
#Betegségek #szív
30 db cikk a témában
A vérnyomást mindkét karon kell mérni
A vérnyomást mindkét oldalon rutinszerűen kell ellenőrizni, mivel a bal és a jobb karon mért értékek közötti különbségek rejtett rizikótényezőkre utalnak - hangsúlyozzák az Exeteri Egyetem kutatói, akik a The Lancet című brit orvosi folyóiratban számoltak be vizsgálataikról.
A szívhalottak 70%-a újraéleszthető lenne az első 3 percben
Az Európai Unióban, így hazánkban is a vezető halálok a szív- és érrendszeri betegségek valamelyike. Honfitársaink kicsit több mint felét így veszítjük el. Ezen belül, az úgy nevezett hirtelen szívhalál kiemelt figyelmet érdemel, hisz becslések szerint 25 percenként szedi áldozatait.
Napi három órányi tévénézés megbetegít
A tévénézés rontja a szemet - hallhattuk évekkel ezelőtt, ám ettől sokkal veszélyesebb hatásai vannak, ha túlzásba visszük a tévézést. Amerikai kutatók friss megállapítása szerint már napi 3 órányi tévénézés is elég ahhoz, hogy drasztikusan megrövidüljön élettartamunk.
7 iPhone alkalmazás, ami életet menthet
A mobiltechnika rohamos fejlődése számos új lehetőséget hordoz magában. Bár ezek a szolgáltatások nálunk még nem igazán elérhetőek, elterjedésük nagy valószínűséggel nem sokáig várat magára. Íme, néhány példa, ismerkedj meg velük!
Magas vérnyomás: előzd meg!
A Magyar Hypertonia Társaság az „Éljen 140/90 alatt!” program során idén ősszel elindítja fiataloknak szóló kampányát. A kezdeményezés célja, hogy az iskolákon és a közösségi médián keresztül hívja fel a figyelmet a magas vérnyomás megelőzésére.
A túlsúlyos tizenévesek a „szívbetegségek jeleit mutatják”
A túlsúlyos fiatalokon végzett kanadai tanulmány azt mutatta, hogy az elhízott gyerekek erei olyan „merevvé” válhatnak, mint amilyenek az idősebb szívbetegek vérerei.
Mi történik, ha túladagolod a viagrát? - A Tokio Hotel gitárosa így járt
A német tini emo banda, a Tokio Hotel gitárosa túladagolta a viagrát. Mi történik, ha valaki túl sokat vesz be az erekciót segítő gyógyszerből?
A tini, aki 118 napig élt szív nélkül - Fotóval
Egy amerikai tini majdnem négy hónapig élt szív nélkül, úgy, hogy a szükséges szívátültetésig mesterséges vér-pumpáló készülék tartotta életben.
Sportszív - Veszélyezteti az egészségünket?
Az athlete’s heart, vagyis sportszív megnevezése már több, mint 100 évvel ezelőtt is ismert volt. Elsőként 1892-ben Sir William Osler írta le fogalmát, gyakorlati megismerését azonban csak az elmúlt évtizedekben bekövetkezett technikai fejlődés tette lehetővé.
Túlsúlyos iskolásból szívbeteg felnőtt?
A gyermekkorban jelentkező és 6-7 éves kor után is tartósan fennálló túlsúly nagymértékben növeli a szív-és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.