
#Betegségek
1272 db cikk a témában
Allergia és irritáció: mi a különbség?
Ha kiütést találunk a bőrünkön, akkor felmerül a kérdés, hogy valamire allergiásak vagyunk, vagy csak irritáció váltja-e ki a tüneteket.
Az elhízott tinik hajlamosabbak az impotenciára
A 14-20 év közötti elhízott fiatalok csak feleakkora tesztoszteron-szinttel rendelkeznek, mint vékonyabb társaik, így sokkal nagyobb a veszélye annak, hogy felnőtt korukban impotenciával kell majd küzdeniük – állítja egy új amerikai tanulmány.
A korai felismerés titka
Sokat hangoztatott kifejezés a korai felismerés, jelentőségét viszont a legtöbben csak akkor érezzük, ha komoly műtéttől, súlyos következménytől menekülünk meg általa. Dr. Szabó Andrea, az Oxygen Medical radiológusa szerint a korai diagnózisok felállításának egyik legalkalmasabb, biztonságos eszköze az ultrahang.
Fogamzásgátló tabletta és fejfájás
Azt már biztosan tudod, hogy a fogamzásgátló tabletta segít a nem kívánt terhesség megelőzésében. Ám nem csak erre jó. Bizonyos esetekben a fogamzásgátló tabletta csökkentheti a migrén gyakoriságát. Másoknál viszont éppen a fogamzásgátló tabletta okozza a fejfájást.
Az elhízás növeli a pajzsmirigybetegségek rizikóját
A mai napig nem eldöntött tény, hogy a gyarapodó súly a pajzsmirigybetegségek egyik tünete vagy éppen az elhízás növeli-e a pajzsmirigy betegségek rizikóját. Dr. Hubina Erika, az Oxygen Medical endokrinológusa összefoglalta a gyanakvásra okot adó tüneteket.
Gyakori kérdések a rákról
Pedig fontos, hogy ismerjük a rákos betegség mechanizmusát, a kialakulását elősegítő tényezőket, és azt, hogy mit tehetünk a megelőzés érdekében! Ez a tájékoztató röviden összefoglalja a rákkal kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket.
A rákos megbetegedés kezelése
A hagyományos rákkezelés három részből áll: operáció, kemoterápia és sugárterápia. Egy ember akár mindhárom terápiában részt vehet a gyógyulás érdekében, egyeseknek csak az egy vagy két eljáráson kell átesnie.
A dohányzás és az asztma is okozhat tüdőbetegséget
A dohányzás mellett az elhanyagolt asztma, az örökletes enzimhiány és a foglalkozási ártalom következtében is kialakulhat az egyik leggyakoribb krónikus tüdőbetegség, a COPD.
Reflux vagy gyomorégés tiniknél
A gyomorégés olyan mellkasi fájdalom, amit a nyelőcsőbe jutó gyomorsav okoz, leggyakrabban savas reflux esetén. Bár nagyon fájdalmas, a gyomorégés egyszerűen kezelhető gyógyszerek és diéta segítségével. Ha gyomorégést tapasztalsz, keresd fel az orvosod.
Mit tegyél autóbaleset esetén?
A vezetés az egyik legveszélyesebb dolog. Főleg, ha friss a jogsid, vagy valamelyik barátod most szerezte meg. A felelőtlen kocsikázás akár komoly balesethez is vezethet. Nem árt mindenre felkészülni. Cikkünkből rengeteg hasznos dolgot tudhatsz meg arról, hogy mit és hogyan kell cselekedned egy autóbaleset esetén.
Alexitímia, az érzelmi analfabetizmus
Interperszonális, személyközi helyzetben – a családban, ismerősök között, társaságban – többnyire felszabadultan viselkedünk, szabadon tudunk érzelmet nyilvánítani, az öröm, a bánat, a félelem, a harag kontroll nélkül kifejezhető.
A HPV a férfiakra is veszélyes
Való igaz, hogy a HPV (humán papillomavírus) a legtöbbször a nőket fertőzi meg, ám a férfiak sem védettek ellene. A vírus egyes fajtái rákot okozhatnak, így igen fontos a vírus megelőzése, illetve kezelése.
Tények és tévhitek a vérszegénységről
A vérszegénység sokak számára egyet jelent bizonyos sztereotípiákkal: ha valaki sápadt, vagy a vérvétel alacsony vasat mutat, akkor az illető biztosan vérszegény, illetve ha sok spenótot eszünk, akkor biztosan búcsút inthetünk ennek a betegségnek. Pedig a sztereotípiák sokszor nem igazak, és téves otthoni diagnózishoz vezethetnek, amivel sokat árthatunk magunknak – tudhatjuk meg dr. Szélessy Zsuzsannától, a Trombózisközpont hematológus főorvosától.
Tegyünk meg mindent fogaink épségéért!
A fogakat támasztó és rögzítő szövetek betegségei megfelelő kezelés nélkül a fogak meglazulását, elvesztését okozhatják. Sajnos felismerésükkor általában már idült betegségek, ugyanis a fogak körüli szövet fertőződésekor sajnos még nem jelentkezünk a fogorvosnál.
Az inzulinrezisztencia cukorbetegséget is okozhat
Az inzulinrezisztencia hátterében állhat betegség is, ám sajnos sok esetben nem erről van szó. Napjainkban, amikor a mozgásra nincs elég idő, és sok a hizlaló gyorsétel, akkor bizony az inzulinrezisztencia is könnyebben kialakul.
Elsősegély gáz- és gyógyszermérgezés esetén
Hazánkban sok kétségbeesett ember követ el öngyilkossági kísérletet, amelyeknek a jelentős része sajnos végzetes kimenetelű. Gyakran mérgezéssel próbálnak véget vetni az életüknek.
Hogyan jelentkezz be orvoshoz?
Hogyan dönthetjük el, milyen szakorvosi vizsgálatra van szükségünk? Milyen tüneteket kell megosztanunk egy magánorvosi rendelőben azzal a személlyel, aki felveszi a telefont? Hava Róbert, az Oxygen Medical vezető asszisztense ad tanácsokat.
A vérzékenység jelei és tünetei. Élet a hemofíliával
Ha nemrég jöttél rá, hogy vérzékenységben szenvedsz, valószínűleg csak az enyhébb forma alakult ki nálad.
Akné és szervi problémák
Az akné gyökereit minden esetben a hormontermelésben kell keresni. Néha a pattanások egy lappangó hormonális betegség tünetei, ami sokkal komolyabb lehet, mint holmi apró bőrhiba. Ha a kellemetlen pattanásaid a tinédzserkorod után évekkel később is burjánzanak, akkor lehetséges, hogy belső szervi problémát jeleznek.
Menstruáció és diabétesz
A menstruációs ciklus alatt a vércukorszint is változik, illetve különböző hatások érik a szervezetet a ciklus különböző szakaszában. A változások akár ciklusról ciklusra, hónapról hónapra különbözőek lehetnek. Rengeteget segít azonban, ha nyomon követed a vércukorszinted változását, és ezeket dokumentálod is, így könnyebben tudod kezelni az esetleges rosszulléteket.