Hírek

#drog
2009.07.15.

DrogJog – Mennyi a csekély mennyiségű kábítószer?

Törvényeink az egyes kábítószerekkel kapcsolatos elkövetési magatartások jogkövetkezményeit aszerint is megkülönböztetik, hogy milyen mennyiségű kábítószerrel követték azt el. Természetesen nem lehet mindegy a rendőrségnek, az ügyészségnek illetve a bíróságnak, hogy egy szál marihuánás cigarettát találtak az elkövetőnél, vagy egy egész ültetvénynyit. Eszerint a jogszabály differenciál a vonatkozásban, hogy az egyes drogfajtáknak milyen hatóanyag tartalma van.

#víz
2009.07.12.

Vízhiány

Az ENSZ nemrégiben nyilvánosságra hozott adatai szerint 1,2 milliárd ember folyamatosan küzd a túlélésért. Körülbelül 2,6 milliárd ember számára még a latrina legegyszerűbb „fejlett” formája is hiányzik. A helyzet Afrikában és Ázsia egyes részein a legsúlyosabb. A hasmenéses betegségek, melyek a nyugati civilizációban banális egészségügyi komplikációnak számítanak, az öt évnél fiatalabb gyermekek halálának legsúlyosabb okozói a fejlődő országokban. A hasmenéses megbetegedés évente közel 1,6 millió gyermek haláláért felelős, mégsem kap kellő figyelmet a nyilvánosság, a sajtó vagy a politikusok részéről.

#hajótörés
2009.07.09.

Tengervíz vagy vizelet?

A víz, mivel az emberi testnek 60% -át adja, nagyon fontos. Szükséges az idegrendszer működéséhez, a hőháztartás szabályozásához, a salakanyagok kiszűréséhez, stb. Víz nélkül 2-4 napon belül beáll a halál. E napok száma függ a fizikai igénybevételtől és a hőmérséklettől. Mit tennél egy hajótörésnél, ha ivóvíz nélkül maradnál?

#pattanás
2009.07.09.

Tévhitek és tények a pattanásról

Te már mindent tudsz a pattanásról? Talán meglepődhetsz, hogy jó pár dolog, amit a pattanásról hallasz – ezért is íródott ez a cikk – nem teljesen igaz. Most pedig, ha van pár perced maradj itt, hogy megtud mi igaz és mi nem.

#recept
2009.07.09.

Frankfurti borsóleves hízni vágyóknak

Egy remek recept mindazoknak, akik kicsit szeretnék magukat kényeztetni, esetlegesen hízni. A nyári forróságban egyébként is az tanácsolják: fogyasszunk minél több folyadékot.

#víz
2009.07.08.

Tények, adatok a vízről

Az ember által fogyasztható, felhasználható vízzel, annak hiányával kapcsolatos számos felmérés készült. Ezek közül szedtünk csokorba néhányat: megdöbbentő tények, melyek elgondolkodtatnak a környezet szennyezése és a víz felhasználásának pazarló módja miatt.

#szex
2009.07.07.

Daloljunk a szexről?

Szexuális tartalmú, szexuális vonatkozású üzenetet közvetítő popzenét kedvelő fiatalok körében sokkal gyakoribb a korai életkorban elkezdett nemi élet, illetve a közösülés nélküli szexuális tevékenység.

#petefészek
2009.07.06.

A policisztás petefészek betegség (PCOS)

A PCOS egy mozaikszó, jelentése policisztás ovárium (petefészek) szindróma, vagy ahogyan szerzői névvel jelölik: Stein-Leventhal szindróma. Bár az elnevezés csak a petefészekre utal, valójában igen összetett, több szervet érintő betegségről van szó.

#recept
2009.07.04.

Borsófőzelék laktózérzékenyeknek

Sokan sokféle receptet ismernek arra, hogy hogyan lehet remek borsófőzeléket készíteni. Mi most egy egészséges változattal készültünk azok számára is, akik laktózérzékenységben szenvednek.

#dohányzás
2009.07.03.

Dohányzás pro és kontra

Az életünkben gyakorlatilag mindennek van pozitív és negatív oldala. Ami a dohányzást illeti, pillanatok alatt fel tudjuk sorolni a cigizés ellen szóló érveket, de mellette aligha tudnánk érvelni.

#menstruáció
2009.07.03.

A leggyakrabban előforduló hüvelyfertőzések

A hüvelyben előforduló baktériumok összetételét és mennyiségét számos tényező határozza meg, illetve egyensúlyát könnyen felboríthatja, például a szervezet hormonális állapota, a táplálkozás, bizonyos gyógyszerek alkalmazása, egyes mosakodószerek túl gyakori alkalmazása.

#környezetvédelem
2009.07.01.

Csak óvatosan a műanyag flakonokkal

Egy vizsgálat szerint polikarbonát flakonokból való üdítőital- vagy akár vízfogyasztás után is kétharmadára emelkedik a vizelet bisphenol A (BpA) koncentrációja. A polikarbonátok és más műanyagok előállításához használt BpA a kísérleti állatok szervezetében az ivarszervek károsodását eredményezte, sőt összefüggés állapítható meg a szintetikus vegyület és a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a cukorbetegség kialakulása között.

#szakítás
2009.06.30.

Fiúk, sírjatok nyugodtan! – Avagy hogyan dolgozzuk fel a szakítást?

Az első igazi, romantikus párkapcsolatok egész életünkön át kísérnek. Néhányan azt hiszik, hogy az első szerelmük örökké tart, mások pedig csak remélni tudják, hogy a kapcsolatuk sokáig eltart majd. Azonban amikor eljön a szakítás, hát az sajnos szinte sohasem fájdalommentes. A fiúk gyakran meglepődnek, hogy egy kapcsolat milyen rosszul zárulhat le, és hogy igenis fájhat. A pasik sokszor ilyenkor a legsebezhetőbbek, magányosnak érzik magukat. Ugyanakkor meglepődve állnak: „hogy most akkor hogyan is tovább?”.