Hírek

#kisállat
2014.10.04.

Fogadj örökbe egy kisállatot!

Talán az egyik legjobb dolog, amit egy kisállattal tehetünk, hogy örökbe fogadjuk. Miért? Mert így megmentünk egy rászorult macskát vagy kutyát a menhelyen való senyvedéstől, esetleg az elaltatástól. Ezzel a mi lelkünknek is sokkal jobb, továbbá új kisállatunk jobb életkörülmények között töltheti mindennapjait. Ma van az állatok világnapja.

#facebook
2014.10.04.

Élet a Facebook-on – Tippek, tanácsok

Kétségtelen, hogy a közösségi oldalak egyre jelentősebb szerepet játszanak az életünkben. Az olyanok, mint a Twitter, a Facebook és a Google Plus megváltoztatják kultúránkban az egymással való kommunikációt, kapcsolattartást.

#vér
2014.10.03.

Hogyan működik a transzfúzió?

A transzfúzió naponta életeket ment. Vérátömlesztést azoknál alkalmaznak, akik megsebesültek, műtétre volt szükségük, akiknek a rákos megbetegedésük miatt kezelése volt szükségük, valamint azoknál, akik olyan betegségben szenvednek, amely a vérükkel kapcsolatos, amilyen például a sarlós vérszegénység.

#szag
2014.10.03.

A szaglás élessége megjósolhatja, meddig élünk

A szaglás idős kori élessége megjósolhatja a várható élettartamot: mérések alapján az orvosok megmondhatják, életben lesz-e páciensük még öt évig - derült ki egy amerikai tanulmányból.

#pubertáskor
2014.10.03.

Korai pubertáskor lányoknál

Íme, a három leggyakrabban tárgyalt elképzelés, hogy miért okoz kellemetlenséget a korai (idő előtti) pubertáskor beköszönte a kiskamaszok számára, milyen negatív hatásai vannak a kislányok életére nézve.

#bőr
2014.10.02.

Bőrbiopszia fajtái, menete

A biopszia során az orvos vagy sebész mintát vesz egy szövetből, sebből vagy daganatból, amely segítségével a szakértők ki tudják deríteni, hogy pontosan mivel is állnak szemben.

#cisztás fibrózis
2014.10.02.

Mit egyen, aki cisztás fibrózisban szenved?

A cisztás fibrózis az egyik leggyakoribb veleszületett anyagcsere betegség. Ha te is ilyen betegséggel vagy diagnosztizálva, ne aggódj, ettől függetlenül is élhetsz teljes életet.

#szülő
2014.10.02.

Mit tehet, ha gyermeke nem akarja folytatni az iskolát?

Igen gyakori a tinik esetében, hogy ott akarják hagyni az iskolát, vagy minél előbb be akarják fejezni tanulmányaikat. Sokan, mikor betöltik a tizenhatodik életévüket, szeretnének függetlenedni, váltani.

#személyiség
2014.10.02.

Mi határozza meg a személyiséged?

Azt szokták mondani, hogy a személyiség kialakulása egy igen soktényezős dolog, és egészen a kamaszkor végéig tart. Az bizonyos, hogy a környezet jelentősen hat az egyéniség, az individuum kialakulására.

#vér
2014.10.01.

Mi az a transzfúzió?

A transzfúzió, azaz a vérátömlesztés egy viszonylag egyszerű orvosi eljárás, amelyet arra találtak ki, hogy a nagy mennyiségű vérveszteséget pótolni tudják. Ezen kívül még abban is segítséget nyújt, ha valakinek például valamelyik alakos elemből nincs elegendő mennyiség a vérében.

#hpv
2014.10.01.

Ötből négy szülő kérte a méhnyakrák elleni védőoltást

2014. szeptember 15-ig kellett nyilatkozniuk a szülőknek arról, hogy a 7. osztályba járó lánygyermekük számára kérik-e az önkéntes, térítésmentes méhnyakrák elleni védőoltást. A visszaérkezett nyilatkozatok alapján az érintettek túlnyomó többsége, 82,6 százaléka élni kíván a lehetőséggel. 80 százalék fölötti átoltottsággal Magyarország rögtön a védőoltás bevezetésének első évében Európa élvonalába kerülhet.

#dxm
2014.10.01.

Tinik és a DXM, mint kábítószer

Sok olyan tini gyereket nevelő szülő van, aki még nem hallott a DXM-mel vagy köhögéscsillapító gyógyszerekkel való visszaélésről, így a veszélyekkel sincs tisztában.

#erőszak
2014.09.30.

Zaklatnak az interneten? Segítünk

A magyar fiatalok, gyerekek körében végzett kutatások szerint a diákok egyharmadát bántalmazták már valamilyen formában. Az iskolai zaklatás, egymás heccelése, csúfolódás, kiközösítés, megszégyenítés egyáltalán nem új keletű jelenség, régen ugyanúgy létezett, mint napjainkban. Az internetes világ térhódításával azonban a zaklatás egy újabb formája is megszületett: a cyberbullying.

#szülő
2014.09.30.

Hiperaktív kamaszok nevelése

A tinédzserkor minden gyermek számára nehéz időszak. Ez a nagy változások ideje, mikor egy ember gyerekből szép lassan átalakul független felnőtté. Sok felelősség, elvárás, társadalmi és iskolai nyomás nehezedik rájuk. A hormonok tombolnak. Tesztelgetik a saját határaikat. Olykor veszélybe sodorják magukat. A bizonytalanság, az önbizalomhiány, ingerlékenység és a hangulatingadozások megsokszorozódnak ezen évek alatt. Vegyük ehhez hozzá a hiperaktivitást, és az élet máris kész kihívás.