Fogyás: hogyan NE add fel?
A fogyás gyakran nehéz, nagy akaraterőt és sok időt igényel - ám, ha sikerül, az jelentősen, pozitív irányban változtatja meg az életed, hidd el. Nem csak egy sokkal egészségesebb életmódot jelent, hanem az önbizalmad is jelentősen megnő, hiszen sikerült bebizonyítani magadnak: képes vagy a céljaid elérésére!
Áfonyával csökkenthető a cukorbetegség kockázata
Több gyümölcs, különösen az áfonya, az alma és a szőlő fogyasztása csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát, ám a gyümölcslének nincs ilyen hatása - állapította meg egy friss nemzetközi kutatás.
A karcsúság ára
Rengeteg problémával kell megküzdenünk az életben. Van, hogy az iskolai stressz vagy a családi gondok jönnek közbe. Egy biztos, a problémáidat ne úgy oldd meg, mint ahogy a következő történetben egy lány megpróbálta. Mert, mint kiderült, nem segített ezzel, hanem még ártott is magának.
Vegetáriánus étrend – Segít-e a cukorbetegeken?
Noha a vegetáriánus étrendre való áttérés valószínűleg nem gyógyít ki senkit a cukorbetegségből, számos előnye lehet a hagyományos étrenddel szemben. Segít kordában tartani a testsúlyt, csökkenti egyes diabéteszhez kapcsolódó szövődmények kockázatát, és még az is előfordulhat, hogy hatására a szervezet jobban reagál az inzulinra.
Rebeka kipróbálja: zöldség és gyümölcs naponta ötször
Nyáron senkinek nincs kedve marhapörköltet enni, viszont a sok hűsítő finomság, a sok fagyi és koktélok sem tesznek jót a szervezetnek. De a sok friss, lédús áru a piacon lehetőséget ad arra, hogy a dietetikusok által ajánlott napi ötszöri zöldség- és gyümölcsfogyasztást teljesíteni tudjuk. Erre vállalkozik most Rebeka is.
Öt módja az egészséges testsúly elérésének és megtartásának
Hogy mi a legjobb módja annak, hogy minél több súlyt leadj? Olvass tovább és változtass az életeden!
A rostos ételek kedveznek a jótékony bélbakériumoknak
Az étkezési rostokról ismert, hogy elősegítik a bélmozgást, amerikai kutatók pedig most azt is igazolták, hogy a rostban gazdag táplálék növeli bizonyos jótékony baktériumok számát a bélben.
Mit esznek a tinik?
A kamaszok egészségét nagymértékben meghatározza a helyes táplálkozás. Itt figyelembe kell venni mind a mennyiségi, de elsősorban a minőségi táplálkozást. Hangsúlyt kell fektetni az étkezések rendszerességére és változatosságára.
Cukrosabbak a gyümölcslevek, mint gondoljuk
Miközben egyre jobban tudatában vagyunk az üdítőitalok magas cukortartalmának, hajlamosak vagyunk alábecsülni a gyümölcslevek, dzsúzok és turmixok cukortartalmát - állapították meg a Glasgow-i Egyetem kutatói felmérésükben.
A zöldség és a gyümölcs szépít is
A zöldségek és gyümölcsök nemcsak egészségőrök, hanem szépítenek is - "belsőleg" alkalmazva, azaz például nem uborkás bőrpakolásként értve.
Sokszínű rossz táplálkozás: hárommilliárd embert érint
Éhezés, alultápláltság, túltápláltság, mennyiségi és minőségi hibák a táplálkozásban... Az egész világra kiterjedő problémák. Milyen következményei lehetnek ennek? Hogyan hízhatnak el azok, akiknek alig van pénzük ételre?
Halhús és növényi rost együtt csökkenti a bélrák veszélyét
A halban lévő omega-3 zsírsavak és a gyümölcsben, zöldségekben található növényi rostok együttes hatására a vastagbél rosszindulatú daganatainak gyakorisága csökken - ismertették az Amerikai Rákkutató Intézet tudományos ülésén.
Mi a baj a fogyókúrával?
Alig eszel, mégsem fogysz? Esetleg még többet is mutat a mérleg a hosszú önsanyargatás után, mint azelőtt? A fogyókúrák 95 százaléka azért nem sikeres, mert a diéta lassítja az anyagcserét. Ráadásul kalóriaszegény étrend mellett a szervezeted az energiát hasznosító izmokat is lebontja, de a diéta után csak a zsírt építi vissza.
Szellentenem kell a barátom előtt
„Kedves Dr. Nő! Több napot együtt leszek barátommal, és az lenne a legjobb, ha nem kéne minden percben odébb állnom, hogy szellentsek...” - válogatás a KamaszPanasz Szakértő válaszol rovatából.
Tények a vegetáriánus étrendről
A vegetarianizmusnak több típusa létezik. Van, aki semmilyen állati eredetű dolgot nem eszik meg, így a tojást és a tejtermékeket sem.