Csíkok a bőrön - Mit tehetünk a stria ellen?
A striák a feszülés irányára merőleges lila vagy vörös csíkok, melyek később gyöngyházas fehér színűvé fakulnak. A csíkok jellemzően nagyobb mértékű hízás vagy fogyás után jelentkeznek, esetleg éppen ezért terhesség következtében, vagy ha valaki túl gyors ütemben gyarapítja izomzatát.
Mire figyelj arckrém választásnál?
Ismerős lehet a helyzet. Valamilyen arckrémet szeretnél venni, ám a reklámok hada és a boltokon sorakozó kínálat tömegében tanácstalannak érzed magad? Íme, egy kis összefoglaló, mely segíthet megtalálni a számodra tökéletes típust!
Lipóma, fibróma, mitesszer vagy pattanás?
A faggyú- és zsíranyagcsere betegségei számos tünetet okozhatnak, ezek egy része csak esztétikailag zavaró, míg mások a szervezet betegségére utalhatnak. Mi a különbség a lipóma, fibróma, mitesszer és pattanás között és hogyan kezelhetőek?
Miért tüsszögsz, ha napba nézel?
Vannak, akik tüsszögnek, ha a napba néznek, ám más erős fény is kiválthatja a tüsszögés sorozatot. A jelenségről már Arisztotelész is írt a Problémák című művében. Ez az úgynevezett tüsszögési reflexnek köszönhető.
Napszemüveg: hogyan válassz megfelelőt?
Nap, mint nap halljuk, hogy védjük a bőrünket, a fejünket, de mi a helyzet a szemünkkel? A divatos napszemüvegek jól mutatnak és vagány stílust kölcsönözhetnek viselőik számára, de sokkal fontosabb, hogy megóvják a szemet a nap káros sugaraitól. Néhány tippet adunk ahhoz, hogy megfelelő védelmet biztosíts szemed számára.
Hajmosás – jólesik naponta, de nem árt a fejbőrödnek?
Sokszor nincs is jobb annál, mint este a zuhany alatt állva végiggondolni a nap eseményeit, élvezni ahogy a víz végigcsorog a fejeden, s kellemesen hűsít. A túl sok hajmosás azonban eltávolíthatja a fejbőr által termelt faggyút, ami létfontosságú az egészséges, fényes hajhoz.
Menstruációs zavarok: mikor lehet aggasztó a helyzet?
Néha a menstruációd fájdalommal járhat. A legtöbb lánynak görcsökkel, fejfájással, és egyéb kellemetlen tünetekkel kell megküzdenie a ciklusa alatt. Ezek a problémák általában normálisak és nincs miért aggódni, ha a menstruációd alatt nálad is jelentkeznek. A következőkben azonban leírjuk azokat a tüneteket, amelyek ha fellépnek, érdemes orvoshoz fordulnod.
A térképnyelv
A térképnyelv egy ártalmatlan, jóindulatú elváltozás. Kialakulásának gyakorlatilag az a lényege, hogy a nyelv bizonyos részein a nyelvpapillák (a szabad szemmel is látható apró dudorok) hiányoznak, ezért szabálytalan körvonalú, sima, fényes, vörhenyes elváltozások alakulnak ki a nyelven. Mit tehetsz ellene?
Mi is az aloe vera?
Az aloe verát mindenki csodaszernek tartja, talán éppen a rengeteg reklám és hírverés miatt. Azonban sokan kételkednek ennek a növények a hatásában. Egyáltalán mi ez a növény? Valóban hasznos? Erre kaphattok most választ.
Hajápolási mítoszok és a valódi megoldások
Ideje eloszlatni néhány tévhitet a természetes hajápolásról. Íme, néhány régi, szépségimádók által is életben tartott mítosz és az igazság.
Mennyi alvásra van szükségünk? Élet a hiperszomniával
Majdnem mindenkivel előfordult már, hogy napközben álmosnak érezte magát. Akkor van igazán baj, ha a túlzott álmosság a napi munka, a suli, sőt, még a szabadidős tevékenységek útjában is áll. De mi is ez és mit tehetünk ellene?
Mitől cserepesek az ajkaink?
A testünket érő külső hatások, például az időjárási körülmények legelső célpontja a bőr. A hideg időben fokozottan oda kell figyelnünk arra, hogy a szabadon lévő testrészeinket megfelelően védjük. Neked is gyakran kiszáradnak az ajkaid? Tudd meg, miért is történik ez, és mit tehetsz ellene!
Lehet, hogy frontérzékeny vagyok?
Időjárás: szeszélyes, kiszámíthatatlan, változékony, egyik front követi a másikat. Van, aki észre sem veszi, van, aki megszenvedi. Ha neked is gyakran fáj a fejed, megmagyarázhatatlan fáradtság és szédülés gyötör, bizony előfordulhat, hogy frontérzékeny vagy.
Késik a menstruációm: 5 lehetséges ok
A menstruáció késése az egyik legijesztőbb élmény, ha a közeljövőben nem szeretnél anyuka lenni. Azonban nem kell egyből azt gondolni, hogy terhes vagy, mert van néhány olyan dolog, ami okozhat késést. Íme, a leggyakoribbak.
Mit jelent a citológiai leletem?
A nőgyógyászati vizsgálat rendszeressége nagyon fontos 18 év feletti, szexuálisan aktív nők számára. A nőgyógyászati citológia vizsgálat a méhnyakrák és a hüvely vagy a méh bizonyos fertőzéseinek kiszűrésére szolgál.