Miután meghal a házikedvenced, jó, ha újat kapsz?
Bár lehet, hogy csábít az ötlet, hogy pótold az elvesztett kisállatod, szakértők szerint az a legjobb, ha hagysz egy kis időt magadnak gondolkodni, gyászolni.
Ha a kutya a házba piszkít
Legyen szó fiatal vagy idős kutyáról, vagy egy középkorúról, biztosan sokan tapasztaltátok már, hogy hirtelen csak odapiszkít a szobába. Ez egyszer-egyszer oké, de ha ez rendszeressé válik, a gazdája számára igen kellemetlenné válhat. Cselekvésének rengeteg oka lehet...
Kiskutya örökbefogadása: kezdetek
Egy kiskutya határtalan szeretetet nyújt nekünk. Céltudatosabbá tehet, és segít abban, hogy igazán felnőjünk a gondozásához szükséges kötelességtudat által. Mindezek mellett egy kiskutya birtokában sokkal erősebb lesz az immunrendszered, és a stresszes napokon egy kis játék után máris csökkenhetnek a szorongásaid, melyet okozhat egy rossz jegy, szerelmi csalódás vagy bármi más.
Milyen ételt ne adj a cicádnak?
A macskák válogatósak, ha ételről van szó, de hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ők tudják, hogy mi jó nekik és mi nem. De az az igazság, hogy sok cica még a romlott húst is megeszi, egyszóval mindent, amit elé rakunk, és aztán jön a baj.
Allergénmentes és bőrbarát kutyasampon. Lehetséges?
Kis vagy éppen nagy kedvencünk fürdetését fontos, hogy jól megválasztott kutyasamponnal végezzük, és ne a sajátunkból oldjuk meg a feladatot. A kutyák bőrének pH értéke ugyanis eltér az emberétől. Más kérdés, hogy a kutyasamponnak hirdetett termékek közül sem felel meg mindegyik pH értéke a kutyák számára ideálisnak.
A kölyökkutya egészsége
Végre teljesült a hőn áhított kívánságod, és kaptál egy kölyökkutyát? Az állat azonban, aki hű társad és barátod lesz, különleges gondoskodást igényel. Te tudod, hogy hogyan őrizheted meg a kutyusod egészségét, és hogy mi az, amivel árthatsz neki? Segítünk.
Házi kedvencek: ha közeleg a vég...
Amikor Gergő 12 éves volt, kutyája mindig életvidám és virgonc viselkedése levette a lábáról, de pár évvel később lankadt az eb aktivitása, és szemmel láthatóan étvágytalanná vált - ekkor tudatosult Gergőben, hogy valami nagy baj van.
A macskák testbeszéde
Mire gondol a macskád? A testbeszédéből megtudhatod! Megosztunk veled hat tippet, ami segíthet megérteni a cicádat.
Milyen kutya illik hozzád? Kutyafajták és jellemzőik
Egy négylábú barát rengeteg örömet hozhat az életedbe. Nemcsak sok örömet, szeretet és ragaszkodást nyújt, de segít az immunrendszered erősítésében, a depresszió és a vérnyomás csökkentésében is. Hogy ki tudd választani a számodra legmegfelelőbb kutyafajtát, magadat is ismerned kell. Mit szeretsz csinálni a szabadidődben?
Különös figyelmet igénylő házi kedvencek
Vajon mennyivel másabb feladat egy kutyusról gondoskodni és egy papagájra odafigyelni? Ha azon töröd a fejed, hogy szeretnél egy új kedvencet, de nem tudod, hogyan válassz, cikkünk segíthet a felelős döntésben.
Meglepő tények a házi kedvenceidről
A kutyapuszitól betegségeket kaphatsz el. Az állatorvosok szerint a kutyák nyála sokféle kórokozót (campylobacter, cryptosporodium), még akár szalmonellát is tartalmazhat.
Viselkedési zavarok a macskáknál
Amikor megvásárolunk egy aranyos és ennivaló kiscicát, általában nem gondolunk bele abba, hogy mire felnő – bár ugyanúgy cuki marad – komoly viselkedési problémákkal fog küzdeni. A macskád szétkarmol mindent? Elfelejti, hogy van alom is a világon? Nos, nem vagy egyedül.
Hogyan tartsd biztonságban az állataidat az ünnepek alatt?
Az ünnepek ideje alatt ne csak a családoddal, barátaiddal tölts el elég időt, hanem szentelj figyelmet a kedvencedre is, akinek télen és különösképpen az ünnepek körül fokozottabb odafigyelésre van szüksége. Ha a hideg hónapokban is biztonságban szeretnéd tudni az állataidat, fogadd meg következő tippeket.
Innen tudhatod, hogy kutyusodnak több fehérjére van szüksége
A fehérje fontos részét képezi a kutyák étrendjének. Biztosítja az izmok és szövetek növekedését, valamint hozzájárul a kutyád izmainak regenerálódásához a megerőltető testmozgás után. Ha olcsó kutyaeledellel eteted a kutyádat, jó esély van arra, hogy túl sok szénhidrátot eszik, és nem kapja meg a megfelelő mennyiségű állati fehérjét.
Hogyan gondoskodj a kutyádról télen?
Télen külön oda kell figyelned az arcbőröd ápolására, arra, hogy rétegesen öltözködj, de nem szabad megfeledkezned a kisállatodról sem. Nemcsak a testünknek és a szellemünknek van szüksége különleges törődésre a hidegebb hónapok alatt, de a kedvenceinknek is.