Aludj, hogy megelőzd a későbbi memóriazavarokat!
Akár túl sokat, akár túl keveset alszik valaki, egy friss vizsgálat eredményei alapján idős korára valószínűleg memóriazavarai lesznek. A kutatók szerint a szellemi frissesség hosszú távú megőrzését napi 7 óra alvással biztosíthatjuk.
Botulizmus: Magyarországon is van megbetegedés
Magyarországon (1 eset) és Grúziában, illetve Franciaországban (3 eset) is olyan botulizmus megbetegedések fordultak elő, melyeket megelőzően a betegek egy magyar termelő által készített, különböző, csak zöldségféléket tartalmazó termékeket (szarvasgombás pesto, humusz) fogyasztottak.
Gyomor-bélrendszeri fertőzések
A gyengébb szervezetek hamarabb kiszáradnak, és az ellenálló képességük is kevésbé hatékony, ezért esetükben egy gyomor-bélrendszeri fertőzés komoly következményekkel járhat.
Hogyan védekezz a méhnyakrákért felelős HPV-vírus ellen?
Bár a méhnyakrákért felős HPV-fertőzések 90 százalékával a szervezet általában két éven belül megbirkózik, a maradék 10 százalék komoly veszély forrása lehet. A védőoltás azonban bárki számára elérhető. Aki kéri, három oltással szinte teljes védettséget kaphat a méhnyakrák kialakulásáért felelős HPV-vírus ellen.
Harc a száraz bőrrel cukorbetegség esetén
Ha cukorbeteg vagy, nagyobb az esélyed a bőrproblémákra. Sokat tehetsz azért, hogy csökkentsd a kockázatot! Alábbi egyszerű tanácsaink segíteni fognak ebben.
Maradj egészséges utazás alatt is!
Egyszerűen és hatékonyan csökkentheted az esélyét bizonyos baleseteknek és betegségeknek, ha követed az alábbi tanácsokat. Ezeket az ésszerű és hasznos tippeket követve, szinte biztos, hogy egy felejthetetlen és biztonságos, gondtalan vakációt tölthetsz anélkül, hogy bármilyen bajod esne!
Csökkenthető a mellrák kockázata
A túlsúlyról számos betegség kockázatát növeli, többek közt a mellrákét is. Mivel ma Magyarországon évente 7500 nő szembesül ezzel a diagnózissal, az önvizsgálat, a korai felismerés és a helyes életmód jelentőségét hangsúlyozta dr. Demjén László, az Oxygen Nőgyógyászat szülész-nőgyógyásza.
Vörös, könnyező szemek: az allergia tünetei
A jól ismert orrdugulással, tüsszögéssel és orrfolyással járó tünetek mellett az allergia a szemeket sem kíméli: irritáció, viszketés, vörösség, kötőhártya-gyulladás is jelentkezhet. A szemtünetek akár önállóan, egyéb panaszok nélkül is megjelenhetnek.
Mit kell tenned vészhelyzetben?
Érdemes elvégezni egy alap elsősegélynyújtó tanfolyamot, ahol megtanítják az újraélesztést és azokat az alapfogásokat, aemlynek alkalmazásával segíthetsz egy bajba jutott emberen. A legtöbb esetben az a legjobb, ha hívod a mentőket, és vigyázol a sérültre a segítség megérkezéséig.
Hogyan készüljünk a külföldi utazásra?
A magyarok által legszívesebben látogatott dél-európai turisztikai célpontok esetében az egyik legfontosabb tényező a hasmenés, a balesetek, az UVA/UVB sugárzás, a leégés és a tengeri csalánozók csípésének elkerülése
Anyajegy eltávolítás - Amit tudni érdemes
Az anyajegyek többsége ártalmatlan bőrjelenség, amely csupán esztétikai gondot okozhat. Az anyajegyek kialakulásáról, felismerésről és eltávolításáról cikkünkben olvashatsz.
Teszteld a tudásod! 5 kérdés az allergiáról
A nyári hónapokban évről-évre többen szenvednek allergiás tünetektől, a legerősebb allergén növény virágzása pedig még előttünk van. Azt, hogy melyik is ez a növény, a megelőzésről és kezelésről, illetve az allergiával kapcsolatos érdekességekről többet is megtudhat, ha kitölti rövid tesztünket, melyet dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának segítségével állítottunk össze.
A fejfájás
Sokan vannak, akiknek a mindennapjait megkeseríti a naponta jelentkező fejfájás. Az esetek döntő többségében nincs szervi eltérés a háttérben, ám a fej- és arcfájdalmak egy részét az érzőidegek kóros működése is okozhatja.
Mindent a védőoltásokról
Mindenki megkapja kiskorában, óvodában, általános iskolában, középiskolában a kötelező védőoltásokat. Vannak azonban olyan védőoltások, melyek nem kötelezőek, de kérhetőek.
Sétával megelőzhető a COPD súlyosbodása
Már napi 3 km megtételével is sokat tehetnek állapotuk megőrzéséért a COPD-s betegek. Kutatások és klinikai tapasztalatok szerint a rendszeres séta segít megelőzni a tünetek rosszabbodását.