Lelki túlérzékenység: egy apróságtól összedől a világ
Túlreagálás lenne egy eltűnt sajtreszelő miatt vitatkozni? Túlérzékenységre vall, ha azért kezdünk el üvöltözni családtagjainkkal, mert mindenki mást akar nézni a tévében? Hol van a határ a túlérzékenység és a normalitás között?
Győzd le a karácsonyi stresszt!
Rengeteget hallhatunk az ünnepek alatti stresszről, ami teljesen tönkreteszi a karácsony alapvető értékeit: az ünnepet, az élvezetet és a varázslatot.
Mindent a Mikulásról
A Mikulás mindenki jótevője és a gyerekek kedvence, hiszen a csöppségek már az első sötét és hideg este után elkezdik visszaszámolni a napokat addig, amíg ki nem rakhatják csizmáikat az ablakba. A Mikulás történetéről sokféle legenda és mendemonda kering, de szinte mindegyikben felbukkan a gyerekek és a szegények megsegítése.
A „bezzeg” gyerek árnyékában
Ha van a családban egy kimagaslóan tehetséges, esetleg nagyon szófogadó gyerek, azt a szülők hajlamosak favorizálni. Őt állítják példaképül a többi gyereknek. Na, most képzeljük magunkat a másik gyerek helyébe, akinek átlagos képességei vannak.
Hogyan mutasd be a szerelmedet a szüleidnek?
Hetek óta halogatod a találkozót, de végül mégis elérkezett a pillanat: itt az idő, hogy az új párodat bemutasd a szüleidnek.
A halál felfogása a különböző kultúrákban
Mostanság a halál tabu téma. Ha lehet, kerüljük, hogy beszélni kelljen róla. Amennyiben mégis kimondani kényszerülünk, talán kicsit beleborzongunk, félünk, ha túl sokat emlegetjük, talán bevonzzuk a „kaszást”.
Halloween története
Mindenki látott már olyan filmet, amelyben kísértet-jelmezes kisgyerekek szaladnak házról-házra, cukorkát gyűjtögetve. De vajon honnan indult ki ez a hagyomány, és miért ünneplik minden évben?
Bumeráng gyerek – Ne akarj ilyen lenni
Bumeráng gyerek. Te hallottál már róla? Ők azok, akik 18 évesen elköltöznek otthonról, majd néhány év múlva visszatérnek a szülői házba, amikor anyagilag nehéz helyzetbe kerülnek. Sok család számára egy felnőtt gyermek támogatása érzelmi és anyagi terhet jelenthet.
Dühkezelés fiúknak
Kontrollálhatatlan és visszatérő agressziótól vagy frusztrációtól szenvedsz? Engeded, hogy felhalmozódjanak benned ezek az érzelmek, addig, amíg már nem tudod őket kezelni? Ezzel akár hosszútávon is árthatsz magadnak.
Ugye te nem szégyelled a szüleidet?
Kamasznak lenni nem könnyű: ez az átmeneti időszak a gyermekkor és a felnőttség határán számtalan megmérettetést tartogat a számodra. Tele vagy kérdésekkel, furcsa eddig nem ismert érzésekkel, félelmekkel - már nem vagy gyerek, de még nem vagy felnőtt sem.
Szerelmesek a szüleim, de nem egymásba
A válás krízisét átvészeljük, sok sírás, sok változás, esetleg sok veszekedésen keresztül. De mindezek után mi lesz? Mi van akkor, ha a szülők továbblépnek? Mi lesz, ha újra szerelmesek lesznek?
Hogyan közöld a szüleiddel, hogy van barátod?
A fellegekben jársz a boldogságtól, és a háztetőre kiállva kiáltanád a barátod nevét, de az, hogy eláruld a szüleidnek, hogy udvarlód van, már sokkal bonyolultabb dolog, nem igaz?
Testvérharc: ha nem jössz ki a tesóddal...
Vajon ki az az ember, akit egész életen át ismerni és szeretni fogsz? Az, aki valószínűleg életed eddigi fontos eseményeinél is mindig ott volt, veled nőtt fel, játszott, sírt, bulizott... és követett el hibákat, mint akárki más: a testvéred.
Mit csináljak nagyiéknál?
Tizenévesen jobb programok is akadnak bőven, mint a nagyszülőkkel eltölteni az időt. A szokásos hétvégi látogatások, a szünidei programok végeláthatatlanul hosszúnak tűnhetnek. Mit lehet közösen csinálni?
Hogyan növeld a függetlenségedet?
Lehet, hogy már leültél a szüleiddel megbeszélni az otthoni házirendet, és sikerült is mindenki számára kedvező kompromisszumos megoldást találni. De mindig akad majd olyan alkalom, amikor a függetlenedési vágyad túlfeszítené a szüleid által szabott kereteket.