Szülőknek, fia

#Szülőknek #fia

331 db cikk a témában

#víz
2012.04.14.

Vízpróba az iskolákban

Külön csengő figyelmeztet a vízivásra, „vízbárokat” alakítanak ki egyes iskolákban, a tanulók pedig „Vízpróba” keretében, sportversenyeken mérhetik össze erejüket – ez csak néhány példa a számos érdekes program közül, mellyel a gyerekek figyelmét felhívják a vízfogyasztás előnyeire a HAPPy-hét keretében.

#mérgezés
2012.03.31.

A kamaszokat is fenyegeti a mérgezés

A vegyi anyagok minden háztartásban megtalálhatók, így fontos, hogy már a gyermekekben is tudatosítsuk: a nagymama gyógyszere nem játék; a tisztítószerek ugyan szép színesek, ám mérgezőek. A legjobb, ha ezeket olyan helyen tároljuk, ahol a gyermekek nem férnek hozzá.

#szülő
2012.02.15.

Nevelje sikeresen tini gyermekét! (2. rész)

Önnek, mint szülőnek körültekintően kell mérlegelnie, hogy mikor és hogyan avatkozzon bele a kamasz életébe. Mikor ésszerű közbelépni, és mikor jobb távolról figyelni, hogyan birkózik meg a gyerek az adott problémával. Ez ugyan járhat némi kihívással, fájdalommal, olykor bukással, de a tininek meg kell tanulnia felállni és továbblépni.

#serdülő
2012.02.12.

Nevelje sikeresen tini gyermekét! (1. rész)

Az első lépéshez némi erőbefektetésre és időre lesz szüksége, de ne csüggedjen, jusson eszébe, hogy minden kezdet nehéz. Segítségként némi iránymutatást adunk ehhez.

#tanulási nehézségek
2012.01.26.

Hogyan élhetünk együtt egy tanulási problémákkal küzdő gyermekkel?

A különféle tanulási nehézségek igencsak meg tudják nehezíteni az iskolai életet, de nem csak a gyermeknek jelent problémát, hanem komoly kihívás elé állítja a szülőket és tanárokat is. Nagy erőfeszítésbe kerül még az átlagos tanulmányi szint elérése és szinten tartása is.

#tévé
2011.12.09.

Még mindig a televízió az uralkodó médium a gyermekeknél

Még mindig a televízió az uralkodó médium a 8-14 évesek körében, de az internetezés szorosan követi a televíziózást - számolt be a KID.COMM kutatási projekt eredményeiről a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának egyik tagja egy műhelybeszélgetésen.

#mobil
2011.11.29.

Sok veszélyt rejtenek a gyerekek által használt okostelefonok

Karácsony közeledtével a gyerekeknek vásárolt okostelefonok veszélyeire hívja fel a szülők figyelmét a Safer Internet (Biztonságosabb Internet) konzorcium, a fiatalok biztonságos internethasználatért dolgozó program magyar kutatások eredményeire hivatkozva körültekintő gondolkodásra buzdítja a szülőket.

#reggeli
2011.11.19.

Felmérés a reggelizési szokásokról

A válaszadó szülők 53 százaléka ragaszkodik ahhoz, hogy reggelizzen a gyermeke, a többieknél azonban elmaradhat az első étkezés - derült ki egy októberben készült felmérésből.

#úszás
2011.11.11.

A szülők bevezetnék a kötelező úszást

A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete szerint be kellene vezetni az úszásoktatási normatívát a közoktatásban, s a szervezet öt évre visszamenőleg megnézné, mire használták fel az önkormányzati iskolák a mindennapos testedzésre biztosított finanszírozott időkeretet.

#főzés
2011.10.08.

Tud magára főzni a gyermekem?

Egy tinilány édesanyjaként, gyermekem utolsó középiskolai éveiben rengeteg kérdés foglalkoztat, sok álmatlan éjszakát okozva. Bejut az egyetemre? Ki tudjuk majd fizetni? Boldogul majd egyedül? És mi is nélküle?

#szakértő válaszol
2011.10.06.

Szexről és lelki problémákról kérdeznek a tinik az interneten

Az intim témák, a szex és az önbizalomhiánnyal összefüggő lelki problémák azok a cikis témák, amikről a tinik inkább interneten kérdeznek – derült ki abból az elemzésből, amelyet a Kamaszpanasz.hu internetes portál orvos és pszichológus szakértőinek válaszai alapján készítettek a szerkesztők.

Vagdossa magát, hogyan segítsek?
#vagdosás
2011.08.06.

Vagdossa magát, hogyan segítsek?

A tudat, hogy gyermeke szándékosan vagdossa magát, egyszerre sokkoló és kétségbeejtő. Az öncsonkítást komolyan kell venni, mivel hátterében mindig valami lelki baj áll, amit meg kell találni és kezelni kell. Hogyan segíthet gyermekének?

#evés
2011.07.11.

Kényszeresen eszik a lányom?

„Amikor a 14 éves lányom és a barátai nálunk vannak, azt vettem észre, hogy folyamatosan a hűtőt fosztogatják. Nem gondoltam, hogy bármi baj lenne vele, de azóta hallottam a kényszeres evés betegségéről. Mi is ez pontosan? Aggódnom kellene?”