Csíkok a bőrön - Mit tehetünk a stria ellen?
A striák a feszülés irányára merőleges lila vagy vörös csíkok, melyek később gyöngyházas fehér színűvé fakulnak. A csíkok jellemzően nagyobb mértékű hízás vagy fogyás után jelentkeznek, esetleg éppen ezért terhesség következtében, vagy ha valaki túl gyors ütemben gyarapítja izomzatát.
Az alacsony tesztoszteronszint veszélye: a hypogonadizmus
A normál tesztoszteronszint csökkenését hypogonadizmusnak nevezzük, melynél a betegség súlyosságától függően beszélhetünk elsődleges, másodlagos vagy harmadlagos hypogonadizmusról.
Lipóma, fibróma, mitesszer vagy pattanás?
A faggyú- és zsíranyagcsere betegségei számos tünetet okozhatnak, ezek egy része csak esztétikailag zavaró, míg mások a szervezet betegségére utalhatnak. Mi a különbség a lipóma, fibróma, mitesszer és pattanás között és hogyan kezelhetőek?
Mi történik az urológusnál?
Nyilván minden kamasznak félelmetesen hangzik elsőre, ha urológiai vizsgálatra kell mennie. Pedig igazából nem is olyan vészes. Részletesen leírom, hogy mire számíthatsz, így talán nem fogsz annyit aggódni a vizsgálat előtt.
Fájdalmas merevedés: priapizmus
A priapizmusról, vagyis a pénisz állandó, rendszerint fájdalmas erekciójáról szexuális izgalom nélkül akkor beszélhetünk, ha a kellemetlen erekció két óránál tovább tart. De mi okozza és mit tehetsz?
Száraz orgazmus és retrográd ejakuláció
Retrográd ejakulációról akkor beszélünk, ha a sperma az orgazmus során a húgyhólyagba kerül ahelyett, hogy a péniszen át távozna. Így az ejakulátum nem, vagy csak nagyon kevés ondót tartalmaz. Kiknél fordul elő és lehet-e belőle probléma?
Baj-e a lógó here?
A kamasz fiúk közül sokakat aggaszt, hogy az egyik heréjük lejjebb lóg, mint a másik. De ne aggódj, egyáltalán nem kell foglalkozni azzal, ha pár centiméter különbség van a heréid elhelyezkedésében.
Miért tüsszögsz, ha napba nézel?
Vannak, akik tüsszögnek, ha a napba néznek, ám más erős fény is kiválthatja a tüsszögés sorozatot. A jelenségről már Arisztotelész is írt a Problémák című művében. Ez az úgynevezett tüsszögési reflexnek köszönhető.
Napszemüveg: hogyan válassz megfelelőt?
Nap, mint nap halljuk, hogy védjük a bőrünket, a fejünket, de mi a helyzet a szemünkkel? A divatos napszemüvegek jól mutatnak és vagány stílust kölcsönözhetnek viselőik számára, de sokkal fontosabb, hogy megóvják a szemet a nap káros sugaraitól. Néhány tippet adunk ahhoz, hogy megfelelő védelmet biztosíts szemed számára.
A térképnyelv
A térképnyelv egy ártalmatlan, jóindulatú elváltozás. Kialakulásának gyakorlatilag az a lényege, hogy a nyelv bizonyos részein a nyelvpapillák (a szabad szemmel is látható apró dudorok) hiányoznak, ezért szabálytalan körvonalú, sima, fényes, vörhenyes elváltozások alakulnak ki a nyelven. Mit tehetsz ellene?
Herezsugor - a férfiak réme
Egyetlen fiú vagy férfi sem vágyik összement herékre, különösen, ha mellé megnövekedett mellek, és esetleges impotencia is társulhat. Hogyan alakulhat ki a herezsugor és mit tehetsz ellene?
Mennyi alvásra van szükségünk? Élet a hiperszomniával
Majdnem mindenkivel előfordult már, hogy napközben álmosnak érezte magát. Akkor van igazán baj, ha a túlzott álmosság a napi munka, a suli, sőt, még a szabadidős tevékenységek útjában is áll. De mi is ez és mit tehetünk ellene?
Lehet, hogy frontérzékeny vagyok?
Időjárás: szeszélyes, kiszámíthatatlan, változékony, egyik front követi a másikat. Van, aki észre sem veszi, van, aki megszenvedi. Ha neked is gyakran fáj a fejed, megmagyarázhatatlan fáradtság és szédülés gyötör, bizony előfordulhat, hogy frontérzékeny vagy.
Fitymaszűkület - Súlyos szövődményei lehetnek
A kezeletlen fitymaszűkület már gyermekkorban is súlyos szövődményeket idézhet elő, felnőttkorban pedig fájdalmas közösülés, szexuális zavarok okozója lehet.
Kamasz fiúk és a kialakuló énkép
Minden test más és más. Nincs olyan, hogy ideális test, hiszen nem vagyunk egyformák. Éppen ezért nem ajánlatos másokhoz hasonlítani a testalkatodat vagy a magasságodat. Próbáld meg tested az egyéniséged és a jellemed tükörképének tekinteni.