Pattanások és kezelésük
A pattanások a kamaszkor velejárói. Vannak, akiknek jobban meggyűlik a baja velük, míg a szerencséseknek alig jut belőlük. Akár így, akár úgy, kezelésüknél nem árt néhány szabályt betartani.
Mit mond a körmöd az egészségedről?
Tudtad, hogy a körmöd állapota utalhat az egészségi állapotodra? Egy kis fehér folt itt, egy kis rózsás árnyalatú folt ott, vagy valami hullámzó duzzanat amott, mind-mind valamilyen betegség jele lehet a szervezetedben.
Ezért gyantáztass délben, és sportolj délután
Érdemes odafigyelni a szervezetünk működését, napi ritmusát irányító belső óránkra, melyet akár szépségünk zálogának is tekinthetünk.
A csúf igazság a fogkefédről
Tudtad, hogy a fogkeféd tele van baktériumokkal? Kutatások bizonyítják, hogy akár 100 millió is megélhet belőlük a fedetlen sörték között, köztük az E.coli-baktérium, mely hasmenést, valamint a sztafilokokkusz baktérium, mely bőrfertőzést okoz.
Hideg vagy meleg legyen a gyanta? A szakértő válaszol
"Melyik szőrtelenítési módszer biztonságosabb? A hideg gyantacsíkok vagy a rendes gyanta?(Nem a nemi szerv szőrtelenítésére értem.)" Válogatás a KamaszPanasz Szakértő válaszol rovatának kérdéseiből.
Az egy vállon hordott táska veszélyei
Napjainkban nagyon népszerűek a hátizsákok a diákok körében, viszont általában csak az egyik vállukon hordják a táskájukat. Vajon mennyire ártanak ezzel maguknak?
A menstruáció: mikor, mennyi?
A belső női nemi szervek közül a méh legbelső rétege a méhnyálkahártya, amely hormonális hatásra minden ciklus alatt fokozatosan megvastagszik, majd vérzés kíséretében lelökődik.
Lehet javítani a hangszínünkön, beszédhangunkon?
A hang minősége sokat elmond rólunk, már az első bemutatkozás során. Önbizalmunk mértékéről is árulkodik, ha magas, mély, határozott, vagy félénk, rekedtes hangon szólalunk meg; és az is hamar kiderül, hogy hajlamosak vagyunk-e a másokat olyan bosszantó torokköszörülésre, köhécselésre. Ha elégedetlen vagy a hangoddal, a beszédterápia segíthet!
Így viseld a kontaktlencséd!
Kontaktlencséd van és nem érted, hogy miért kell havonta cserélned őket? Ebből a cikkből kiderül, hogyan sokszorozhatod meg kontaktlencséd élettartamát, és hogyan óvhatod meg szemeid egészségét!
A látásproblémák rontják a 3D élményt
Egy-egy 3D-s mozifilm különleges élményt nyújthat a vizuális hatásai miatt, amit Hollywood fejlett 3D technológiája produkál. Nos, ez korántsem igaz mindenkire.
Mi okozza a pattanásokat?
Ellentétben a tévhittel, a pattanásokat nem a koszos bőr, a csokoládéevés vagy a sok szénsavas üdítőital fogyasztása okozza. A pattanásokat valójában a túlzottan tevékeny zsírmirigyek a bőrben, az olajfelhalmozódás, az elhalt hámsejtek és baktériumok okozzák, amik a pórusok begyulladásához vezetnek.
Egészséges ételek - rugalmas bőr
A víz hidratáltan tartja bőrünket, segíti „eltüntetni” a ráncokat és a mély barázdákat, helyreállítja a kiszáradt bőrt. Jót tesz a vérkeringésnek és a véráramlásnak, így felfrissíti a bőrünket. Mindig tartsd szem előtt a napi vízigényedet! Fogyassz naponta legalább 2-2,5 liter vizet. Viszont van pár más anyag, ami legalább olyan jól ápolja a bőrünket mint a víz, most ezeket mutatjuk be!
Piercing - a testékszerek és ami mögöttük van
A piercing manapság már szinte teljesen megszokott, senki nem botránkozik meg egy „átlyukasztott” orron, és ezek mellé egyre divatosabb is. Lehet, hogy már benned is felvetődött, hogy piercinget szeretnél. Ha már komolyan gondolod, nem árt kicsit utánanézni a dolgoknak, ugyanis sok mindent megtudhatsz az előnyökről és hátrányokról.
Lányokra veszélyes az alváshiány!
A napi hét óránál kevesebb alvás hosszú távon – szó szerint - szívügyünkké válhat – ám a szívbetegség kialakulásának kockázata csak minket, nőket érint, a férfiakat alig.
Hogyan úszhatsz, ha épp menstruálsz?
Nem kell visszautasítanod minden medencés partit csak azért, mert megjött. Igaz, kicsit ijesztő lehet a hónap ezen időszakában fürödni, de mégsem fogod pirossá változtatni a vizet mindaddig, amíg elővigyázatos vagy. Arra az esetre, ha nem szeretnéd elszalasztani a mostani alkalmat a strandolásra, íme, néhány tipp!