Milyen jelek utalnak a születendő baba nemére?
Meglehetősen hosszú a listája azoknak a mítoszoknak, melyek szerint az egyes jelekből megállapítható, kisfia, vagy kislánya születik-e valakinek. Íme néhány ezek közül.
Tüskés óvszer – új eszköz az erőszak ellen?
A tüskés óvszer, hivatalos nevén Rapex, egy egészségügyi dolgozó ötlete volt, aki munkája során sokszor találkozott, beszélgetett nemi erőszakot elszenvedő nőkkel.
Fogamzásgátlás testsúlynövekedés nélkül
Nem a zsírszövetek mennyiségének növekedéséről beszélhetünk, hanem csupán a vízvisszatartás fokozódásáról. A fogamzásgátlókkal kapcsolatban elterjedt nézettel kapcsolatban, mely szerint hízást okoznak az előbbi állítás az igaz, szerencsére még ez sem minden fogamzásgátlóra mondható!
„Ne ess pánikba” - Ha nem védekeztél
A Magyar Család és Nővédelmi Tudományos Társaság október elejétől országos kampányt indít, hogy ezzel is felhívja a figyelmet az abortusz veszélyeire, a fogamzásgátlás lehetséges módszereire és arra, hogy akkor is van megoldás, ha a védekezésbe hiba csúszott és nincs még itt a gyermekvállalás ideje. Ezt jelképezi maga a jelmondat is. „Ne ess pánikba”.
Tényleg készen állsz a szexre? (2. rész)
Tényleg készen álltok a szexre? Van néhány dolog, amit érdemes átgondolni, hogy a szex valóban élvezetes, biztonságos, és érzelem gazdag lehessen. Íme a lista…
Készen állsz a szexre? (1. rész)
Sokan azt mondják, a szex kötelező velejárója egy párkapcsolatnak. De fontos magunkban tisztázni, miért szeretnénk adott partnerünkkel a szex szintjére lépni, és hogy ezzel milyen kockázatokat vállalunk magunkra.
Szex - ha a mellékhatásokról nem akarod az orvost kérdezni 2.
Mindannyian szeretnénk megvédeni magunkat, és partnerünket. Ezért fontos, hogy mindketten a biztonságos szexet válasszuk. Ha megfelelően védekezünk, minimálisra csökkenthetjük az STD-k és a terhesség kockázatát. Nem beszélve arról, hogy így megkíméljük magunkat és a családunkat is a felesleges izgalmaktól.
Szex - ha a mellékhatásokról nem akarod megkérdezni az orvosod (1. rész)
Mindannyian szeretnénk megvédeni magunkat és partnerünket. Ezért fontos, hogy mindketten a biztonságos szexet válasszuk. Ha megfelelően védekezünk, minimálisra csökkenthetjük az STD-k és a terhesség kockázatát. Nem beszélve arról, hogy így megkíméljük magunkat és a családunkat is a felesleges izgalmaktól.
A pedofília - Szexelni csak személyi igazolvánnyal?
A pedofil személy kóros személyiség, aki kedvességével, ajándékokkal, ígérgetésekkel, de nem ritkán erőszakkal el tudja érni, hogy a gyermek kövesse őt, teljesítse kéréseit, igényeit. Célja, hogy önző módon kielégítse perverz vágyait, úgy, hogy közben uralkodni tudjon, erősnek, hatalmasnak érezhesse magát.
Szexre buzdít a zene!
Vigyázz a dalszövegekkel! Nos, igen nem lehet elég óvatos az ember. Megint csak egy újabb kutatás. Állítólag, hogyha a zene, amit kedvenc iPodunkról hallgatunk, hordoz magában némi szexuális tartalmat, akkor sokkal nagyobb késztetést érzünk a szexre. A tanulmány szerint a kulcsszó itt a halláson van. Azzal, hogy halljuk, ahogy a szexről énekelnek, ösztönözheti az embert arra, hogy esetleg mindezt utánozza is.
Tinik szexuális élete: mennyire számít a pénz?
Tudtad, hogy minden negyedik tinédzserlány hordoz valamilyen szexuális úton terjedő betegséget? Arról hallottál, hogy az utóbbi években rohamosan nőtt a 14 és 16 év közötti anyukák száma? Mikor kapunk végre a fejünkhöz?
Női kondom és esemény utáni tabletta
Már akkor is, amikor a szexet még csak tervezed, felkészültnek kell lenned, ami a fogamzásgátlást illeti. Kondomok, tabletták, vagy egyéb módszerek tömkelege áll rendelkezésedre. De hibázni emberi dolog. Elég egy pillanat és már meg is van a baj.
Tini terhesség: a TV a hibás?
Úgy gondolod, hogy a sok szex a TV-ben káros lehet a fiatalokra? Nos, nem is járunk oly messze az igazságtól. Egy friss tanulmány ugyanis kimutatta, hogy a TV-ben lévő sok szex, a tinik terhességéhez vezethet.
Tények és tévhitek a nemi úton terjedő betegségekről 2.
Több, mint 20 olyan betegséget ismerünk, amely szexuális úton terjed gombák, vírusok, baktériumok és élősdiek közvetítésével. A „klasszikus” nemi betegségek (például gonorrhoea, szifilisz) már nem olyan rettegettek, mint régen, ám az AIDS ellen ma még nem létezik semmiféle gyógyszer vagy oltás. Becslések szerint ma a világon évente 330 millió ember kap el nemi betegséget.
Az erőszak lélektana
Amikor nemi erőszak történik gyakran – különösen a nők – nem tüntetik fel erőszaknak, hisz nehezen tudnak szakítani azzal az emberrel, akiben eddig megbíztak. Így ez inkább marad a saját titkuk és az életük egy rossz része. Sajnos vannak olyanok, akik évekig nem mondják el, hogy őket megerőszakolták. Fél ugyanis a következményektől, mások véleményétől, hisz a zaklató lehet, hogy egy közeli barát, egy ismerős vagy éppen családtag.