Feromonok: izzadságba rejtett üzenetek
Az emberi feromonok feltehetőleg a hónaljban lévő izzadságmirigy által kibocsátott anyagok.
Pattanások kezelése természetesen
A mitesszereket és a pattanásokat a legegyszerűbben konyhai összetevőkkel tudjuk kezelni. Ha a fertőzés enyhe, egy kis otthoni praktika és diéta könnyen segíthet. Viszont ha komolyabb a helyzet, jobb, ha orvoshoz fordulunk!
Hölgynaptár: új nőgyógyászati naptáralkalmazás már Androidos telefonokra is
Mindannyian kerültünk már kínos szituációba, mikor a nőgyógyász első kérdése az volt a vizsgálaton, hogy mikor volt az utolsó menstruációnk. Erre gyors fejszámolásba kezdtünk és próbáltuk kisakkozni, hogy az a keddi nap vajon melyik héten is lehetett. Ilyen esetekben segíthet a Hölgynaptár alkalmazás, amely az iPhone mellett immár Androidos telefonokra is letölthető.
Mérgező vegyszerek a kozmetikumokban
A tini lányokat olyan hétköznapi dolgok is veszélyeztethetik, amire még csak nem is gondolnak. Egy kutatókból álló csoport azt állítja, hogy különféle kozmetikai szerekben és testápoló készítményekben, amilyen a rúzs, a púder, a szemfesték, egészségre káros vegyi anyagok, adalékok, a szervezet hormonháztartását károsan befolyásoló kemikáliák lehetnek.
Ki mint veti ágyát... – Az alvás világnapja
Az alvás kiemelkedően fontos része mindennapjainknak, mégis egyre rosszabbul alszunk. Erre hívja fel a figyelmet minden évben az aktuális üzenetet kiemelve a World Association of Sleep Medicine, idéntől a nemzetközi szervezet partnereként a hazai alváskultúrában végzett tevékenységét elismerve a World Sleep Day Hungary is.
Divat vs. egyéniség?
Vége a télnek! Legalábbis a nagyját letudtuk. Tavasszal nem csak a természet színesedik, hanem a ruhák is vidámabbak, merészebbek. Az elképesztő minták és a pasztellszínek idén kifejezetten divatosnak számítanak. Neked mi áll jól?
Így készülj fel a tetoválásra
Mit érdemes átgondolni egy tetoválás elkészítése előtt? Milyen egy megbízható tetováló szalon? Hogy kell gondozni a frissen készült „képet”?
A gyerekkori bántalmazás nyomot hagy az agy felépítésében
A gyerekkori bántalmazás következtében fontos agyi területek zsugorodhatnak - idézte amerikai kutatók megállapítását a LiveScience című ismeretterjesztő portál.
A nagyobb fenék egészséges?
A zsírszöveteket a legtöbb esetben negatív összefüggésekben emlegetjük. Ám a fenékre, csípőre, vagy combokra telepedett mérsékelt mennyiségű felesleg megelőzheti a szív- és érrendszeri megbetegedések, valamint a cukorbetegség kialakulását – állítják brit kutatók. A jótékony hatás a hasi zsírpárnáktól azonban már egyáltalán nem várható!
A számítógépes játék megváltoztatja az agyat
A rendszeresen számítógépes játékokat űzők agya eltér azokétól, akik nem a monitor előtt szoktak kikapcsolódni. A tinik körében végzett kutatás szerint az agy függőségekért felelős része kiterjedtebb a sokat játszók körében.
Természetes mellnagyobbítás: hatásos?
Működik-e a természetes mellnagyobbítás káros mellékhatások nélkül?
Női intim plasztika, avagy a legújabb őrület
Ma hazánkban a leggyakoribb plasztikai beavatkozások közé tartozik a mellnagyobbítás. De felütötte fejét egy újabb őrület, a kisajakplasztika is.
Kik az interszexuálisok?
Vannak fiúk és vannak lányok, egyértelmű, nemde? Hát, nem biztos... Ugyanis vannak, akik női és férfi nemi jelleggel is rendelkeznek. Ők az interszexuálisok.
A kézmosási szokások a körülményektől függenek
A megfelelő minőségű higiéniai felszerelések javítják csak érdemben a kézmosási szokásokat, hajlandóságot − derül ki a svájci CWS-boco magyarországi felméréséből. A vizsgálat első háromnegyed éve alatt a kézmosás, a szappan és törölközőhasználat gyakorisága nagymértékben nőtt az hazai iskolákban a kontrolintézményhez képest.
A kamaszkorban keletkező agysejtektől függhet a közösségi viselkedés
Különösen antiszociális felnőtté váltak azok az egerek, amelyeknél megzavarták kamaszkorban az új agysejtek keletkezését - idézte az amerikai Yale Egyetem kutatóinak megállapítását a ScienceDaily című tudományos ismeretterjesztő portál.