
#Betegségek
1272 db cikk a témában
Szörf, homok, biztonság: mire figyelj a tengerparton?
A tengerparti nyaralás nagyszerű időtöltés: az úszás, napozás és a bulizás mindig jó móka, de megvannak a maga veszélyei is.
A kötőhártya-gyulladás
Ha kötőhártya-gyulladásod van, úgy érezheted, hogy szemedben van valami, amit nem tudsz eltávolítani. Ébredéskor a szemek összeragadhatnak a szemből folyó váladék miatt, a szem fehér része pedig rózsaszínesen elszíneződhet, és a látásélesség is romolhat.
Nyelőcsőgyulladás: reflux és ételallergia is okozhatja
Nyelési nehézség, vagy fájdalom hívhatja fel rá a figyelmet, de hasi fájdalmat is okozhat. A nyelőcső gyulladását több tényező is kiválthatja, kezelni ezért minden esetben az alapbetegséget kell.
Divat, zene, fesztivál… Hangerő következményekkel
Végre itt a vakáció – ilyenkor sokféle szabadidős tevékenység közül választhattok. Zene nélkül nyáron is elképzelhetetlen az élet, úgyhogy megértjük, hogy alig várjátok már kedvenc rendezvényeiteket. Sziget, VOLT Fesztivál, Balaton Sound, haverok, buli, szórakozás… ti hová mentek az idén? Akárhová is készültök, érdemes megszívlelnetek néhány jó tanácsot. Hogy évek múlva is ugyanilyen természetesen élvezhessétek a legjobb zenéket.
Mit csinálj, ha valaki fuldoklik melletted?
Tombol a nyár, s vele együtt a strandszezon. Ám, mint tudjuk, a strand igen veszélyes üzem, még a gyakorlott úszók sem érezhetik magukat feltétlen biztonságban. Egy görcs, vagy rosszul vett levegő miatt bármikor adódhat probléma, amikor a környező emberek segítségére van szükség. Te mernél segíteni?
Fülfájás repülés közben: a barotrauma
Amikor repülőn utazom, gyakran megfájdul a fülem. Ez mitől lehetséges? Hogyan tudnám elkerülni legközelebb?

Tiltott gyümölcsök allergiásoknak
Nyáron rengeteg ízletesebbnél ízletesebb gyümölcs közül választhatsz, hogy feltöltsd szervezeted vitaminokkal. Azonban nem árt az óvatosság, mert bizony a gyümölcsök is okozhatnak allergiát!
Az elsősegélydoboz 8 alapeleme
Segítünk praktikusan összeállítani a saját elsősegélydobozodat! Mi az, amit mindenképp magaddal kell vinned, ha útra kelsz?
Mindent a szúnyogcsípésről
A szúnyogok és a szúnyogcsípés bosszantó, és ráadásul több betegséget is terjesztenek. A legnagyobb valószínűséggel a szúnyogok hajnalban vagy alkonyatkor csíphetnek meg bennünket, mivel ilyenkor a legaktívabbak. Azonban nem mindig kivitelezhető, vagy esik jól ezekben az órákban a lakásban tartózkodni. Milyen módszerekkel tarthatod kordában a vérszívókat?
Pikkelysömör: mire figyeljünk nyáron?
A pikkelysömör a bőrt, hajas fejbőrt, körmöket érintő bőrbetegség. A nyári időszakban, a lengébb ruhadarabok viselése még inkább felhívja a figyelmet a legtöbbször a hajas fejbőrön, térd, könyök és körmök területén jelentkező jellegzetes tünetekre.
Hogyan védd a füleidet egy zenei fesztiválon?
A zajszintek a színpadok körül elérhetik a 110 decibelt is, vagy többet. Ez olyan hangos, mintha közvetlenül egy működő légkalapács mellett lennél. Ha túl sok időt töltesz hangos zene hallgatásával, akkor sajnos nagyon veszélyezteted a füledet, kockáztatva a fülzúgás és a hallásvesztés veszélyét.
Hogyan kezelhető az úszófül?
A betegség elsősorban gyerekek vagy gyakran úszók körében fordul elő, neve is innen ered. Az úszófül gyakori probléma a nyári időszakban, megelőzéséről és kezeléséről fül-orr-gégész szakértőnket kérdeztünk.
A rovarcsípés veszélyei
Sokan nem is gondolják, milyen veszélyes lehet egy méh- vagy egy darázscsípés. Ezek a kis teremtmények - főleg védekezés céljából - méreganyagot juttatnak a csípés pillanatában az ember szervezetébe. Ez a méreganyag enyhébb esetben bőrpírt, duzzanatot, fájdalmat okoz, súlyosabb formában viszont akár halálhoz is vezethet.
Veszélyek a medencében
Bőrgomba, hüvelygomba, kötőhártya-gyulladás, a külső hallójárat gyulladása, vagy vírusos szemölcsfertőzés lehet a strandolás, fürdőzés eredménye. Éppen ezért érdemes kicsit odafigyeljünk testünk egészségére, ha vízközelben vagyunk.
Gyakori húgyúti fertőzések lányoknál
A lányok anatómiai okok miatt sokkal fogékonyabbak a húgyúti fertőzésekre. A húgycsövük viszonylag rövid, ezért a kórokozó baktériumok nagyon könnyen a húgyhólyagba vándorolhatnak, másrészt a húgycső-nyílás közel van mind a végbélnyíláshoz, mind a hüvelyhez.
Mire ügyeljenek a cukorbetegek utazáskor?
A diabétesszel élőknek nemcsak a nyaralás alatt, hanem utazás közben is fontos az otthon megszokott módon gondoskodni magukról, odafigyelni a betegségükből adódó lehetséges problémákra, felkészülni azok elhárítására. Dr. Bibok György diabetológus, az Endokrinközpont főorvosának tanácsai a nyaralásra való felkészüléshez.
Az autóbalesetek következményei
Egy autóbaleset felkavaró élmény. Gondolj bele abba, hogy a következményei szinte ugyanolyan felkavaróak. A balesetet követő órákban vagy napokban az emberek még mindig nem tették túl magukat a baleseten – főleg ha úgy érzik, hogy a baleset elkerülhető lett volna.
A vese morfológiai (alaki) rendellenességei
A vese a kiválasztó szervrendszerhez tartozik, feladata a vér szűrése, a salakanyagok kiválasztása a vizeleten keresztül. Fejlődési rendellenességei igen sokfélék lehetnek.
Mit tegyél, ha megcsípett egy medúza?
A medúzák a csalánozók családjába tartoznak és a hosszú csápjaikban méreganyagot raktároznak. A legtöbb medúzacsípésre egy erős allergiás reakció a válasz, ám vannak olyan fajok, amelyek csípése akár halált is okazhat. Éppen ezért ha megcsípett egy medúza, azonnal kérj orvosi segítséget!
Aludj, hogy megelőzd a későbbi memóriazavarokat!
Akár túl sokat, akár túl keveset alszik valaki, egy friss vizsgálat eredményei alapján idős korára valószínűleg memóriazavarai lesznek. A kutatók szerint a szellemi frissesség hosszú távú megőrzését napi 7 óra alvással biztosíthatjuk.