Házi arcápolók
A környezet káros hatással van a bőrünkre, rengeteg szennyeződés éri az arcbőrünket nap, mint nap. Emellett még mi is tovább szennyezzük a rendszeres alapozó használattal és a gondatlan és rendszertelen arcápolási szokásainkkal. Ha pedig ezekre nem figyelünk, kozmetikushoz hiába megyünk, nem tud percek alatt tökéletesen sima arcbőrt varázsolni.
Szemölcsök: hogyan szabadulhatunk meg tőlük?
Fiatalokon és felnőtteken is jelentkezhet, a pattanások után a második leggyakoribb bőrprobléma. Többféle típust különböztetünk meg, köztük is legismertebb a közönséges szemölcs, a verruca vulgaris.
Az ondóhólyag-gyulladás
Az ondóhólyag-gyulladás leggyakrabban a prosztata gyulladásához társul, de önálló kórképként is előfordulhat.
Movember-mozgalom: srácok, csatlakozzatok!
A férfiak jelentős részének tudomása van a prosztatája létezéséről, ugyanis számtalan kellemetlen tünet okozója lehet ez a szerv. Amíg jól működik, jelenléte teljesen észrevétlen marad. Éppen ezért fontos, hogy megóvjuk egészségét tudatos életvitellel, táplálkozással és rendszeres szűréssel. Erre hívja fel a figyelmet idén is novemberben is a Movember-mozgalom.
Tippek az oltások átvészeléséhez
Ideges vagy az oltások előtt? Nem vagy egyedül. Rengeteg ember retteg az oltásoktól, mert leírhatatlanul félnek a tűktől. Szóval, ha legközelebb arra kér egy orvos, hogy tűrd fel a felsőd ujját, próbáld ki az alábbi tippeket.
7 tipp, ami segít leküzdeni a PMS miatti kívánósságot
A PMS okozta kívánósság miatt nem tudsz kitartani az egészséges diétád mellett? Menstruáció előtt sokan legszívesebben tonnaszámra falnák a csokit és a chipset. Szerencsére van néhány dolog, ami segíthet, hogy a premenstruációs szindróma miatt kialakult falánkság ne tegye tönkre a diétádat.
Érzékszervi feldolgozás - Mit is jelent?
Az iskolában öt olyan érzékszervről tanulhattál, amelyekkel a tested rendelkezik. Ezek a látás, hallás, ízlelés, szaglás és tapintás. A tested ezeket az érzékszerveket használja arra, hogy információkat fogadjon el a külvilágról és a saját testedről.
Az őszi óraátállítás hatása a szervezetünkre
Vasárnap hivatalosan is elbúcsúzunk a jó időtől, beköszönt a téli időszámítás. Az óraátállításnak köszönhetően ugyan 60 perccel többet alhatunk, de a rövidebb nappalok és az egyre hűvösebb esték a hangulatunkra és a szervezetünkre is hatással lehetnek. A szürke időben hajlamosabbak vagyunk a depresszióra, az átállítás pedig felborítja napi ritmusunkat. Akad ugyanakkor néhány praktika, amellyel felkészülhetünk erre az időszakra, és könnyebben alkalmazkodhatunk a változásokhoz.
Reggeli erekció: mi okozza, mi befolyásolhatja?
Sok fiatal kíváncsi arra, hogy mi okozza a reggeli merevedést. Szinte minden férfi tapasztalja magán, mégis kevesek tudják, mitől alakul ez ki.
A fertőzések elkerülésének leghatékonyabb eszköze: a kézmosás
Mosd meg a kezed! - hallottad már párszor a szüleidtől, igaz? Lehet, hogy már szinte bosszantó, mégis ez a legjobb megoldás arra, hogy elkerüld a betegségeket. Különösen fontos ez, ha közösségben vagy, s az ősz-tél előrehaladtával a vírusok, bacik is támadásba lendülnek.
Aranyér: előzd meg a kialakulását!
Az aranyér kialakulásában az örökletes tényezők mellett fontos szerepet játszanak életviteli tényezők is. A panaszok elsősorban felnőttkorban jelentkeznek, de a megelőzést már gyermekkorban el lehet kezdeni.
Mitől korpásodik a fejbőrünk?
A korpásodás egy rendkívül gyakori bőrgyógyászati elváltozás, melyet viszketés és leváló hámpikkelyek jellemeznek. Sajnos ritkán súlyos, nehezen kezelhető formát is ölthet, emellett a betegek életminőségét is jelentős mértékben ronthatja.
Segítség, mutálok!
Nemrég még minden rendben volt a hangoddal, bátran beszéltél és nevettél. Most meg, ha megszólalsz a hang, ami elhagyja a torkod hol visításra, hol krákogásra, hol vinnyogásra, dörmögésre hasonlít.
A füllyukasztás
A jól megválasztott fülbevaló nemcsak divatos kiegészítő, de teljesen új keretet is adhat az arcodnak. A füllyukasztásnál azonban nem árt odafigyelni arra, hogy hova és hol löveted a fülbevalót, valamint arra, hogy megfelelően ápold a füledet.
A pecsételő vérzés
Pecsételő vérzést vagy barnás (alvadt vér) váladékozást okozhat hormonális ingadozás, petefészek-ciszta, a méhnyálkahártya kóros megvastagodása, méhben lévő polip, vagy kialakulhat kontakt módon is méhszájon lévő elváltozás vagy hüvelyi fertőzés következtében is. Ilyenkor egy nőgyógyászati vizsgálat javasolt a háttérben lévő okok elkülönítése érdekében, hogy a megfelelő kezelésben részesülj.