Allergiát enyhítő tippek egyenesen a konyhából
Tombol a parlagfű szezon. A gyötrő tünetekre mindenki gyors megoldást szeretne találni, de a patikában kapható szerek előtt érdemes egy próbát tenni néhány otthoni praktikával.
Mit tehetünk a parlagfű allergia ellen?
A parlagfű virágzása idén sem marad el. Legerősebb allergén növényünk pollenszórása éppen most, augusztusban tetőzik. Lássuk, mit tehetünk a tünetek enyhítése érdekében.
Kivédhető egy kutyatámadás?
Évente több kutyatámadásos esetről számol be a sajtó. Vajon mit lehet tenni, ha hazafelé menet egy szabadon kószáló kutyával találod szembe magadat?
Kullancscsípés – mi a teendő?
A kullancs csípése okozta betegség az influenzához hasonló tünetekben jelentkezhet, például lázban, hányingerben, hányásban és izomfájdalmakban. A kullancs leggyakrabban az állatok szőrében és tollai közt él, leginkább a városon kívüli területeken. Vajon rettegnünk kellene attól, hogy ezek az állatok megcsípnek bennünket?
Mi a teendő anális fájdalom esetén?
Az anális fájdalom nem az a dolog, amiről sokat beszélnénk, noha igen jelentős lehet. A végbél és a végbélnyílás területén rengeteg idegvégződés van, így bármilyen probléma okozhat enyhe kellemetlenségtől akár kínzó fájdalomig terjedő panaszt.
A nyaralást is tönkreteheti a halallergia
A hal vagy a tenger gyümölcseinek fogyasztását követő szokatlan tüneteket vegyük komolyan, az allergiás reakció súlyos, életveszélyes állapotot is előidézhet!
Hogyan fesztiválozz, ha cukorbeteg vagy?
A nyár a fesztiválok időszaka. Sok cukorbeteg azonban önként lemond ezekről a programokról azért, mert fél, hogy a betegsége problémát okoz neki a többnapos rendezvénysorozat alatt. Pedig néhány óvintézkedés betartásával könnyedén elejét vehetjük a későbbi problémáknak, így pedig lesz idő és lehetőség a felhőtlen szórakozásra.
Kamaszkori emésztési gondok: okok és megoldások
A tizenévesek jelentős része küzd olyan emésztési problémákkal, mint a székrekedés, a hasmenés, a puffadás és a hasi fájdalom. Mi okozhatja a tüneteket? Mi lehet a megoldás? Cikkünkből kiderül.
A kínzó napégés
A napégés a túl sok napozás eredménye, illetve azé, hogy a sugarak sokkal erősebbek az ózon réteg elvékonyodása következtében, mint régebben. Szinte mindenki leégett már életében legalább egyszer.
Nyári hőség: hogyan vigyázzanak magukra a cukorbetegek?
Mindegy, hogy egy-két hétig vízparton nyaralsz, vagy csak hosszabb időt töltesz a szabadban, a nagy meleg és a magas páratartalom bizonyos veszélyekkel járhat, főleg a cukorbetegek számára.
Vigyázz, az unalom megbetegíthet
Unatkozol? Unatkozol. Egyszerűen nem tudod, mihez kezdj magaddal: se erőd, se motivációd, se kedved nincs semmihez… A percek ólomlábakon vánszorognak, nem hat rád semmi. Ez baj! Miért? Mert az unalom megbetegíthet.
A szalmonellafertőzés: vigyázz magadra nyáron
Mi az a szalmonellózis? Egyfajta ételmérgezést jelent, melyet a szalmonella baktérium okoz (többnyire a Salmonella typhimurium vagy a Salmonella enteritidis).
Hogyan és mikor teszteld vércukorszinted cukorbetegség esetén?
A cukorbetegeknek rendszeresen kell ellenőrizniük a vércukorszintjüket, mivel az eredmények ismerete lehetővé teszi a betegség kordában tartását. De hogyan és mikor érdemes mérni?
Tennivalók tűz esetén
A tűzvédelmi szabályok és gyakorlatok szerves részei az iskolai vagy munkahelyi életnek: felkészítenek arra, hogy mit kell tenned akkor, ha tűz üt ki a környezetedben. Mi van, ha az otthonodban van tűz? Tényleg tudnád, hogy mit kellene tenned vész esetén? Sokakat felzaklathat ez a téma, ugyanis senki sem szeret belegondolni, hogy a szerettei megsérülhetnek, illetve, hogy minden holmija eléghet. De ezeket a kellemetlen dolgokat megelőzheted, ha felkészülsz.
Ételmérgezés: vigyázz, hogy mit eszel nyáron!
Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés, hányás - a gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?