Betegségek

#Betegségek

1305 db cikk a témában

#fejfájás
2015.02.25.

Rettenetes fejfájás gyötör!

„Az utóbbi időben szörnyű fejfájás gyötör, amely a szememtől indul ki. Mindig fáradt vagyok, nyűgös, és egy kicsit aggódom, hogy mi lehet ez. Az anyukám sajnos meghalt agyvérzésben, amikor 6 éves voltam. Félek elmondani bárkinek is a fejfájásomat, még a családom sem tud róla. Kérem, segítsen!”

#mandula
2015.02.25.

Mandulaműtét - Hogyan zajlik?

Ha sorozatosan begyullad a mandulád, előfordulhat, hogy az orvosod úgy dönt: el kell távolítani. Rémisztően hangzik, ezért összefoglaljuk, hogy mire számíthatsz, ha mandulaműtétre kerül sor.

#pánikbetegség
2015.02.23.

A pánikbetegségről II.

Előző cikkünkből már kiderült, hogy milyen tényezők okozhatják, valamint milyen formában jelenik meg a pánikbetegség. Ezúttal a diagnózisról és a különféle kezelési módokról lesz szó.

#vagdosás
2015.02.20.

A kamaszok és az önbántalmazás

Egyre gyakoribb az egyes tinik esetében, hogy képtelenek megbirkózni a mindennapok okozta nehézségekkel. A helyzetüket ronthatja a rossz családi háttér, iskolai és magánéleti problémák által felgyülemlett stressz.

#fogápolás
2015.02.18.

Egészséges fogak és a fogszabályzó

Biztosan kisebb sokként ér, ha kiderül, hogy fogszabályzót kell viselned, és ez önmagában is egy sor kérdést vet fel. Mi ismerünk néhány érvet, amely segít, hogy elfogadd az új helyzetet.

#reflux
2015.02.16.

Mit kell tudni a savas refluxról?

A gyakori, erős gyomorégés az egyik jele a gastroesophagealis reflux betegségnek (GERD), vagy ismertebb nevén a savas refluxnak. A GERD nem csak az időseket veszélyezteti, az aktív életet folytató, egészséges tiniket is érintheti.

#influenzás
2015.02.12.

Mit együnk, ha influenzásak vagyunk?

Miközben az influenzától szenvedsz, azon gondolkozol, hogy vajon van-e olyan étrend, ami segít a gyógyulásban, létezik influenza-diéta? A válaszunk igen. Táplálkozással sokat tehetsz a mielőbbi gyógyulásért, illetve a megelőzésért is.

#stressz
2015.02.12.

Mindennapi stresszeink

Túl nagy a külső nyomás rajtad? Dolgozatírás előtt alig alszol? A túlfeszített tempó miatt folyton csak ennél? Nem vagy egyedül a problémáddal. Mindenkivel - felnőtt, tini, gyerek - előfordul, hogy stresszel valami miatt. Az elkerülhetetlen stressz azonban kezelhető, keretek közé szorítható.

#cukorbetegség
2015.02.11.

Segítség, cukorbeteg vagyok! Mikor kell orvost hívni?

Hiperglikémia akkor jelentkezik, amikor a vércukorszint magasabb annál, mint amennyi megengedett. Hívj orvost, ha egész nap magas a vércukorszinted, vagy ha azt veszed észre, hogy a vércukorszinted minden nap ugyanabban az időszakban magas!

#pánikbetegség
2015.02.09.

A pánikbetegségről I.

A szervezet természetes válaszreakciója egy lehetséges veszélyre az ellentámadás vagy a menekülés. Amint az agyad veszélyt észlel, azonnal aktivizálja azokat a területeit, amelyek megvédik a veszélytől. Az agy válaszként adrenalint és hormonokat jutat az egész testedbe, így reagálhatsz a fenyegetettség forrására. Ezt a védelmi mechanizmust hívjuk „küzdj vagy menekülj” válaszreakciónak, az érzelmi és a fizikai összetevői pánikként élnek a tudatunkban.

#kórházi tartózkodás
2015.02.07.

Mit vigyél magaddal a kórházba? - 10 tipp

Melyek azok a dolgok, amelyekre szükséged lehet, ha kórházba mész? Segítségünkkel biztos lehetsz abban, hogy semmi sem hagysz majd otthon.

#fej
2015.02.06.

Üdítőitalok és migrén

A migrénes fejfájás rendkívül fájdalmas és kimerítő lehet. Jó, ha tudod, hogy bizonyos üdítőitalok egyes összetevői kiválthatják a fejfájást, illetve befolyásolhatják annak lefolyását.

#asztma
2015.02.04.

Asztma és influenza II.

Az influenza elleni oltások nem tartalmaznak élő vírusokat és nem okoznak influenzát.

#cisztás fibrózis
2015.02.03.

Cisztás fibrózis: receptek

A cisztás fibrózis az egyik leggyakoribb veleszületett anyagcsere betegség. Ha te is ilyen betegséggel vagy diagnosztizálva, ne aggódj, ettől függetlenül is élhetsz teljes életet.

#méhnyakrák
2015.02.02.

A méhnyakrák kezelésén túl

A korai stádiumban lévő méhnyakrák sikeresen kezelhető. A kezelése, és a teljes felépülés esélye a méhnyakrák stádiumától függ. Mindent figyelembe kell venni: az életkort, az egészségi állapotot, az életvitelt, és azt is, hogy a páciens esetleg szeretne-e gyermeket.