
#Betegségek #daganat
88 db cikk a témában

Daganatos betegségek és a hajhullás
Egy rákos megbetegedés diagnózisa óriási teher. Nem tudod mi vár rád pontosan, ám az biztos, hogy az előtted álló időszak egyik pillanatát sem szeretnéd átélni, jobb lenne lapozni egy nagyot és túllendülni minden nehézségen. A kezelések, a fájdalmak mellett pedig meg kell küzdened azzal a teherrel is, hogy a külsőd drasztikusan átalakul. Mire számíthatsz?
A bőr emlékszik: miből lesz a daganat?
Bőrünk a káros hatásokra emlékszik, vagyis egyetlen napfényben eltöltött perc sem telik el úgy, hogy azt ne raktározná el legnagyobb kiterjedésű szervünk, a bőrünk. Dr. Vincze Ildikó, bőrgyógyász szakorvos a rizikófaktorokról és rendszeres szűrésekről beszélt.
Nyolc érdekes tény a daganatos megbetegedésekről
Tudtad, hogy több mint 100 féle ráktípus létezik az orvosi feljegyzések szerint, ráadásul a rákos megbetegedés a test bármelyik részét érintheti?
Egyes daganatok jelei és tünetei
A rák általános tünetei mellett létezik számos olyan egyéb jel, amely csak bizonyos daganattípusokra jellemző. Valamennyi itt felsorolt tünetnek lehet a rákon kívül más oka is, de, ha felfedezed őket magadon, fordulj mihamarabb orvoshoz!
A pajzsmirigydaganat 5 rizikófaktora
Az elmúlt években növekedett a pajzsmirigydaganatos betegek száma, bár valószínűleg csak az egyre pontosabb diagnózisok miatt. Dr. Szabó Andrea, ultrahang specialista a felismerés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.
Kemoterápia: fontos a megfelelő étel és tápanyag
A kemoterápia nehéz időszak egy rákos beteg életében. A megfelelő étel- és italválasztással azonban javulhat a közérzeted, továbbá elősegíted a szervezeted mielőbbi regenerálódását. A kemoterápia mellékhatásaival szemben is hatékonyak lehetnek a jól megválasztott táplálékok.
Hogyan kezelik a rákos megbetegedéseket?
A daganatok sajnos egyre gyakoribb jelenségnek számítanak, amellyel talán már te magad is szembesültél a szűkebb vagy tágabb környezetedben. Cikkünkben a rákos betegségek kezelési módjairól, valamint azok mellékhatásairól írunk.
3 daganattípus, amely öröklődhet
Az életmódon kívül a genetika is döntően befolyásolja bizonyos daganatfajták kialakulását. Mivel az utóbbit nem tudjuk befolyásolni, dr. Szűcs László, urológus a rendszeres szűrésekre hívta fel a figyelmet.
Téged is fenyegethet a melanoma!
A melanoma rosszindulatú daganattípus. Kialakulhat a bőrfelszínen vagy a nyálkahártyákon is, igen ritka esetekben a szemben. A melanoma leggyakrabban anyajegyből fejlődik ki, kialakulására hajlamosabb, akinek világos, leégésre hajlamos bőre, nagyszámú veleszületett anyajegye van és rendszeres UV sugárzásnak van kitéve. Az intenzív napozás, szoláriumozás, a fiatalkorban elszenvedett napégések különösen megnövelik a betegség rizikóját.
Étkezés a kemoterápia alatt
Kemoterápiás kezelés alatt sokszor nem kívánja az ennivalót az ember, de néhány jó minőségű, tápanyagdús étel bevitelével csodákat tehetünk.
A korai felismerés titka
Sokat hangoztatott kifejezés a korai felismerés, jelentőségét viszont a legtöbben csak akkor érezzük, ha komoly műtéttől, súlyos következménytől menekülünk meg általa. Dr. Szabó Andrea, az Oxygen Medical radiológusa szerint a korai diagnózisok felállításának egyik legalkalmasabb, biztonságos eszköze az ultrahang.
Az elhízás növeli a pajzsmirigybetegségek rizikóját
A mai napig nem eldöntött tény, hogy a gyarapodó súly a pajzsmirigybetegségek egyik tünete vagy éppen az elhízás növeli-e a pajzsmirigy betegségek rizikóját. Dr. Hubina Erika, az Oxygen Medical endokrinológusa összefoglalta a gyanakvásra okot adó tüneteket.
Gyakori kérdések a rákról
Pedig fontos, hogy ismerjük a rákos betegség mechanizmusát, a kialakulását elősegítő tényezőket, és azt, hogy mit tehetünk a megelőzés érdekében! Ez a tájékoztató röviden összefoglalja a rákkal kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket.
A rákos megbetegedés kezelése
A hagyományos rákkezelés három részből áll: operáció, kemoterápia és sugárterápia. Egy ember akár mindhárom terápiában részt vehet a gyógyulás érdekében, egyeseknek csak az egy vagy két eljáráson kell átesnie.
A HPV a férfiakra is veszélyes
Való igaz, hogy a HPV (humán papillomavírus) a legtöbbször a nőket fertőzi meg, ám a férfiak sem védettek ellene. A vírus egyes fajtái rákot okozhatnak, így igen fontos a vírus megelőzése, illetve kezelése.
Fertőzések és láz rákos betegnél
A fertőzéseket nem szabad félvállról venni, különösen akkor, ha rákos betegségben szenvedsz. A fertőzések leggyakoribb jele a láz. Ezért ha lázad van, hívd az orvosodat! Elmondjuk, miért.
Hogyan működik a transzfúzió?
A transzfúzió naponta életeket ment. Vérátömlesztést azoknál alkalmaznak, akik megsebesültek, műtétre volt szükségük, akiknek a rákos megbetegedésük miatt kezelése volt szükségük, valamint azoknál, akik olyan betegségben szenvednek, amely a vérükkel kapcsolatos, amilyen például a sarlós vérszegénység.
Bőrbiopszia fajtái, menete
A biopszia során az orvos vagy sebész mintát vesz egy szövetből, sebből vagy daganatból, amely segítségével a szakértők ki tudják deríteni, hogy pontosan mivel is állnak szemben.
Hangszalag polip: a hang túlerőltetése is okozhatja
A hangszalag polip műtéti úton megszüntethető, a beteg 4-5 napos hallgatás után elkezdhet újra beszélni. Ha az elváltozást a helytelen hangképzés okozta, akkor a kiújulást csak a helyes beszédtechnika elsajátításával lehet megelőzni.
Hogyan védekezz a méhnyakrákért felelős HPV-vírus ellen?
Bár a méhnyakrákért felős HPV-fertőzések 90 százalékával a szervezet általában két éven belül megbirkózik, a maradék 10 százalék komoly veszély forrása lehet. A védőoltás azonban bárki számára elérhető. Aki kéri, három oltással szinte teljes védettséget kaphat a méhnyakrák kialakulásáért felelős HPV-vírus ellen.