Hírek
A cukorbetegség és az iskola
Egy nap általában 6 vagy több órát töltesz az iskolában. Ha cukorbeteg vagy, valószínűleg nem tudod elkerülni, hogy ez idő alatt megmérd a vércukorszintedet, vagy beadd magadnak az inzulint. Szóval, hogyan fogod ezeket megtenni az iskolában?
Hogyan szerezzünk sok fehérjét vegánként?
És nem, nem kell hozzá naponta egy tömb tofut megenned! Egyszer minden vegántól megkérdezik, hogy mit tesz a fehérje érdekében. Ez az élet egyik törvénye, ugyanolyan elkerülhetetlen, mint az óraátállítás vagy az adózás.
7 tipp, hogy hogyan kezelj egy problémás szobatársat
Egy szobatárssal vagy lakótárssal való együttélés néha nehézségekkel jár, mert minden embernek megvannak a saját szokásai, amit más idegesítőnek találhat.
Almás burgonyasaláta
Zöldség és gyümölcs egy salátában? Nehezedre esik elképzelni? Próbáld ki az alábbi recept alapján az almás burgonyasalátát, amit chronosok is fogyaszthatnak.
Hogy reagál az agyunk az ősszel járó változásokra?
Az esték egyre hűvösebbek, a levelek elkezdtek hullani és minden srác csak a fociról beszél. Az ősz tipikus jelei. Ahogy a nappalok egyre rövidülnek, valamint az idő egyre hűvösebb, az agyad és a tested több módon is reagál az évszakváltásra: a hangulatod és az alvási szokásaid is változnak.
Nem vagy népszerű a suliban? 7 dolog, amit tarts szem előtt
Úgy tűnik, mindenkinek rengeteg barátja van, csak te vagy kirekesztve a társaságból? Ne aggódj, van pár tippünk!
8 tipp, amivel energikusabbá válhatsz
A következetes ébredési idővel, és a rendszeres étkezéssel felveheted a harcot a kimerültség ellen. Vajon mikor vagyunk a legérzékenyebbek? Mit tehetünk, hogy visszanyerjük az energiánkat?
Önértékelési csapda: a hiba a készülékben van
Alig van ember, aki elégedett lenne önmagával. Szinte mindenkiben van kisebbségi érzés, önértékelési zavar. Miért van ez? Mert mindenkinek mindent elhiszünk.
Ínybetegségek kamaszkorban
Az ínybetegség nemcsak az idősebb korosztályban fordulhat elő, hanem a tiniknél is. Az ínybetegség, más néven parodontális betegség a rossz lehelettől a fájdalomig és a fogak elvesztéséig is terjedhet.
Gerincedzés
Egyre több ember szenved gerincbántalmaktól, ezt többek között a kiegyensúlyozatlan izomzat okozza. A sok ülőmunka sem kedvez gerincünknek. Ne sajnáljunk hát tőle egy kis mozgást!
Hogyan motiválj egy tinit?
Minden szülő azt szeretné, ha gyermeke motivált maradna, megragadná a lehetőségeket és új dolgokat próbálna ki. Nem minden tini szereti azonban elhagyni a komfortzónát. Ha úgy érzed, gyermekednek szüksége van motivációra és egy kis biztatásra céljai kitűzéséhez és azok eléréséhez, sokat tudsz neki segíteni.
Migrént okozó ételek
Ha már tapasztaltad a migrénes (avagy krónikus) fejfájást, akkor tudod, hogy milyen kellemetlen tud lenni. Tudtad-e, hogy akár egyes ételek és italok is kiválthatják? Ha odafigyelsz arra, hogy mit eszel, illetve iszol, csökkentheted vagy akár meg is előzheted a fájdalmakat!
Ha a kutya a házba piszkít
Legyen szó fiatal vagy idős kutyáról, vagy egy középkorúról, biztosan sokan tapasztaltátok már, hogy hirtelen csak odapiszkít a szobába. Ez egyszer-egyszer oké, de ha ez rendszeressé válik, a gazdája számára igen kellemetlenné válhat. Cselekvésének rengeteg oka lehet...
Könnyíts az iskolatáskán!
A te pakkodban mi van? Könyvek, telefon, ivóvíz, tornacipő, tornaruha, házi feladat, hangszer? Vagy még valami más is? Ne járj görnyedezve egész nap!
Mit hozunk a gyermekkorunkból?
Talán nem is gondolnánk, de döntően a gyermekkori pozitív és negatív élményeinken múlik, hogy milyen felnőtté válunk. Ettől függ a jólétünk, az elégedettségünk, a mentális állapotunk. A hozott hatások lényegében befolyásolják a későbbi baráti-, iskolai-, munkahelyi-, illetve párkapcsolatainkat is.