
A 6 legjobb testgyakorlat
Ez a hat gyakorlat hozni fogja a várt eredményeket, függetlenül attól, hogy otthon vagy az edzőteremben csinálod őket. Ügyelj a megfelelő testtartásra, mert ez elengedhetetlen a biztonságod és a gyakorlat hatékonysága érdekében!
Ha még nem csináltál ilyen feladatokat, egészségügyi problémád van, vagy rendszeres gyógyszerkezelésekre jársz, akkor konzultálj az orvosoddal, hogy elkezdheted-e ezt a programot.
1. Séta
Miért jó: Bárhol és bármikor sétálhatsz, utcán vagy a plázában, és csak egy pár jó cipő kell hozzá.
Hogyan? A kezdők fél órás edzésekkel kezdjenek! Később növelheted az időt és a sebességet egyaránt.
2. Intervall edzés
Miért jó: Ha a programodhoz hozzáadod ezt az edzésfajtát, akkor több kalóriát égethetsz és gyorsabban lefogyhatsz. Az ötlet: módosítsd az intenzitását az aerob edzésednek, hogy beindítsd a tested számára előnyös folyamatokat!
Hogyan? Nyomd fel a sebességet egy-két percre és utána csökkentsd vissza annyi időre, amennyi a regerenálódáshoz szükséges. Ezt ismételd az edzés alatt.
3. Guggolás
Miért jó: A guggolással több izomcsoportot is megmozgatsz egyszerre, de a leghatásosabb a kerek popsi és a formás lábak eléréséhez.
Hogyan? Tartsd a lábaid és a vállaid egy vonalban, és a hátad legyen egyenes.
4. Kitörés
Miért jó: Mint a guggolással, úgy a kitöréssel is szinte minden izomcsoportot megmozgatsz meg, és az egyensúlyodat is javítja.
Hogyan? Tegyél egy nagy lépést előre egyenes gerinccel. A másik lábadat hajlítsd be 90 fokos szögben. A hátsó lábujjaidon legyen a súlyod, de ne hagyd, hogy a térded a földhöz érjen.
5. Fekvőtámasz
Miért jó: A fekvőtámasz a mellkast, a vállakat és a deltaizmokat mozgatja meg.
Hogyan? Arccal lefelé tedd a kezeidet a vállaidnál kicsit szélesebbre. A lábujjaidat helyezd a földre, és legyen a tested egyenes a vállaidtól a lábaidig. Ezután hajlítsd be a kezeidet kilencven fokos szögben, majd nyújtsd ki.
6. Felülés
Feküdj a hátadra, és kulcsold a kezeidet a tarkódra, felhúzott térdekkel. Ezután emeld fel először a fejed, utána a nyakadat, aztán a vállaidat, majd végül a mellkasodat és feküdj vissza! Nem kell nagy kitéréseket produkálni, kicsi mozdulatok is elegendőek, csak arra figyelj, hogy a gyakorlat közben hasizmaid feszesek maradjanak, mert így dolgozik a leghatékonyabban ez az izomcsoport. Fontos, hogy ne a nyakad és hátad erőltesd meg!
Óvatosan kezdj neki és mindig melegíts be, majd az edzés végeztével nyújts le, hiszen könnyen meghúzhatod az izmaidat. Ha bármilyen fájdalmat tapasztalsz, hagyd abba az edzést és inkább fordulj orvoshoz, miért lehet.
(KamaszPanasz - Gy. Z.)