Pattanások a háton: így szabadulj meg tőlük
A hátadon a bőr vastagabb, mint a test többi részén, ráadásul sok faggyúmirigyet is tartalmaz, közvetlenül a bőrfelszín alatt. Mit tehetsz, ha visszatérő pattanások éktelenkednek a hátadon?
Mit kell tudnod a bárányhimlőről?
A bárányhimlő a varicella-zoster vírus által okozott betegség. Viszkető kiütést okoz kis, folyadékkal teli hólyagokkal. Nagyon könnyen terjed, főleg, ha nem kaptad meg a bárányhimlő elleni védőoltást.
Serdülő fiúknál is lehet csomó a mellben?
Az emlőben észlelt csomó közhiedelemmel ellentétben – bár jóval ritkábban - férfiaknál és serdülő fiúknál is előfordulhat. Mivel normálisan a férfi emlő nem emelkedik elő, ezért csomót könnyebben észre lehet venni, mint tapintással, de akár látványos növekedés formájában is.
Bőrrák kialakulása kamaszoknál
A bőrrák a rák egy fajtája, amely a bőr sejtjeiben alakul ki, de átterjedhet a test más részeire is. A bőrrák nagyon ritka tiniknél, azonban kialakulásának esélye az életkorral nő, így nem árt minél korábban elkezdeni védekezni a betegség ellen.
Éld túl a vakációt!
Itt a nyár, elkezdődtek a szabadságolások, indulhat a vakáció! Ám ennek a szezonnak is megvannak a hátrányai. Akár itthon töltjük a nyaralásunkat, akár külföldön, fel kell készülnünk a megbetegedésekre is.
Hogyan szabadulj meg gyorsan a pattanásaidtól?
Szoktad néha azt kívánni, hogy bárcsak rögtön eltüntethetnéd azt a pattanást, ami épp a legrosszabbkor, például egy randi előtt bukkant fel az arcodon? Próbáld ki ezeket az apró trükköket annak érdekében, hogy minél hamarabb megszabadulhass a kellemetlen meglepetésektől.
Lappangó betegségeket is jelezhetnek a bőrtünetek
Különböző bőrbetegségek nagyon hasonló tüneteket produkálhatnak. A pontos diagnózis megállapítása nagyon fontos, mert az egyes elváltozások eltérő kezelési módszereket igényelnek. Vajon miért piros, miért viszket vagy hámlik?
Kéz-láb-száj betegség – Mi is ez?
A kéz-láb-száj betegség enyhe, fertőző vírusfertőzés. A tünetek közé tartozik a sebek a szájban és a kiütések a kezeken és a lábakon. Bár a betegség gyakrabban fordul elő kisgyermekek körében, tiniknél is megjelenhet például középiskolai kollégiumokban, de kisebb testvértől is el lehet kapni.
Majomhimlő tiniknél
A majomhimlő terjedése során - ha nem is a felnőtt esetek növekedésével arányosan, de azzal párhuzamosan - a megfertőződött kamaszok száma is nő, sőt esetükben nagyobb a súlyos lefolyású megbetegedés kialakulásának esélye.
13 házi bőrradír, ami selymessé varázsolja a bőrödet
Pénztárcabarát, természetes, mindig friss, teljesen vegyszermentes – hát van ennél jobb? A természetben minden bőrproblémára találsz megoldást, és itt az ideje, hogy felfedezd őket.
8 ételallergia tény, amit eddig nem tudtál
Amikor az ételallergiára gondolunk, egyből a vörös és felduzzadt arcra ugrik be. A valóságban azonban a tünetek és ezek az allergiák sokkal bonyolultabbak. Az ételallergiák akkor fordulnak elő, amikor az immunrendszer negatívan reagál a proteinre bizonyos ételekben.
Jön a hőség! Mire érdemes odafigyelni?
Nyáron nem árt odafigyelni magunkra! Milyen hatással van a rendkívüli hőség szervezetünkre? Mik a lehetőségeink a védekezésre, és mik a teendőink?
8 érdekes orvosi tévhit
Eltűnhet a kontaktlencse vagy a tampon? Aknét okoz a csoki? Úgy éreztük, érdemes listát készíteni a leggyakoribb orvosi tévhitekről, és pontot tenni a legabszurdabb dolgok végére!
Kullancsok: tények és tévhitek
A kullancs szezon javában tart, ám számos tévhit kering a köztudatban a kullancsokkal és azok eltávolításával kapcsolatban. Az alábbiakban ezeket a félreértéseket oszlatjuk el.
Mit tegyél a száraz bőr ellen?
Télen a vírusok és baktériumok terjedésének megelőzése érdekében többet mosunk kezet, ami azonban rendkívüli módon száríthatja a bőrt. Szakértők szerint a kávé- és alkoholfogyasztás szintén dehidratációhoz és száraz bőrhöz vezethet. Megfelelő ápolással és hidratálással azonban elkerülhető a bőr kirepedezése.