Hírek
Tai chi
Már unod az aerobikot? Mindent kipróbáltál az edzőteremben? Semmi sem tud már újat mutatni? Ha fel akarod rázni egy kicsit a megszokott edzésrutinod, akkor próbáld ki a tai chi-t.
Hogyan válassz nőgyógyászt?
Tanácsot kérhetsz a barátnőidtől, nővéredtől, sőt mi több, anyukádtól is, ha meg lehet beszélni vele ezeket a dolgokat. De mégis milyen szempontokat érdemes figyelembe venni egy orvos, pláne egy nőgyógyász kiválasztásakor?
Mi is az aloe vera?
Az aloe verát mindenki csodaszernek tartja, talán éppen a rengeteg reklám és hírverés miatt. Azonban sokan kételkednek ennek a növények a hatásában. Egyáltalán mi ez a növény? Valóban hasznos? Erre kaphattok most választ.
Hajápolási mítoszok és a valódi megoldások
Ideje eloszlatni néhány tévhitet a természetes hajápolásról. Íme, néhány régi, szépségimádók által is életben tartott mítosz és az igazság.
A nyers diéta előnyei, veszélyei
Sokat hallani mostanság a nyers diétáról, ami egy olyan módszer, aminek során csak nyers zöldségeket, gyümölcsöket, különféle csírákat fogyaszt az ember, és kizárólag tisztított vizet iszik hozzá. Az így étkező emberek azt állítják, hogy több energiájuk van, egészségesebbnek érzik magukat, és jobban néznek ki. De mennyire biztonságos és egészséges is ez?
Vásárlásmánia
Vásárlásmánia hódít az egész világon! Néhány éve elismert függőségről van szó, ami főleg a fiatalokat érinti. Kiürült hitelkártyák és megromlott emberi kapcsolatok járnak a nyomában.
Méhen kívüli terhesség: a leggyakoribb kérdések
Normál terhességről akkor beszélünk, ha a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méhbe, és ott megkezdi magzattá való fejlődését. Méhen kívüli terhesség esetén a megtermékenyített petesejt, amint azt a név is jelzi, a méhen kívül ágyazódik be.
A leggyakoribb nőgyógyászati betegségek
Sorra vettük a leggyakoribb nőgyógyászati betegségeket, a legáltalánosabbtól a legösszetettebbig. Baktériumok, más betegségek és egyéb fertőzések: minden, ami egy női szervezetet fenyegethet. Tudj meg többet arról, mire kell odafigyelned!
Herezsugor - a férfiak réme
Egyetlen fiú vagy férfi sem vágyik összement herékre, különösen, ha mellé megnövekedett mellek, és esetleges impotencia is társulhat. Hogyan alakulhat ki a herezsugor és mit tehetsz ellene?
Kamaszkori sportolás veszélyei
A kamaszkori sportolás több szempontból is speciális. A felnőttek már kialakult és megerősödött csont- és izomrendszerrel rendelkeznek, ellenben a tinikről ez nem mondható el. Mire ügyelj, ha sportolsz?
Kultúr-sokk
A kultúr-sokk nem betegség, nem kóros állapot. Hétköznapi jelenség, amely akkor jelentkezik, amikor el kell hagyjuk megszokott környezetünket, s új, ismeretlen kulturális közegbe kerülünk, ahol tengernyi, egyszerre izgalmas és frusztráló újdonság vár ránk. Szomorúság, lehangoltság, idegesség érzése uralkodik el rajtunk, s szeretnénk mielőbb hazamenni. Jó hír, hogy ez az állapot nem tart örökké, valahogyan tehát át kell vészelni a nehéz időszakot. Mit tehetsz, hogy könnyebben beilleszkedj?
Pár szuper önbizalom növelő módszer
Elég vacak érzés, amikor a magabiztosság vagy az önbizalom hiánya szab gátat annak, hogy megmutasd, ki is vagy valójában. Hányszor volt már olyan, hogy egy társaságban lett volna jó ötleted, hozzászólásod, de mégsem mondtad, mert nem érezted magad elég bátornak hozzá? Segítünk, hogy ki tudj lépni ebből a körből.
Az Atkins-diéta orvosi szemmel
Az Atkins-diéta egy népszerű, alacsony szénhidráttartalmú fogyókúrás módszer, melyet 1972-ben Robert C. Atkins kardiológus állított össze. Miből áll és milyen buktatói lehetnek?
Húgyúti fertőzések
A húgyúti fertőzések fiatal korban a második leggyakrabban előforduló bakteriális fertőzések. Ezek közé soroljuk a húgyhólyaggyulladást és a vesemedence gyulladását. Milyen tünetekkel jelentkezhet és mit tehetsz?
Mennyi alvásra van szükségünk? Élet a hiperszomniával
Majdnem mindenkivel előfordult már, hogy napközben álmosnak érezte magát. Akkor van igazán baj, ha a túlzott álmosság a napi munka, a suli, sőt, még a szabadidős tevékenységek útjában is áll. De mi is ez és mit tehetünk ellene?