Betegségek

#Betegségek

1272 db cikk a témában

#pánikbetegség
2015.02.23.

A pánikbetegségről II.

Előző cikkünkből már kiderült, hogy milyen tényezők okozhatják, valamint milyen formában jelenik meg a pánikbetegség. Ezúttal a diagnózisról és a különféle kezelési módokról lesz szó.

#vagdosás
2015.02.20.

A kamaszok és az önbántalmazás

Egyre gyakoribb az egyes tinik esetében, hogy képtelenek megbirkózni a mindennapok okozta nehézségekkel. A helyzetüket ronthatja a rossz családi háttér, iskolai és magánéleti problémák által felgyülemlett stressz.

#fogápolás
2015.02.18.

Egészséges fogak és a fogszabályzó

Biztosan kisebb sokként ér, ha kiderül, hogy fogszabályzót kell viselned, és ez önmagában is egy sor kérdést vet fel. Mi ismerünk néhány érvet, amely segít, hogy elfogadd az új helyzetet.

#reflux
2015.02.16.

Mit kell tudni a savas refluxról?

A gyakori, erős gyomorégés az egyik jele a gastroesophagealis reflux betegségnek (GERD), vagy ismertebb nevén a savas refluxnak. A GERD nem csak az időseket veszélyezteti, az aktív életet folytató, egészséges tiniket is érintheti.

#stressz
2015.02.12.

Mindennapi stresszeink

Túl nagy a külső nyomás rajtad? Dolgozatírás előtt alig alszol? A túlfeszített tempó miatt folyton csak ennél? Nem vagy egyedül a problémáddal. Mindenkivel - felnőtt, tini, gyerek - előfordul, hogy stresszel valami miatt. Az elkerülhetetlen stressz azonban kezelhető, keretek közé szorítható.

#cukorbetegség
2015.02.11.

Segítség, cukorbeteg vagyok! Mikor kell orvost hívni?

Hiperglikémia akkor jelentkezik, amikor a vércukorszint magasabb annál, mint amennyi megengedett. Hívj orvost, ha egész nap magas a vércukorszinted, vagy ha azt veszed észre, hogy a vércukorszinted minden nap ugyanabban az időszakban magas!

#pánikbetegség
2015.02.09.

A pánikbetegségről I.

A szervezet természetes válaszreakciója egy lehetséges veszélyre az ellentámadás vagy a menekülés. Amint az agyad veszélyt észlel, azonnal aktivizálja azokat a területeit, amelyek megvédik a veszélytől. Az agy válaszként adrenalint és hormonokat jutat az egész testedbe, így reagálhatsz a fenyegetettség forrására. Ezt a védelmi mechanizmust hívjuk „küzdj vagy menekülj” válaszreakciónak, az érzelmi és a fizikai összetevői pánikként élnek a tudatunkban.

#fej
2015.02.06.

Üdítőitalok és migrén

A migrénes fejfájás rendkívül fájdalmas és kimerítő lehet. Jó, ha tudod, hogy bizonyos üdítőitalok egyes összetevői kiválthatják a fejfájást, illetve befolyásolhatják annak lefolyását.

#asztma
2015.02.04.

Asztma és influenza II.

Az influenza elleni oltások nem tartalmaznak élő vírusokat és nem okoznak influenzát.

#cisztás fibrózis
2015.02.03.

Cisztás fibrózis: receptek

A cisztás fibrózis az egyik leggyakoribb veleszületett anyagcsere betegség. Ha te is ilyen betegséggel vagy diagnosztizálva, ne aggódj, ettől függetlenül is élhetsz teljes életet.

#méhnyakrák
2015.02.02.

A méhnyakrák kezelésén túl

A korai stádiumban lévő méhnyakrák sikeresen kezelhető. A kezelése, és a teljes felépülés esélye a méhnyakrák stádiumától függ. Mindent figyelembe kell venni: az életkort, az egészségi állapotot, az életvitelt, és azt is, hogy a páciens esetleg szeretne-e gyermeket.

#allergia
2015.02.01.

A nikkel allergia kezelhető!

Vörös foltok, kiütések és viszketés – a nikkel allergia jól ismert tünetei. Kialakulásukhoz sok esetben elég egy rosszul megválasztott fülbevaló, nyaklánc, vagy öv. Jó hír, hogy a nikkel allergia kezelhető, a deszenzitizáció segítségével nem csak a kedvenc kiegészítőket viselhetjük, de a magas nikkel tartalmú ételek fogyasztása sem okoz többé panaszokat.

#fog
2015.01.30.

A fogak ápolása a gyönyörű mosolyért

Téged is a frász kerülget, amikor fogorvoshoz kell menned? A legjobb megoldás, ha gondos ápolással teszel azért, hogy az ellenőrző fél-egy évenkénti vizsgálat mellett ne kelljen többször látogatást tenned a rendelőben.

#aids
2015.01.29.

Élet HIV-fertőzöttként: tények és tévhitek

Ha HIV-fertőzött vagy, az azt jelenti, hogy AIDS-es vagy? A HIV-vírus hogyan terjed? A tünetekből rá lehet ismerni a HIV-fertőzöttségre? Gyógyítható a betegség? Bárki elkaphatja? Ezekre, és sok más kényes kérdésre ad választ cikkünk.

#hpv
2015.01.28.

Kínos probléma: HPV-szemölcsök

Az intim szemölcsök kialakulásáért a humán papilloma-vírus okozta fertőzés a felelős. Leggyakrabban a végbélnyílás körüli bőrfelületen fordulnak elő, de kialakulhatnak a rectum belső felületén is.

#anafilaxia
2015.01.26.

Súlyos allergiás reakció - Anafilaxia

Azt a típusú allergiát, amely esetén hirtelen, életveszélyes allergiás reakciók alakulhatnak ki, anafilaxiának nevezünk. Ha ez veled történik, akkor ijesztő lehet: az elején úgy érzed, hogy enyhe allergiás reakciód van, aztán úgy érzed, mindjárt elájulsz, vagy úgy, hogy a torkod elzáródik, nehezen kapsz levegőt. A megfelelő lépések megtételével azonban az anafilaxia kezelhető.

#kemoterápia
2015.01.23.

Étkezés a kemoterápia alatt

Kemoterápiás kezelés alatt sokszor nem kívánja az ennivalót az ember, de néhány jó minőségű, tápanyagdús étel bevitelével csodákat tehetünk.

#vércukor
2015.01.20.

Ellenőrizd rendszeresen a vércukorszinted!

A cukorbeteg kamaszok úgy viselkednek, mint a fegyelmezett sportolók. Ahhoz, hogy a betegségüket kordában tarthassák, egészséges maradjanak, és megelőzzék a jövőbeli komplikációkat, a vércukorszintjüket folyamatosan az egészséges szinten kell tartaniuk. Ehhez rendszeresen ellenőrizniük kell a vércukorszintjüket.

#vér
2015.01.16.

Hormonális betegségek is okozhatnak alacsony vérnyomást

A legtöbben csak legyintenek, ha a közelükben valaki a túl alacsony vérnyomásáról panaszkodik. Tény, hogy így lényegesen kisebb például a stroke kockázata, azonban a mindennapos kellemetlenségek mellett – szédülés, álmosság – az alacsony vérnyomás is komoly betegségekkel járhat.

#allergia
2015.01.13.

Tejallergia

Akiknek nincs tejallergiájuk, könnyen azt gondolhatják, hogy könnyű elkerülni és a tej felhasználásával készült élelmiszerek fogyasztását. Az igazság azonban az, hogy igen sok étel készül tej vagy tejtermék felhasználásával, így igen nehéz elkerülniük az allergiában szenvedőknek.