
#Lélek #közösségi média
87 db cikk a témában

Mi az a sharenting?
Már az is bőven ciki volt, amikor az anyukád a meztelen baba fotóidat mutogatta a barátnőinek, de az, hogy nap mint nap saját magaddal nézel farkasszemet a szüleid közösségi oldalain, már tényleg zavarba ejtő, kínos és kellemetlen.

11 dolog, amire figyelni kell internethasználatkor
Sokan úgy gondolják, hogy az internet olyan hely, ahol következmények nélkül önmagad lehetsz, és ez nagyrészt igaz is. Az, hogy hogyan beszélsz, hogy nézel ki, vagy van-e valamilyen betegséged, nem számít internethasználat közben, nem úgy, mint a való életben.

A 10 legnagyobb társadalmi probléma a mai tiniknek
A technológia vajon megváltoztatta vagy felerősítette a fiatalok küzdelmeit?

A beilleszkedés nehézségei – Mit csináljanak, hogy elfogadjanak, és a társaság része lehessek?
A kérdés egyszerű: Mi van akkor, ha tiniként nem tudok beilleszkedni a kortársaim közé?
Így válaszd ki a legjobb könyvet!
Nem újdonság, hogy minden korábbinál több időt töltünk sms-ezéssel és netezéssel. De tudtad-e, hogy olvasásra is egyre több időt szakítunk? Pedig így van: egy tanulmányból az derül ki, hogy a tinédzserek többsége papírra nyomtatott könyveket olvas.
Szabad kémkedni a párod után?
Ellenőrizni az SMS-eit, elolvasni az e-mailjeit, bejelentkezni a Facebook-jára, átfutni a hívásinfóját... Milyen hatással van a kémkedés a kapcsolatodra? Ez csak kíváncsiság vagy ellenőrzésnek számít?
A televízió negatív hatásai
Legyen akármilyen gazdasági helyzetben egy család, szinte nincs olyan háztartás, ahol ne lenne megtalálható a nappaliban egy tévé. Esetleg még egy a hálószobában, a gyerekszobákban vagy konyhában. Az életnek szerves részét képezi, így elengedhetetlen, hogy beszéljünk a tévénézés negatív hatásairól.
Sosem leszek elég jó? – A közösségi média útvesztőjében – 2. rész
Az előző részben arra kerestük a választ, hogy milyen módon befolyásolja gondolatainkat, önértékelésünket a közösségi média. Most a megoldásokra fókuszálunk. Íme, néhány tipp arra, hogy hogyan tudsz a hatások ellen védekezni.
Sosem leszek elég jó? – A közösségi média útvesztőjében – 1. rész
Érezted már valaha úgy egy közösségi médiafelületet görgetve, hogy nem vagy elég jó? Akárhogy próbálkozol, valamin mindig elcsúszol a többiekhez képest? Ha csak egyszer is végigfutott benned egy hasonló érzés, ez a cikk Neked is szólhat. Próbáljuk meg körbejárni, mi lehet az okozója ezeknek a negatív gondolatoknak.
Így vezesd le a bezártság okozta feszültséget!
Számodra is kétségbeejtő, hogy már 2021-et írunk, de még mindig a Covid-19 járvány következményeit nyögjük? Sajnos eltelt másfél év a kórokozó berobbanása óta, és még mindig tiltottak a bulik, a Mekizés, a mozi, a fesztivál és a koncertek is. Persze egyszer ennek is vége lesz, már itt kopogtat a háziorvos a vakcinával a szomszédban, de addig is, neked az agyadra megy a bezártság. (x)
Hogyan dicsérj egy fiút?
A fiúk is szeretik, ha simogatják az egójukat. De elsősorban tudnod kell, hogy milyen fajta bókokra vágyik is ő valójában.
Hogyan búcsúzzunk el 2020-tól?
Ha leülnénk egy csésze kávé mellé abból a célból, hogy visszagondoljunk az előző évünkre, egy dologban biztosan egyetértenénk: a 2020-as év hosszú idők óta a legnagyobb megpróbáltatásokkal teli időszak volt mindenki számára.
Cyber szerelem
Nagyszüleink bálokra jártak, mi egyszerűen bekapcsoljuk a számítógépünket, ha meg akarunk valakivel ismerkedni. Ahogyan belépünk az internet nyújtotta virtuális térbe, idő és tér korlátai leomlanak, pár perc leforgása alatt emberek millióival kerülhetünk kapcsolatba chat programok, közösségi oldalak, fórumok, virtuális találkahelyek, játékok segítségével.
Ki irányít kit? A számítógép téged vagy te a gépet?
Nem holmi összeesküvés elméletről van most szó, hanem a játékfüggőségről. Egyre többet lógunk a számítógépen, különböző játékokon, játék szoftvereken. Hol van a határ? Biztosan le tudod tenni a játékot? Vagy a suliban is már csak arra tudsz gondolni, hogy mikor játszhatsz végre?
Hogyan lépj túl egy lányon, aki nem szeret
Azt mondják, hogy a szerelem egy csodálatos és fantasztikus érzés. De hogyha az, akit szeretsz, nem szeret vissza, könnyen a világ legrosszabb érzésévé válhat.
Relax…
Egy olyan korszakban élünk, amikor egyszerre szólal meg a telefon, megy a tévé, a számítógépen is fut egy weboldal és még azt is jelzi a telefon, hogy megjött egy e-mail. A család tesz-vesz, mondanak valamit. Te pedig nagyjából egyszerre kezeled az összes dolgot. Aztán idegesen rázod a lábad, fáj a fejed, tiszta ideg vagy és azt se tudod, hogy miért.
A makacs viselkedés csapdája
Biztosan van olyan ismerősöd, akivel egyszerűen nem lehet vitatkozni. Azt szereti, ha az övé az utolsó szó, és ha egyet is ért valakivel, akkor mondatai úgy kezdődnek, hogy „Igen, de…”. Bármit is mondunk, ellene van. Miért? Hogyan lehet okosan nemet mondani?
Facebook és valóság
Bepillantást nyerhettem egy igazán szép, és „tökéletes” lány online mindennapjaiba, és elfogott a döbbenet. Gondolom, neked is ismerős az érzés, amikor a Facebook kezdőlapot böngészve, rábukkansz egy tökéletes emberre, és azt kívánod, bárcsak olyan lennél, mint ő! Aztán belenézel a tükörbe, és elkezded keresni a hibákat.
5 dolog, amit online soha!
Ha közösségi oldalakon lógsz a barátaiddal, könnyen elfelejtheted, hol a határ. Vannak bizonyos témák, amiket kizárólag négyszemközt vagy személyesen szabad megbeszélni, hiszen nem tartozik másra. Cikkünkben megtalálod azt az 5 dolgot, amit soha nem szabad feltenned az internetre.
Veszélynek lehetsz kitéve a neten
Az elmúlt évben a világon a tizenéves internethasználók 62 százaléka szembesült valamilyen veszéllyel az online térben, derült ki a Microsoft reprezentatív nemzetközi kutatásából.- olvasható az eduline.hu-n.