Hát- és derékfájás, mit lehet ellene tenni?
Fáj a hátad vagy a derekad? Ötből négy ember szenved ettől a fájdalomtól élete során. A hátfájás az ötödik leggyakoribb probléma, amivel az emberek felkeresik a háziorvosukat.
Mumpsz: amit a fertőző betegségről tudni kell
A mumpsz egy fertőző vírusos megbetegedés, ami a fültőmirigy fájdalmas duzzanatával jár. Mik a tünetei és hogyan kezelhető? Melyek a mumpsz lehetséges szövődményei?
A fülhallgató nem károsítja a hallást?
A népszerű állítással ellentétben a tinik nem szenvednek halláskárosodást a fülhallgatóval történő zenehallgatástól, legyen az telefonra, iPodra vagy MP3-lejátszóra csatlakoztatva - állítja egy közelmúltban publikált orvosi elemzés.
Allergia és irritáció: mi a különbség?
Ha kiütést találunk a bőrünkön, akkor felmerül a kérdés, hogy valamire allergiásak vagyunk, vagy csak irritáció váltja-e ki a tüneteket.
Az elhízott tinik hajlamosabbak az impotenciára
A 14-20 év közötti elhízott fiatalok csak feleakkora tesztoszteron-szinttel rendelkeznek, mint vékonyabb társaik, így sokkal nagyobb a veszélye annak, hogy felnőtt korukban impotenciával kell majd küzdeniük – állítja egy új amerikai tanulmány.
A korai felismerés titka
Sokat hangoztatott kifejezés a korai felismerés, jelentőségét viszont a legtöbben csak akkor érezzük, ha komoly műtéttől, súlyos következménytől menekülünk meg általa. Dr. Szabó Andrea, az Oxygen Medical radiológusa szerint a korai diagnózisok felállításának egyik legalkalmasabb, biztonságos eszköze az ultrahang.
Fogamzásgátló tabletta és fejfájás
Azt már biztosan tudod, hogy a fogamzásgátló tabletta segít a nem kívánt terhesség megelőzésében. Ám nem csak erre jó. Bizonyos esetekben a fogamzásgátló tabletta csökkentheti a migrén gyakoriságát. Másoknál viszont éppen a fogamzásgátló tabletta okozza a fejfájást.
Az elhízás növeli a pajzsmirigybetegségek rizikóját
A mai napig nem eldöntött tény, hogy a gyarapodó súly a pajzsmirigybetegségek egyik tünete vagy éppen az elhízás növeli-e a pajzsmirigy betegségek rizikóját. Dr. Hubina Erika, az Oxygen Medical endokrinológusa összefoglalta a gyanakvásra okot adó tüneteket.
Gyakori kérdések a rákról
Pedig fontos, hogy ismerjük a rákos betegség mechanizmusát, a kialakulását elősegítő tényezőket, és azt, hogy mit tehetünk a megelőzés érdekében! Ez a tájékoztató röviden összefoglalja a rákkal kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket.
A rákos megbetegedés kezelése
A hagyományos rákkezelés három részből áll: operáció, kemoterápia és sugárterápia. Egy ember akár mindhárom terápiában részt vehet a gyógyulás érdekében, egyeseknek csak az egy vagy két eljáráson kell átesnie.
A dohányzás és az asztma is okozhat tüdőbetegséget
A dohányzás mellett az elhanyagolt asztma, az örökletes enzimhiány és a foglalkozási ártalom következtében is kialakulhat az egyik leggyakoribb krónikus tüdőbetegség, a COPD.
Reflux vagy gyomorégés tiniknél
A gyomorégés olyan mellkasi fájdalom, amit a nyelőcsőbe jutó gyomorsav okoz, leggyakrabban savas reflux esetén. Bár nagyon fájdalmas, a gyomorégés egyszerűen kezelhető gyógyszerek és diéta segítségével. Ha gyomorégést tapasztalsz, keresd fel az orvosod.
Mit tegyél autóbaleset esetén?
A vezetés az egyik legveszélyesebb dolog. Főleg, ha friss a jogsid, vagy valamelyik barátod most szerezte meg. A felelőtlen kocsikázás akár komoly balesethez is vezethet. Nem árt mindenre felkészülni. Cikkünkből rengeteg hasznos dolgot tudhatsz meg arról, hogy mit és hogyan kell cselekedned egy autóbaleset esetén.
Alexitímia, az érzelmi analfabetizmus
Interperszonális, személyközi helyzetben – a családban, ismerősök között, társaságban – többnyire felszabadultan viselkedünk, szabadon tudunk érzelmet nyilvánítani, az öröm, a bánat, a félelem, a harag kontroll nélkül kifejezhető.
A HPV a férfiakra is veszélyes
Való igaz, hogy a HPV (humán papillomavírus) a legtöbbször a nőket fertőzi meg, ám a férfiak sem védettek ellene. A vírus egyes fajtái rákot okozhatnak, így igen fontos a vírus megelőzése, illetve kezelése.