Betegségek

#Betegségek

1271 db cikk a témában

#akné
2020.12.25.

Pattanások elleni tippek az ünnepekre

Eljött az ideje a karácsonyi fényképezkedésnek... és a pattanásoknak?! De fel a fejjel! Kezelheted, ápolhatod, elfedheted a mitesszereket – és így csodásan fogsz kinézni a téli szünet alatt is! Egyszerű tanácsainkkal felkészítheted a bőrödet az elkövetkezendő időszakra.

#vércukor
2020.12.25.

Ünnepi túlélőkalauz cukorbetegeknek

Cukorbetegként fogyaszthatsz ugyan bizonyos mennyiségű cukrot, de figyelned kell arra, hogy mely ételekből mennyit eszel. Karácsonykor – mikor az asztal roskadozik a finomabbnál finomabb ételektől – különösen figyelned kell arra, hogy mit eszel. Az ünnepek alatt legyen az a célod, hogy egészséges maradj.

#védőoltás
2020.12.24.

Oltások és baktérium-kivonatok a légúti fertőzések megelőzésére

A védőoltások segítségével napjainkban 26 fertőző betegség esetén az orvostudomány képes megakadályozni, hogy a megfertőződött személynél kialakuljon az adott betegség. Ma már a múlt tragikus emlékei közé tartozik az, hogy bizonyos gyerekkori fertőző kórok (infekciók) halálos áldozatokat szedjenek.

#allergia
2020.12.20.

Hogyan készülj a karácsonyra, ha allergiás vagy?

Az ünnep közeledtével szokásaink is megváltoznak. A lakásban elhelyezett díszek, illatosítók, az ünnepi menü, a szervezéssel járó stressz, de akár a karácsonyfa is szokatlan tüneteket okozhat, az arra érzékenyeknél. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának segítségével összegyűjtöttük a gyakori allergéneket.

#karácsony
2020.12.14.

5 tipp, hogy az ünnepek alatt is egészséges maradj!

Anyukád idegösszeomlást kapott a konyhában, a kisgyerekek az utolsó sütin veszekedtek, a nagybátyád majdnem megfulladt az ünnepi pulyka habzsolásától, és közben a legjobb barátodnak is szüksége volt rád. Viszlát tavalyi ünnepi emlékek!

#depresszió
2020.11.25.

Középpontban a depresszió

A depresszió manapság nyolcból legalább egy tinit érint, tehát gyakorinak mondható. Bárki áldozatául eshet, bár egyes tanulmányok szerint a lányok hajlamosabbak rá, mint a fiúk.

#stressz
2020.11.01.

Stresszes és szétszórt vagyok a suli miatt

Tisztelt Szakértő! Úgy érzem, hogy elértem a tűréshatárom végpontját. Nem tudom, még mekkora stresszt tudnék elviselni. Nem igazán szeretnék pszichológushoz járni. Fogalmam sincs, mitévő legyek. Úgy gondolom, az okozza a problémámat, hogy nehéz koncentrálnom, odafigyelnem a dolgokra. A gondolataim össze-vissza csaponganak.

#koronavírus
2020.10.19.

Ha ez a tüneted, 80% eséllyel COVID-od van

Csaknem lehetetlen előre megjósolni, hogy egy-egy megfertőződött a SARS-CoV-2 melyik tünetét fogja tapasztalni magán. Van, aki súlyosan megbetegszik, szervei károsodnak, nem tud levegőt venni, mások „csak” köhögnek, hasi (gyomor, bélrendszeri) panaszokat éreznek.

#koronavírus
2020.10.16.

Koronavírus: te is segíthetsz!

Tavaly még iskolába jártunk, sportoltunk, rendezvényekre jártunk és a barátainkkal lógtunk. Pár hónapja azonban minden megváltozott, az új normához pedig kénytelenek vagyunk alkalmazkodni. Az egyik legfontosabb, amit tehetünk, a társadalmi távolságtartás.

#koronavírus
2020.09.28.

Hogyan védhetik meg a tinédzserek mentális egészségüket a koronavírus idején?

Tinédzsernek lenni mindig nehéz, a koronavírus (COVID-19) pedig még nehezebbé teszi. Az iskolabezárások és a lemondott események miatt sokan talán életetek legnagyobb pillanatait hagyjátok ki - csakúgy, mint a mindennapi pillanataitokat, például a barátokkal való beszélgetést és az osztályban való részvételt.

#húgyúti fertőzés
2020.09.25.

Nemi élet és húgyúti fertőzések

A külvilágból a húgycsőbe került kórokozók gyakran okoznak gyulladást. Általában a nemi élet megkezdését követően jön létre a húgycső fertőzése. Legtöbbször a közösülés során kerülnek a kórokozók a húgycsőbe, de elhanyagolt makkgyulladásról, fertőzött kézről is bejuthatnak. A nőknél gyakori gombás fertőzés nem terjed a férfi húgycsőre, csak a makkot és a fitymát betegíti meg.

#koronavírus
2020.09.21.

A koronavírus-járvány a fiatal felnőttek mentális egészségére a legártalmasabb

A fiatal felnőttek esetében a legnagyobb a valószínűsége a mentális egészségügyi problémák előfordulásának a COVID-19 világjárvány idején, míg az idősebbek esetében – akiket a vírus okozta megbetegedés a leginkább veszélyeztet – fordul elő a legkevesebb stressz és szorongás - derül ki az amerikai Nemzeti Közvéleménykutató Központ (NORC) önbevalláson alapuló felmérésből.

#hpv
2020.09.15.

A HPV megelőzése, kezelése

Egyetlen biztos módszer van arra, hogy valóban elkerüld a HPV vírus kialakulását: folytass monogám szexuális kapcsolatot nem fertőzött partnerrel. Sose felejtsd el, hogy nagyon sok ember nem is tud a fertőzöttségéről.

A HPV megelőzése
#HPV
2020.09.14.

A HPV megelőzése

A HPV a leggyakoribb olyan szexuális úton terjedő betegség, amely kiemelten a fiatal, akár kamasz korosztályt érinti. Tudd meg, hogyan előzheted meg a fertőzést!

Az autizmus és annak típusai
#autizmus
2020.09.05.

Az autizmus és annak típusai

Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség. Okait mai napig kutatják. Az emberek legtöbbje szerint csupán egyféle autizmus létezik. Pedig lényeges eltérések vannak a tünetek között. Az autizmus típusa a tünetek súlyosságától függ.

Mi okozhat krónikus veseelégtelenséget?
#vese
2020.08.31.

Mi okozhat krónikus veseelégtelenséget?

Kezdetben akár tünetmentes is lehet a krónikus veseelégtelenség. A betegség előrehaladásával azonban egyre több panasz jelentkezik. Ezek egy része a szervezetben maradt salakanyagok következménye.

#fogszabályozás
2020.08.29.

Fogszabályozás: nem csak hiúság

Fogazatunk fontos szerepet játszik életünkben. Befolyásolja arcunk harmóniáját, beszédünk és artikulációnk módját, mimikánkat és egyéni kisugárzásunkat is.

#metilalkohol
2020.08.27.

A mérgező metilalkohol

A metilalkohol fontos tulajdonsága, hogy a tápcsatornán kívül a bőrről és a légutakból is felszívódik, azaz a metanol lenyelésén kívül a bőrre cseppenése és párolgó gőzének belélegzése is súlyos egészségkárosodást okoz!

#olvasás autóban
2020.08.08.

Miért lesz hányingerünk, ha autóban olvasunk?

Van, aki szerencsés, és autóban is tud olvasni. De a legtöbben rosszul lesznek, ha buszon, autóban vagy éppen vonaton elővesznek egy könyvet vagy újságot, és elkezdik olvasni a szöveget. Miért van ez? A válasz nem is olyan egyszerű. - olvasható az eduline.hu-n.

#dühkitörés
2020.08.01.

A harag és a dühkitörések kezelése

Gyakran előfordul, hogy a nap során felgyülemlett haragot és idegességet épp a hozzánk legközelebb álló személyre zúdítjuk. Tanuld meg, hogyan kerülheted el, hogy a dühödet másokon töltsd ki.