iskolába, vagy ha el is mész, folyamatosan rosszul érzed magad? A szüleid aggodalmukban orvostól orvosig cipelnek emiatt, de szerencsére eddig semmi szervi okot nem találtak a tüneteidre? Akkor előfordulhat, hogy a lelked nincs rendben, és a szorongásaid, lelki szenvedéseid testi tünetekben fejeződnek ki.
Miért kellenek az életünkbe a szabályok?
Szabályok vesznek körül mindenhol: utazás közben, az iskolában, a bevásárlásnál, az állatkertben, az étteremben, a sportpályán, a moziban, otthon.
Önértékelési csapda: a hiba a készülékben van
Alig van ember, aki elégedett lenne önmagával. Szinte mindenkiben van kisebbségi érzés, önértékelési zavar. Miért van ez? Mert mindenkinek mindent elhiszünk.
Mit hozunk a gyermekkorunkból?
Talán nem is gondolnánk, de döntően a gyermekkori pozitív és negatív élményeinken múlik, hogy milyen felnőtté válunk. Ettől függ a jólétünk, az elégedettségünk, a mentális állapotunk. A hozott hatások lényegében befolyásolják a későbbi baráti-, iskolai-, munkahelyi-, illetve párkapcsolatainkat is.
A testképzavar és a közösségi média: Van-e összefüggés?
A testképzavar egy olyan mentális egészségügyi rendellenesség, amely során az illető torzított, valótlan képet alkot saját testéről, alakjáról. De vajon van-e összefüggés a fokozódó közösségi médiahasználat és a testképzavar kialakulása között?
Hogyan legyünk empatikusak?
Van olyan barátod, akivel nagyon szeretsz együtt lenni, mert bármit mondasz neki, ő megérti, átérzi és támogat? Biztosan nagyon empatikus veled. Hogyan keltheted másban azt az érzést, hogy te is empatikus személyiség vagy?
Testdiszmorfiás zavar – Mi is ez?
A testdiszmorfiás zavar a rögeszmés-kényszeres zavarhoz (OCD) kapcsolódik. Az ilyen mentális betegségben szenvedők órákat töltenek azzal, hogy aggódnak amiatt, hogy valami nincs rendben a megjelenésükkel. Például olyan "hibákat" láthatnak, amelyeket mások nem vennének észre. Ezek a gondolatok és aggodalmak időt és energiát vesznek el.
Rugalmas ellenálló képesség – Mit jelent?
A reziliencia, vagyis ellenálló képesség azt jelenti, hogy képes vagy visszalépni vagy előrelépni egy problémából, illetve, ha nehéz kihívással nézel szembe vagy kudarcot vallassz, felismered.
Szorongás: mi is ez?
A szorongás egy normális pszichológiai válasz az emberben, ha stresszhelyzettel találkozik. Azt jelenti, hogy szomorúságot, aggodalmat, félelmet, gondterheltséget és idegességet érzünk.
Vásárlásmánia
Vásárlásmánia hódít az egész világon! Néhány éve elismert függőségről van szó, ami főleg a fiatalokat érinti. Kiürült hitelkártyák és megromlott emberi kapcsolatok járnak a nyomában.