
#Vágyak #védekezés
213 db cikk a témában


20 tény az első szexről
Számtalan téves hiedelem él a köztudatban. Ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba!

A pesszárium működése, hatékonysága
A pesszárium kicsi, gyűszű alakú, hajlékony fémkeretre erősített, szilikonból készült „sapka”, amely a hüvely felső végén elhelyezkedő méhnyakra illeszkedik.

Egyéjszakás kaland - Megéri?
Mi a helyzet egy egyéjszakás kalanddal? Például valakivel, akit régóta ismersz, netán egy új netes ismerőssel, esetleg egy baráttal. Ez azt jelenti, hogy valaki olyannal létesítesz szexuális kapcsolatot, akivel nem jársz.

A terhesség első 15 jele
Tudnod kell, hogy a terhesség legkorábbi jelei közül sok nagyon hasonlít a premenstruációs (menstruációt megelőző) szindróma tüneteihez. Ezért hiába próbálják – főleg a nemi életet éppen megkezdő fiatalok – tünetek alapján megjósolni, teherbe estek-e vagy sem, ezt nem lehet!! Sok várandós nő számol be enyhe alhasi görcsökről, nyomásérzésről és a mellek érzékennyé válásáról.

Miért fontos az előjáték?
Akárki is mondta, hogy a legfontosabb dolog a jó befejezés, biztosan nem beszélgetett el őszintén egy nővel sem az előjáték fontosságáról.

Fogamzásgátló tabletták
Ez az egyetlen fogamzásgátló módszer, amely nemcsak a terhesség, hanem a méhen kívüli terhesség ellen is véd. Más fogamzásgátlási módszernek nincs ilyen hatása a méhen kívüli terhesség ellen. Továbbá véd a kismedencei gyulladások, petefészek gyulladás, a petefészek- és a méhtestrák, a vastagbélrák valamint az endometriózis ellen is. Az endometriózis egy igen kellemetlen nőgyógyászati megbetegedés, erős alhasi fájdalommal és a hasban összenövések kialakulásához vezet, valamint a női eredetű meddőségek jó részéért felelős.

A legelvetemültebb szex-tévhitek
Úgy gondolod, biztos tudásod van a szexről, és különbséget tudsz tenni valós és valótlan között? Teszteld le tudásodat, mi igaz és mi nem, mert most utánanézünk néhány szex mítosznak, és leszámolunk a tévhitekkel.

Mikor kezdődnek a terhesség tünetei?
Sok tévhit kering az interneten a terhességgel és tüneteivel kapcsolatban. A legfontosabb, amit tudnod kell, hogy a tünetek egyénenként változnak. Van, aki olyan szerencsés, hogy szinte alig érzékel a terhességi tünetekből valamit, ám vannak olyan esetek is, amikor az anya minden kellemetlen tünetet megtapasztal.

A leggyakoribb kínos kérdések a szexről - megválaszolva!
Az orvos válaszol rovatunkba rengeteg kérdés érkezik szexről, terhességről vagy szexuális úton terjedő betegségekről. Összeszedtük a leggyakoribb kérdéseket, hogy egy helyen láthassátok és tanulhassatok belőlük.

Tévhitek az óvszerekről
Tény, hogy a legelterjedtebb fogamzásgátló módszer a gumióvszer. Ha helyesen használjuk, tényleg az egyik legbiztonságosabb módja a szexnek. Véd a nemi betegségektől (orálisan és análisan is!), a hüvelyi gyulladásoktól és 98%-ban a nem kívánt terhességtől is! Vajon milyen tévhitek keringenek róla?

Szexuális vonzalom - Ne veszítsd el a fejed!
A szexuális vonzalom a normális fejlődés része, de fontos, hogy kontrollálni tudjuk. Csak így okozhat igazi boldogságot. A mai világban, ahol a szexualitás fokozottan jelen van, nem árt odafigyelni az ezzel járó, a fiatalok naivitását különösen kihasználó veszélyekre.

Mit csináljak, ha lecsúszott a kondom? - A KamaszPanasz Szakértő válaszol rovatából
Nemrég szeretkeztünk a barátommal. Természetesen védekeztünk, óvszert használtunk. Mielőtt azonban elmentünk, kihúzta a péniszét belőlem, az óvszer azonban benn ragadt. Terhes lehetek? Van okom aggodalomra?

A jó szex lényege a kérdezés
Hogyan beszéljünk a szexről? Mikor? Előtte, alatta vagy utána? Ha okos kérdéseket teszel fel, megismerheted a párod testének működését. Mindig tartsd be az előjáték, az aktus és az utójáték íratlan szabályait!

Nyolc HPV-tévhit
A humán papillomavírus (HPV) a leggyakoribb szexuális úton terjedő vírus manapság, melyet élete során a szexuálisan aktív férfiak és nők jelentős hányada elkap. Az első tévhit, hogy kevesen találkoznak vele életük során. A vírus a méhnyakrákos esetek 80-90%-ában kimutatható, ezért nagyon fontos a megfelelő védekezés ellene.

Hogyan mondd el a párodnak, hogy te még nem állsz készen a szexre?
Amikor eljön az első szex a pároddal, nem szabad elfelejtened, hogy ez csak és kizárólag a te döntésed. Nem számít, hogy milyen rég együtt vagytok vagy, hogy milyen jól ismered, attól még lehetséges, hogy nem állsz készen a szexre. Mindezt mérlegelve, elmondani a partnerednek, hogy még nem jött el az ideje, ijesztőnek és nehéznek tűnhet, főleg, ha ő már jelezte, hogy szívesen továbblépne veled.

Terhességi pánik
Attól félsz, hogy teherbe estél? Nem vagy egyedül. Rengetegen számolnak be terhességi pánikról! Ha már voltál rémisztő helyzetben, el tudod képzelni azt is, milyen, ha attól rettegsz, hogy esetleg teherbe estél.

Alkohol, cigaretta: befolyásolják a fogamzásgátló hatását?
A szexuális aktivitás velejárója a mindkét partner számára legmegfelelőbb védekezési forma kiválasztása. Mielőtt a fogamzásgátló tabletta alkalmazása mellett döntünk, érdemes tájékozódni, hogy annak rendszeres szedése mennyire illeszkedik az életmódunkhoz.

Hogyan hat a szex az egészségünkre?
Napjainkban a szex mint az egészségre jótékony hatást gyakoroló tevékenység él a köztudatban. Volt azonban idő, mikor a szexuális önmegtartóztatás pozitív egészségügyi hatásai álltak a témát érintő különböző fórumok gyújtópontjában.

Hogyan készül az óvszer?
A kondom a tudomány egyik legnagyobb vívmánya. Bámulatos nemde? Egy olyan apróság, amely egyszerre óv a nemi úton terjedő betegségektől és a terhességtől. Nem beszélve arról, hogy mindezt 98%-os megbízhatósággal viszi véghez. Kétségkívül a legjobb védekezési módszer.

Nem szexuális úton terjedő nőgyógyászati fertőzések
Napjainkban egyre több női fórumon olvashatjuk, hogy a nőgyógyászati és urológiai fertőzések gyakran éveken keresztül fájdalmas és kellemetlen panaszokat okoznak, amelyre számos nő kétségbeesetten keresi a megoldást. Mik a leggyakoribb kórképek?