
#Zöldövezet
392 db cikk a témában
Védd a környezeted bulizás közben is!
A jó szórakozás több tonna szeméttel járhat. Szó szerint. Eldobott cigicsikkek, üres sörösdobozok jelzik, mennyire volt jó a buli. És ha még nem is úgy partizol, mint egy rocksztár, akkor is hozzájárulsz az egy-egy koncert vagy fesztivál után felhalmozódó több tonnányi szemét növeléséhez.
10 tipp madártulajdonosoknak
Természetesen nem tudjuk megvédeni kedvenceinket az összes létező veszélytől, amelyek őket fenyegetik, de ha tudjuk, hogy melyek azok a leggyakoribb okok, amik miatt a madarak állatkórházban végzik, akkor biztos, hogy egyhamar nem kell az állatorvoshoz rohannunk.

10 zöld tipp a kerti gazok megállítására
A biokertészet nagy népszerűségnek örvend manapság. Nem véletlenül, hiszen a körülöttünk élőket és a természetet is védjük azáltal, hogy elhagyjuk a különféle gyomirtó és rovarölő szereket, mérgeket.
Elkerülhetőek a kozmetikai állatkísérletek
Elkerülhetőek lennének a kozmetikai állatkísérletek, mégis rengeteg nagy kozmetikai vállalat végez ilyen kísérleteket a termékek vizsgálata során. Melyek az állatkísérletek hátrányai, és milyen módszerekkel lehetne helyettesíteni őket? És mely cégek árulnak ilyen kísérletektől mentes termékeket?
Meglepő dolgok a házi kedvenceidről 2.
A macskák hihetetlen ügyességgel tudnak a talpukra érkezni leesést követően, mivel rendkívül hajlékony gerincük van, de ez csak kis magasságokra igaz.
A hulladék útja
A kukásautóból hová kerül a tartalom? Mik a feltételei az újrahasznosításnak? Milyen folyamatokon megy végig a hulladék? Miért kell tisztán szelektálni? Miért préseljük össze a palackot? Miért vegyük le a kupakot? A Laurus Alapítvány kisfilmje bemutatja a hulladékok kezelését együtt a jövőnkért projekt Környezetvédelmi filmsorozat keretén belül.
Veszélyes hulladékok a háztartásban: növényvédő szerek
A növényvédelemből keletkező hulladékok (a növényvédő szerek, de a rovarirtó szerek is) és szennyezett csomagolóeszközeik veszélyessége mérgezőanyag-tartalmukból ered.
Szelektív hulladékgyűjtés a gyakorlatban
Ki viszi el? Miben gyűjtsek? Hol lehet kapni? Kit keressünk? Mára már gyakori kérdésekké váltak. Látjuk, hogy igény van arra, hogy az elméletben szépen működő szelektív hulladékgyűjtést a napi gyakorlatba is beépítsük.
Csernobil 1986. - Videón az események rekonstrukciója
A csernobili atomkatasztrófa 25 éve történt az akkori Szovjetunió (ma Ukrajna) területén lévő erőműben.
Földrengés és cunami Japánban: 7 egyszerű módja annak, hogyan segíts
A pusztító földrengés és cunami még csak most ért véget Japánban, a helyreállítás és a gyász elkezdődött. A mostani katasztrófa a világ "legdrágább" földrengése lehet a történelemben. A krízis ráadásul még nagyobb lehet attól függően, hogy mi történik a Fukushima erőműnél.
Veszélyes hulladékok a háztartásban: akkumulátorok
Mindennapi életünkben számos olyan terméket használunk, amelyek veszélyes anyagokat tartalmaznak. Miután ezeket külön kell gyűjteni, biztonságos helyen is kell tárolni.
Hétköznapi veszélyforrás: a PET palack
Sajnos hazánkban a visszaváltható palackok és üvegek alkalmazása nem olyan népszerű, mint tőlünk nyugatabbra, és egyre jobban elterjednek a kényelmesebb, ám több veszélyt hordozó eldobható PET (polietilén) palackok.
Kreatív dolgok PET palackokból
Érdekességek a nagyvilágból, mire tudjuk használni PET palackjainkat, ha már megvettük azokat és nem tudjuk nem akarjuk eldobni az összeset a szelektív kukába.
Készíts szobrokat hulladékból!
Mit ki nem találnak már?! Nézd, micsoda műalkotások születhetnek a kidobásra szánt szemétből.
Hogyan spórolhatunk a zuhanyzással?
Egy fürdéssel akár 300 litert vizet használhatunk el, míg zuhanyzással ezt jelentősen csökkenthetjük 40-70 liter vízhasználatra.
Mit kezdjünk az elektronikai hulladékkal?
Több mint 5500 gyűjtőponton a lakosság térítésmentesen adhatja le feleslegessé vált elektromos eszközeit. 2010-ben az elektronikai hulladékok egyharmada kerül csupán visszagyűjtésre.
CD tokból karácsonyi ajándék
Használt CD-ből, DVD-ből Dunát lehet rekeszteni. Veszélyes anyag, tehát nem lehetne beledobni a kommunális hulladékok közé, de szelektíven sem tudjuk gyűjteni. Mit kezdjünk vele?
Miért nem esnek le az alvó madarak a fáról?
Hogyan lehetséges az, hogy a madarak több méteres magasságban, póznákon és faágakon alszanak mégsem esnek le?
Együtt az éghajlatváltozás ellen
Klímaváltozás, környezetszennyezés, globális felmelegedés. Ha érdekel Földünk jövője, és az, hogy mit tudsz Te magad is tenni a fenyegető veszélyek ellen, itt megtudhatsz több hasznos információt a témáról.
Hogyan gondoskodjunk a cicánkról?
Tudtad, hogy egy kis szőrös állat csökkentheti a vérnyomásodat, a szorongásaidat, a depressziódat? Vagy erősítheti az immunrendszered? Mint kiderült, az állattulajdonosok többet kapnak kedvenceinktől a szeretetnél.