Éghajlatváltozás: az idei lehet az eddigi legforróbb év 1880 óta
Mind az idei szeptember, mind az év első kilenc hónapja melegrekordot döntött az amerikai országos óceán- és légköri hivatal (NOAA) jelentése szerint, így 2015 lehet a legmelegebb év a mérések 1880-as kezdete óta.
Fejlődésben a környezettudatosság: Okoskukákat kap egy kínai nagyváros
Beépített wifiantennákkal rendelkező, tűz- és bombabiztos okos hulladékgyűjtőket helyeznek el hamarosan a Szecsuan tartományi Csengtu utcáin. Vajon mit tud tenni a környezet épségéért egy ilyen modern eszköz?
Védd a Földet, járj könyvtárba!
A helyi könyvtár (újra) felfedezésével nem csak papírt spórolsz, de pénzt is, hiszen nem kell többé könyvre, újságra költened!
A papír újrahasznosításáról
A papírhulladékot csak akkor tudják újra feldolgozni, ha az nem szennyezett. Ezért a gyűjtőedényekbe nem szabad bedobni a zsíros, olajos, étellel érintkező papírt.
Így készíthetsz laktózmentes tejet otthon
Egyre többen mondanak le a tehéntejről allergia miatt, és bár a tej alternatívái, mint a szója-, kókusz- és a mandulatej drágábbak, mégis megérik az árukat, hiszen finomak és táplálóak. Azonban sokkal olcsóbb, ha ezeket otthon, saját magad készíted el. Hidd el, nem is olyan bonyolult.
Még nem ért véget a nyár: szombattól jön az új hőséghullám
Jövő héten kezdődik a suli, ám vigaszként augusztus utolsó hétvégéjén újra igazi nyári idő lesz. Használjátok ki a meleg napokat!
Víz nélkül nincs élet
„A víz az energia forrása – számos mozifilm gyakran ezért kezdődik, vagy végződik vizes jelenetekkel.” – mondja Steve Lichtag rendező. – „A víz igazi rejtély, amelynek még a mélyére kell hatolnunk. Víz nélkül nem tudunk élni. Vonz minket a hihetetlen energiája. És megpróbáljuk legyőzni.” Ma van a Víz Világnapja.
Hogyan készül a műanyag zacskó? Videóval!
A hagyományos műanyag alapja az olaj, tehát a fosszilis energiahordozók. Nézzünk néhány adatot, és azt hogyan készül.
Környezetbarát sportfelszerelés
Hogyan kapcsolódhat össze a sport és a környezetvédelem? Például a környezetbarát sportfelszelések használatával.
Készíts virágokat PET-palackból!
Egy igazán szép megoldást mutatunk most be nektek, többek között így is fel lehet használni a feleslegessé vált műanyag flakonokat.
Veszélyesek-e a számítógépek, a mobiltelefonok az egészségünkre?
Két évtizede is van annak, hogy a számítógép, a kezdetleges, majd az okos mobiltelefonok, az internet, a laptop használat a legtöbb ember életének része lett hazánkban is. Vagy így, vagy úgy, de kapcsolatba kerültünk valamelyikkel, illetve mára munkaeszközökké váltak. Napjainkban már az sem tűnik rendkívülinek, ha a gyermekek csak úgy, mint a felnőttek, a legmodernebb mobiltelefonokra vágyódnak.
Gyilkos gyomirtók és rovarölő szerek
Azok a szülők, akik kertjükben gyomirtót és rovarölő szert használnak, potenciális veszélynek teszik ki gyermekeiket. Egy tanulmány szerin, a vegyszerek leginkább rákos megbetegedések előidézői lehetnek.
Cukor: finomítva, barnán vagy nyersen?
Van-e különbség a barna, és a nyers nádcukor között? Melyik cukorfajta előállítása terheli legkevésbé a környezetet?
Környezetvédelmi Világnap: mik a környezetszennyezés következményei?
A környezetszennyezés nagyon sokoldalú probléma. Fontos, hogy felhívjuk a figyelmet fontosságára és aktualitására, mivel egyre inkább nyilvánvaló, hogy sokat fizetünk a civilizáció vívmányaiért, a technika fejlődéséért, és a felelőtlenségekért. Ma van a Környezetvédelmi Világnap: állj meg, és gondolkodj el, mit tehetsz környezeted védelme érdekében!
A légkondicionálók hatása a környezetre
A légkondicionálók használata rendkívül elterjedt a fejlett világ országaiban. Meleg nyári napokon tömegek menekülnek a klimatizált helyiségek hűvösébe. Hozzászoktunk az általa okozott kényelemhez, és nem kérdezzük, jó-e vagy rossz, hogy létezik.