Az egyszerű náthától is fájhat a fül
Középfülgyulladást vírus és baktérium is okozhatja. A fertőzés forrása gyakran más betegség - például nátha, influenza vagy allergia - amely az orrjáratok és a torok duzzanatát okozza. A tünetekről és a kezelésről dr. Augusztinovicz Mónika fül-orr-gégész nyilatkozott.
A középfülgyulladás alternatív kezeléséről
A fülgyulladás alternatív kezelési módjai általában nem ajánlottak a gyerekek részére – bizonyos kezelési módszereknek ugyanis veszélyes hatásaik lehetnek, vagy megakadályozzák a hagyományos gyógymódok eredményességét.
Egyre több a fiatal halláskárosult
Nem szabad fülhallgatóval olyan hangosan zenét hallgatni, hogy az elnyomja a környezeti zajokat - ezt tanácsolja mindenkinek a fül-orr-gégész főorvos. Noszek László azt mondta, Európában és Magyarországon is egyre több fiatal hallása károsodik, aminek a túl hangos zenehallgatás is oka.
Hallásjavító „ékszerek”
Mi jut eszedbe a hallókészülékről? Ha egy barnás színű, ódivatú, furcsa tárgy a fül mögött, akkor biztosan nem hallottál arról, milyen hatalmas a fejlődés a hallókészülék-iparban. A mostanság elérhető különböző hallásjavító rendszerek némelyike olyan menő, mint a Mission impossible film kütyüjei, vagy akár egy csodaszép, márkás ékszer.
Rajtad is múlik! Hogyan segíthetsz hallássérült társaidnak?
Az egészséges emberek közül sokan zavarba jönnek akkor, ha sérültekkel találkoznak. Nem tudják, hogyan viselkedjenek velük, mit tehetnek értük, hogyan segíthetnek nekik. A fiataloknak – ha a családjukban vagy ismerőseik között nincs ilyen példa – még nehezebb helyesen viselkedni, még akkor is, ha a legjobb szándék vezérli őket.
A fülhallgató nem károsítja a hallást?
A népszerű állítással ellentétben a tinik nem szenvednek halláskárosodást a fülhallgatóval történő zenehallgatástól, legyen az telefonra, iPodra vagy MP3-lejátszóra csatlakoztatva - állítja egy közelmúltban publikált orvosi elemzés.
Divat, zene, fesztivál… Hangerő következményekkel
Végre itt a vakáció – ilyenkor sokféle szabadidős tevékenység közül választhattok. Zene nélkül nyáron is elképzelhetetlen az élet, úgyhogy megértjük, hogy alig várjátok már kedvenc rendezvényeiteket. Sziget, VOLT Fesztivál, Balaton Sound, haverok, buli, szórakozás… ti hová mentek az idén? Akárhová is készültök, érdemes megszívlelnetek néhány jó tanácsot. Hogy évek múlva is ugyanilyen természetesen élvezhessétek a legjobb zenéket.
Fülfájás repülés közben: a barotrauma
Amikor repülőn utazom, gyakran megfájdul a fülem. Ez mitől lehetséges? Hogyan tudnám elkerülni legközelebb?
Hogyan kezelhető az úszófül?
A betegség elsősorban gyerekek vagy gyakran úszók körében fordul elő, neve is innen ered. Az úszófül gyakori probléma a nyári időszakban, megelőzéséről és kezeléséről fül-orr-gégész szakértőnket kérdeztünk.
A zene visszahozhatja az emlékeket a sérült agyba
Könnyűzene hallgatásával segítettek neuropszichológusok szerzett agysérüléses betegeknek abban, hogy visszaidézzék személyes emlékeiket.
Röntgenlátás? A siketeknek szuper képességeik vannak!
Szuper? Komolyan?! Amikor a szuperre gondolunk, akkor egy S betűvel a mellkasán röpködő férfi jut az eszünkbe, és nem a röntgenlátás. Marlee Matlin átlát a falakon? Nem. Ám valószínűleg jobban lát, mint azok, akik jól hallanak.
Fülzúgás és halláskárosodás
Mi okozhatja a halláskárosodást, és milyen lehet úgy élni, hogy nem hallod a világ hangjait? Sajnos van olyan betegség, melyet nem lehet megelőzni, és bekövetkezik a hallás elvesztése vagy sérülése.
A középfülgyulladás kezelése
A belső fülben létrejövő gyulladás gyakori jelenség fiataloknál, de felnőtteknél sem árt, ha odafigyelnek erre a betegségre. A gyulladás fájdalommal, pirossággal, duzzadással jár, nyugtalanságot és tompa hallást eredményez, melyek akadályozzák a fejlődést és a normális életet.
A fülgyulladás és kezelése
Az őszi-téli időszakban a közösségbe kerülő gyermekek gyakran panaszkodnak fülfájásra. A fülgyulladással kapcsolatban dr. Csányi Mártát, a Budai Allergiaközpont fül-orr-gégész orvosát kérdeztük.
A mobilok több embert ölnek meg, mint a cigi?!
A mobilok sokkal több embert képesek megölni, mint a cigaretta! A tanulmány, amelyet Prof. Dr. Vini Khurana dolgozott ki, egyike a legmegdöbbentőbb 21. századi feltételezéseknek.