Július 28. - A hepatitis világnapja: minden a fertőző májgyulladásról
A hepatitis vírusok akut vagy krónikus májgyulladást okoznak. Hogyan terjednek és melyek a legjellemzőbb tüneteik? Hogyan kerülhető el a fertőzés?
Tények és tévhitek a székrekedésről
Mi okozhatja a székrekedést? Mire utalhat, és mit lehet ellene tenni? Ebben a cikkben most sok kérdésre választ kaphatsz.
Stressz tinédzserkorban
Megfelelni a szülők és a kortársak elvárásainak, az iskolai követelményeknek, illetve a párkapcsolati igényeknek a leggyakoribb feszültségforrás egy tizenéves életében. A túl sok stressz azonban életkortól függetlenül egészségkárosodást okozhat.
Az antibiotikumok típusai
Az antibiotikumokat különböző szempontok szerint lehet csoportosítani. Ami minden antibiotikumban közös, hogy csak baktériumok ellen hatásosak.
Antibiotikumok alkalmazása és emésztőszervi panaszok
Az antibiotikumos kezelések hatékonyan gyógyítják a baktériumok által okozott fertőzéseket. Használatuk közben azonban kellemetlen emésztési panaszokat érezhetsz, de ezeket a mellékhatásokat probiotikumos készítmények alkalmazásával egyszerűen csökkentheted.
Stressz és a szív- és érrendszeri betegségek
A dohányzás, a magas koleszterinszint, a túlsúly és a mozgásszegény életmód a leggyakrabban kihangsúlyozott tényezők, ha a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának okait elemzik. A rizikófaktorok között azonban ma már a stressznek is jelentős szerepe van abban, hogy ezeket a betegségeket világszerte a halálokok listájának élén tüntetik fel.
Az antibiotikumoknak is lehetnek mellékhatásaik?
A bakteriális fertőzés esetén hatékony antibiotikumoknak is lehetnek mellékhatásai. Ide olyan kellemetlen hasi panaszok sorolhatók, mint a haspuffadás és a hasmenés. Az antibiotikumos kezelés esetén bevitt probiotikumok viszont enyhíthetik ezen tüneteket, s újra egyensúlyba billenthetik bélflórád felborult egyensúlyát.
Borsószerű dudor van a hátsómon
Kedves szakértő! Ez a tény és a kérdés is számomra nagyon zavarba ejtő, szóval előre is elnézést a fogalmazás miatt. Nem rég fedeztem fel, hogy valami szokatlan van a fenekemen. Olyan, mintha egy borsó nőtt volna oda.
Gyermekkori húgy-ivarszervi daganatok
A gyermekkorban ritkán alakul ki rosszindulatú daganat, a gyermekkori daganatok döntő többsége leukémia, ezt követi a limfóma, a központi idegrendszeri tumorok, a szimpatikus idegrendszer tumorai, a veserákok, a csontok rosszindulatú daganatai, a retinoblasztóma, illetve egyéb daganattípusok.
Mi is az a Hepatitis B?
Biztosan sokan hallottatok már a Hepatitis B nevű vírusról, de tényleg mindegyikőtök tudja, hogy valójában mi is ez a betegség? Nyilvánvalóan mindannyian szeretnénk magunkat megvédeni ettől a betegségtől. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a lehető legtöbbet tudjunk meg róla.
Egészségünk őrei: a probiotikumok
A téli időszakban gyakori náthás, meghűléses panaszok megelőzése és kezelése kapcsán egyre többet hallhatjuk a probiotikum kifejezést. Sokan mégsem ismerjük pontos jelentését, nem tudjuk mikor, és hogyan alkalmazhatjuk őket egészségünk védelmében. A probiotikumokról dr. Hidvégi Edit gasztroenterológust, a Budai Allergiaközpont orvosát kérdeztük.
Meddőséget okozhat a kezeletlen lisztérzékenység?
A lisztérzékenység szerteágazó tünetei miatt a páciensek a legtöbb esetben nem is sejtik, hogy panaszaikat a búza, árpa és rozs elfogyasztása okozza, így nem is fordulnak orvoshoz.