Hogyan előzhetjük meg a komoly betegségek kialakulását?
Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO nemrégiben megnevezte azokat a rizikófaktorokat, amelyek a négy legelterjedtebb krónikus betegség hátterében állhatnak. Dr. Marton Anna, az Oxygen Medical belgyógyász, kardiológus, diabetológusa az egyén felelősségére hívta fel a figyelmet.
Alvással csökkenthető a diabétesz és az elhízás kockázata
A túl kevés, rossz minőségű alvás, vagy a cirkadián ritmus felborulása, és egyes anyagcsere betegségek közti kapcsolatra hívja fel a figyelmet a Lancet Diabetes & Endocrinology folyóiratban közölt vizsgálat.
Hogyan segíts cukorbeteg barátodnak?
A cukorbetegség olyan autoimmun vagy hormonális okokra visszavezethető betegség, amikor a szervezet inzulintermelése megszűnik vagy zavart szenved. A cukorbetegség komoly betegség, amelynek következtében rosszullét és akár halál is bekövetkezhet. Te tudod, hogy mit kell tenned, ha a cukorbeteg barátod rosszul lesz?
A kezeletlen cukorbetegnél egy megfázás is végzetes lehet
A cukorbetegek mindennapjai eleve bonyolultak, hát még akkor, ha valamilyen betegség ledönti őket a lábukról. Kezeletlen esetben számukra egy egyszerű megfázás is komoly problémákat okozhat, hiszen a vírus vagy baktérium okozta fertőzés jelentős vércukorszint emelkedést idézhet elő.
Fatorexia: az elhanyagolt túlsúlyosság betegsége
Túlsúlyossággal küzdenek, mégsem fordulnak segítségért. A fatorexiában szenvedők normálisnak találják testsúlyukat, így nem számolnak a súlyfelesleg okozta megbetegedésekkel. Mi a fatorexia, hogyan lehet felismerni és leküzdeni?
Hogyan szórakozzanak azok, akik cukorbetegek?
Van néhány olyan követendő tipp, amelyet érdemes figyelembe venni a cukorbetegeknek, ha szórakozni mennek. Ez főleg az alkoholfogyasztásra vonatkozik, hiszen attól jelentősen változhat a vércukorszint.
Cukorbetegséget okozhat a D-vitamin hiánya
Egy új kutatás során megtalálták az esetleges okát az elhízásnak és a 2-es típusú diabétesz széleskörű elterjedésének a gyerekeknél: nem fogyasztanak megfelelő mennyiségű D-vitamint.
A cukorbetegséggel való küzdelem
Akár olyan érzésed van, mintha teletömték volna valamivel a fejedet, mert megfáztál, vagy gyomorbajaid miatt állandóan a mosdóba járkálsz, tudnod kell: a betegség senkinek sem sétagalopp.
Ha alacsony a vércukorszinted (2. rész)
Az orvosod biztosan ad majd pár utasítást az alacsony vércukorszinted kezelésére a tüneteidtől függően. Ha tudsz, csinálj minél gyakrabban vércukorszint-ellenőrzést, hogy megbizonyosodj róla, a panaszaidat valóban hipoglikémia okozta-e!
Cukorbetegség (diabétesz)
Míg a gyermekkori 1-es típusú cukorbetegség évről-évre nagyjából ugyanolyan számban fordul elő, addig a gyermekkori 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők száma folyamatosan növekszik, és a megbetegedést egyre fiatalabb korban diagnosztizálják!
Fogyaszthatsz-e szénhidrátot cukorbetegként?
Szinten tartani a vércukorszintedet azt jelenti, hogy odafigyelsz arra, mit eszel, emellett gyógyszereket, például inzulint szedsz, ha szükséged van rá. Az orvosod lehet, hogy azt is említette, hogy arra is oda kellene figyelned, hogy mennyi szénhidrátot eszel. De pontosan mik is a szénhidrátok és hogyan befolyásolják a vércukorszintedet?
Kovács András Péter elárulta, mitől fél
A Dumaszínház humoristája a sikeres EFOTT-os fellépése után Kovács András Péter bevallotta, tart a cukorbetegségtől, ezért kereste fel az Egy Csepp Figyelem Alapítvány méréseit Velencén.
Ha túl magas a vércukorszinted (2. rész)
A magas vércukorszint kezeléséhez elsősorban a kiváltó okot kell megszüntetni. Az orvosod személyre szabott tanácsokkal lát majd el, hogy hogyan tartsd a vércukorszintedet az egészséges értéken belül, de itt van néhány mód arra, hogy megfelelően kezeld a magas vércukorszint gyakori kiváltó okait.
Magas vércukorszintet okoz a kevés alvás
A cukorbetegségben szenvedő tinédzsereknél a kevés alvás összefüggésbe hozható a nem megfelelő magatartással és a magas vércukorszint értékkel.
Mi az a szürkehályog?
A szürkehályog egy olyan betegség, ami a szemlencsét érinti. Egy abnormális fehérjeképződés során egy olyan réteg (hegszövet) képződik a szemlencsén. Ez fokozatosan elállja a fény útját, amely a retina felé haladna, így a beteg fokozatosan elveszíti a látását. A dohányzás és az alkohol hozzájárulhat a fiatal korban történő kialakulásához.