Mit kell tudni az e-cigarettáról?
Valószínűleg már sokat hallottál az elektromos cigiről, amit e-cigarettának, vagy e-ciginek is hívnak. Sokan úgy vélik, hogy használata egy egészségesebb módja a dohányzásnak, vagy egy jó módja a leszokásnak. Vajon tényleg alkalmas arra, hogy segítségével letedd a cigit?
Találd meg a kiutat a dohányzásból!
Ha dohányzol, tudod mi a dörgés. Végzel az ebéddel és azonnal kínzó vágyat érzel, hogy rágyújts. Felállsz az asztaltól, és minden, amire éppen vágysz az egy szál cigi. Egyes napszakok, egyes helyszínek vagy akár egyes ételek is képesek arra, hogy egy pillanat alatt felébresszék benned a vágyat, hogy rágyújts!
Hogyan szokhatsz le a dohányzásról?
A leszokás valóban nem megy könnyen, hiszen a nikotin meglehetősen addiktív, súlyos függőséget okozó szer. Megfelelő módszerekkel azonban te is felszámolhatod a nikotin utáni vágyaidat.
Mi történik a testeddel, ha leszoksz a dohányzásról?
Sosem túl késő leszokni a dohányzásról! Leszokni - akármilyen korban és akárhány évnyi dohányzás után is teszed - azt jelenti, hogy a várható élettartamod ideje megnövekszik, feltéve ha azelőtt szoksz le, mielőtt komoly betegséged lenne. Íme, a leggyakoribb kérdések a dohányzással való felhagyásról.
Dohányzás: a leszokás nehézségei
Az első szál cigaretta után valószínűleg még nem gondolunk azokra a nehézségekre, amit a dohányzásról való leszokás okoz.
Vízipipa: ebbe is belefulladhatsz
A tévhitekkel ellentétben a vízipipadohány szívásával is nikotin és szén-monoxid jut a szervezetbe. A 20-tól 80 percig tartó vízipipázás során, annyi füst jut be a szervezetbe, mint száz cigaretta elszívásával.
A cigitől csökken az IQ!
A dohányzóknak alacsonyabb az IQ-ja, mint a nemdohányzóké, és minél többet szívnak, annál alacsonyabb! Napi egy doboz cigi átlagosan 7.5 ponttal kisebb IQ-t jelent!
Hogyan függ össze a passzív dohányzás és a pszichiátriai megbetegedések?
A passzív dohányzás a szívbetegségek, asztma és tüdőrák - és számos egyéb betegség mellett pszichiátriai betegségek okozója is lehet, így hozzájárulhat a depresszió, szkizofrénia és a delirium (kóros képzelgés) kialakulásához is.
Nemdohányzók védelme: két év, százezer ellenőrzés
A szórakoztató és vendéglátó-ipari egységekre szabták ki a legtöbb bírságot az elmúlt évben a nemdohányzók védelméről szóló törvény előírásainak megszegése miatt. Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal éves összesítéséből az is kiderül, hogy tavaly közel 50 ezer egységet kerestek fel a tisztiorvosok és a közegészségügyi felügyelők.
Amit tudni érdemes a dohányzásról
Amikor a szüleid voltak fiatalok, bárhol lehetett cigit kapni és dohányozni- még a kórházakban is. Manapság már sokkal jobban tudatában vagyunk annak, hogy a dohányzás mennyire rossz hatással van az egészségünkre.
Leszokni újévkor sem egyszerű
A dohányosok 40 százaléka tesz valamilyen újévi fogadalmat, és közülük minden második káros szenvedéllyel élő a cigarettára vonatkozóan hoz meg egy döntést – derül ki a Szinapszis Kft. közel 700 dohányos megkérdezésével végzett felméréséből.
Egyre kevesebben dohányoznak Magyarországon
Az elmúlt években a nemdohányzók védelme érdekében tett intézkedéseknek köszönhetően jelentősen csökkent a dohányosok száma - mondta Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár.
Nem akar több ember leszokni a dohányzásról
Nem változott a dohányosok leszokási hajlandósága az elmúlt két évben – derül ki a Szinapszis Kft. legfrissebb, közel 700 dohányos felnőtt megkérdezésével végzett kutatásból, amelyet a piackutató cég a Nemdohányzók Világnapja alkalmából készített.
Túl vonzóak a cigarettás dobozok
„A dohányzás károsítja az Ön és környezete egészségét.” – biztosan ismerős mondat, főként azok számára, akik dohányoznak. Nem ez az egyetlen módszer azonban, amellyel az Európai Unió döntéshozói igyekeznek kevésbé vonzóvá tenni a dohányzást a tagországok polgárai számára.
Dohányzás: hatékonyak-e a leszoktató programok?
Tiltani nem lehet a dohányzást a fiatalok körében, más, hatékonyabb eszköz kell ahhoz, hogy rávilágítsuk a figyelmet a károsító hatására, a következményekre. Kilenc ország részvételével zajlott az a nemzetközi, európai uniós támogatással megvalósuló program, amelyben hazánk is részt vett.