
#Mozgás #sport
238 db cikk a témában

Amikor kóros a sportolás
A mai világban minden azt sugallja, hogy sikereink záloga a jó megjelenés. Egyre-másra szaporodnak azon felmérések, melyek azt hangoztatják, hogy a jó megjelenés bizonyos előnyöket jelenthet a többiekkel szemben.

A legjobb tippek kezdő atlétáknak - Legyen edzőtársad!
Az intenzív, rendszeres testmozgás fontos a szervezet számára. Elkezdeni azonban csak körültekintően, bizonyos szabályok betartása mellett szabad. Mutatjuk, mik a legfontosabb tényezők, amik sikerhez vezetnek.

Teljesítménynövelés zenével
Ha sportolás közben zenét hallgatsz, nem csak remekül szórakozhatsz, hanem kitartásod is növelheted. Egyedül a zene megfelelő tempójára kell ügyelned! A jól megválasztott zenével alaposan felülmúlhatod eddigi sportteljesítményedet, mivel a zenei „kíséret” hatására a fizikai megterhelés és az azzal járó fáradtság kevésbé érződik.

10 dolog, amit a sportból tanulhatsz és az életben kamatoztathatsz
Nem is gondolnánk mennyi közös kompetencia és jellemvonás van egy sikeres sportolóban és például egy sikeres vállalkozóban. Az életükben a siker egyáltalán nem véletlenül jött és nem a szerencsének köszönhető, hanem annak az elképesztő kemény és kitartó, hosszú éveken át tartó munkának, amit senki nem látott.

Hasizom edzés - Miért nem látszanak a kockák?
"Végezz naponta x ezer felülést, és pár hét múlva már kockás hassal fogsz a strandon feszíteni." Számtalanszor olvastuk, hallottuk már ezt a tanácsot, de mégsem látunk túl sok lapos hasú, szálkás izomzatú embert a környezetünkben. Miért vallanak ilyen sokan kudarcot?

Milyen egészségügyi előnyökkel jár, ha a szabadban sportolsz?
Egyesek a futópadot választják, mások alig várják a jobb időt és a szabadtéri mozgás lehetőségét. Egy kutatás felveti, hogy a szabadban való edzésnek több egészségügyi haszna van, mint az edzőtermi gyakorlatoknak.

A hirtelen testedzés veszélyei
Egy Amerikában végzett tanulmány szerint az inaktív, mozgásszegény életmódot folytató emberek esetében a hirtelen elkezdett testi megerőltetés mellett sokkal nagyobb a sportsérülések veszélye, például ízületi szalag szakadása, izomszakadások, rándulások.

Mit sportolj, ha fogyni akarsz?
Fogyókúra során az energiabevitel csökkentése önmagában gyakran nem bizonyul hatékonynak. A csökkent energiabevitelt a hatékonyság érdekében fokozott fizikai aktivitással szükséges kiegészíteni. Azonban nem mindegy, hogy milyen mozgásformát választ valaki, azt milyen rendszerességgel, milyen időtartammal űzi, ezért itt szeretnénk szólni a különböző sportok előnyeiről, hátrányairól.

Mi kell egy tökéletes edzéshez?
A legjobb idő az edzéshez nem a napszaktól függ: akkor a legjobb, amikor neked megfelel. A reggeli edzések sok embernek nagyon jót tesznek - endorfin termelődik, és jobb lesz a kedvük tőle. Ha élvezed azt, hogy a napodat mozgással kezded, és még az iskola elé is be tudod illeszteni, akkor vágj bele!

Mi történik, ha vége a sportkarrierednek?
Amióta az eszedet tudod, versenyszerűen sportolsz. Az edzésekről, felkészülésről, versenyekről szól az életed, ezzel kelsz és ezzel fekszel. Olyan erő hajt előre, ami lendületet ad más területeken is. Nem is tudnád elképzelni másképp. Elköteleződés és lemondás is egyben, hiszen gyakran jár anyagi áldozatokkal, baráti és családi kapcsolatok próbára tételével, háttérbe szoríthat sok mindent.

Ez történik a szervezeteddel, ha elkezdesz rendszeresen mozogni
A legtöbb tini fejében a rendszeres testmozgás azzal egyenlő, hogy valamilyen sportban kiváló teljesítményt nyújt. Az, hogy valaki nem jár kosármeccsekre egy csapattal vagy nincsenek futóversenyeken bezsebelt érmei, nem jelenti azt, hogy nem tehet az egészségéért, hiszen a testmozgásnak számos típusa létezik – éppen ez a garancia arra, hogy mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt.

Izomláz gyötör? 10 hatásos módszer az izmaid regenerálásához
Ismered azt a fájdalmas érzést, amit egy kemény edzés után érezni? Izomlázad van, mindened fáj, megerőltető még a séta is. Ezzel a tested azt jelzi, hogy elfáradt, és pihenésre van szüksége. Ilyenkor kell regenerálódnia az izmaidnak, ám ez időnként nem megy olyan gyorsan, mint ahogyan szeretnéd. Hogy segítsünk, összeszedtünk a tíz legjobb módszert, amely segít az izmaid minél gyorsabb regenerálásában.

11 sport, amivel több energiát égethetsz, mint a kocogással
Akár tetszik, akár nem, a futás az egyik legjobb kardioedzés. Ha 10 kilométer per órás sebességgel futsz, azzal óránként átlagosan körülbelül 557 kalóriát égethetsz el. És ha ezt az iramot hosszú ideig nem is tudod tartani, még a kocogással is körülbelül 398 kalóriát égethetsz óránként. Vajon léteznek ennél hatékonyabb mozgásformák?

Spinning: tekerni élvezet!
Egy igazi testformáló és erőnlétjavító edzés: ez a spinning. A kerékpározásra alapozott aerobik óra nem csak a zsírégetésben segít, hanem az általános egészségi állapotodat is javítja, illetve fenntartja.

Mire jó a jóga?
A jóga a reneszánszát éli. Próbáld ki te is ezt az elképesztően hasznos és relaxáló sportot, hiszen az alapokat nem nehéz elsajátítani, és nem kell hozzá semmilyen drága felszerelés.

5 tipp, hogy felkészülj a sportszezonra
Ha már valaha versenysportoltál, tudod nagyon jól, hogy egy új idény kezdete rengeteg gyakorlással és felkészüléssel jár. Ami persze jó dolog, hisz azért sportolunk, hogy jól érezzük magunkat. De természetes, hogy néha picit idegesebb vagy a kezdetkor, különösen akkor, ha ez lesz az első idényed.

A jégkorongozás veszélyei
Megállás nélküli, gyors és akciódús csapatjáték: a hoki az egyik legizgalmasabb sport. Országszerte léteznek ligák fiataloknak és felnőtteknek egyaránt, szóval nem számít, hogy milyen szinten vagy, a közeledben biztosan van egy csapat, amiben játszhatsz.

Leggyakoribb hibák, amiket edzés közben elkövethetsz
Most következő cikkünkben egy szakértő tanácsait osztjuk meg.

Ekkor tilos nyújtani
Kellemes, tiszta idő van, és elhatározod, hogy kimész egy kicsit futni. Felkapod a futócipődet és megcsinálod a szokásos kétperces nyújtást.

5 km-es futóterv kezdőknek is
A legtöbb futóedző egyetért abban, hogy az 5 km nagyszerű kezdőlöket lehet a futással ismerkedőknek, hiszen egy kis gyakorlással és kitartással könnyen teljesíthető. Külön motiváció lehet, hogy 5 km-es futóversenyeket rendszeresen rendeznek a nagyobb városokban, amire akár te is benevezhetsz. Megmutatjuk neked, hogyan láss hozzá, és hogyan kerüld el a buktatókat. Célvonalba juttatunk 8 hét alatt.