Tanulj külföldön: a felkészülés
Az őszi szünet egy kis felüdülést tartogat azoknak, akik az érettségi évében járnak. Rengeteg a teendő ilyenkor, hiszen nem csak a szalagtűző körüli stressz nehezíti meg a végzősök dolgát, hanem a továbbtanulás kérdése is nagy fejtörést okozhat.
Hogyan tanulj külföldön?
Az előző cikkben fejtegettük, hogy mi alapján válassz egyetemet és szakot külföldön. Hamarosan közeleg a döntési határidő, így eljött az idő, hogy elkezdj a jelentkezésen gondolkodni.
Hogyan légy sikeres a főiskolán?
Biztosan nagyon büszke vagy az eddig elért eredményeidre. Fontos, hogy tudd, az, ahogy hozzáállsz az első néhány hétben a főiskolai feladataidhoz, nagy mértékben meg fogja határozni a tejles főiskolai léted alakulását. Néhány jó tanáccsal szeretnénk segíteni a kezdést.
Hogyan változik a főiskolai felvételi?
A 2014-es felvételire minimum 260 pontot kell összegyűjteni, több szakhoz pedig kötelező lesz két emelt szintű érettségi.
Pótfelvételi: minden, amit tudnod kell róla
Nem vettek fel egyik megjelölt szakra sem? Nem szeretnél egy évet kihagyni a továbbtanulásban, de nem tudod, hogy mit tegyél? Ne ess kétségbe, van megoldás: a pótfelvételi.
Segítség a sikeres felvételihez
Kedves gimnazisták! Tudom, itt a nyár, és senki sem akar suliról vagy érettségiről hallani, de előbb utóbb mindenkinek eljön az utolsó év. Én a Felvételi Előkészítő Bizottság tagja vagyok, és azért írok, mert minden év szeptemberében egy éves történelem és irodalom kurzust indítunk. (x)
Diákmunkát keres Vanda
A cím akár egy álláskereső hirdetés szövege is lehetne, de nem az. Igaz, Vanda még nem találta meg a megfelelő állást, egy hónapra tervezi, hogy diákmunkát vállal, aztán szeptemberben ismét iskolába megy.
Akarsz ingyen tanulni? Ilyen lehetőséged is van!
Ma kiderül, hogy sikerült-e a felvételid, és bekerültél-e a választott egyetemre, főiskolára. Ha esetleg nem sikerült, megosztunk veled néhány hasznos tanácsot. Nem érdemes szomorkodni, lehet, hogy jobb is így, kapsz egy kis időt, hogy átgondold, hogyan tovább.
Ma éjfélig jelentkezhetsz egyetemre, főiskolára
Ma éjfélig lehet jelentkezést beadni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló képzéseire, egy felvételiző legfeljebb ötöt jelölhet meg közülük.
Felvételi: március 1-jéig lehet jelentkezni
Az érettségizett diákok március 1-jéig jelentkezhetnek a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló képzéseire.
Keresztféléves képzés: csütörtök éjfélig lehet jelentkezni
Csütörtök éjfélig lehet e-felvételivel vagy postai úton jelentkezni a 2013. februárban induló felsőoktatási képzésekre, a diákok korlátlan számú helyet jelölhetnek meg, pótfelvételire azonban nincs lehetőség.
Felvettek? Tudj meg minden információt!
Fontos dátum a mostani a felvételizőknek: nyilvánossá váltak a szeptemberben induló felsőoktatási képzések felvételi ponthatárai. Most kiderül, sikerült-e bejutnod a kiválasztott egyetem vagy főiskola képzésére.
Egyetemista lennél Amerikában? Nem álom!
Az amerikai álom igenis valóra válhat, ugyanis neked is van lehetőséged arra, hogy az Egyesült Államokban tanulj! Sokan nem tudnak róla, mások pedig a tévhitek miatt félnek még csak álmodni is erről. A cikkben ezeket a tévhiteket szeretném eloszlatni, illetve pár információval szolgálni az amerikai egyetemekről!
Tanulás mellett munka
A felsőoktatásban a hallgatók 43 százaléka vállal tanulmányai mellett munkát, ezen belül az esti, levelező vagy távoktatásos munkarendben tanulók jóval több mint nyolcvan százaléka dolgozik, míg a nappali tagozatosok egynegyede vállal munkát - derül ki a diplomás pályakövető rendszer kutatásából.
Egyre többen puskáznak az egyetemeken
Angol egyetemisták tízezreit kapták puskázáson az egyetemi vizsgák, a zárthelyik és a házi dolgozatok esetében, a tendencia egyre csak nő.