Hogyan vakációzhatsz ingyen?
Nem vagy benne biztos, hogy megengedhetsz magadnak egy vakációt vagy csak olcsón szeretnél utazni? Noha a nyár még arrébb van, az alábbi lehetőségeknél nem árt időben lépni! Olvass tovább, és böngészd át ezeket az ötleteket, melyeket követve ingyen vakációzhatsz!
Ötezer oldal kötelező olvasmány
Olvasni jó, csak nem mindegy, hogy mit. A legtöbb diáknak nem azzal van a baja, hogy olvasnia kell, hanem azzal, hogy megmondják neki, hogy mit KELL. Ez így volt mindig is, azért ez ne vegye el a kedvedet a későbbi olvasástól sem. Néha az a KELL is hasznos és különös élményt nyújthat. Olvasni jó, bármit is olvasol.
Diákmunka: egész évben jól jöhet a fizetés
Számos változással kell szembenézned, ha diákmunkát szeretnél vállalni az idén. A legfontosabb, hogy minden megkeresett forint után 16 százalékos személyi jövedelemadót kell fizetned, ezt levonják a fizetésedből.
Így szerezhetsz ötöst a matek érettségin
Már csak másfél hónapotok van a matekérettségiig, úgyhogy itt az ideje elkezdeni az ismétlést. Hogy könnyebb legyen a dolgotok, az eduline és a matekmindenkinek.hu idén ismét elindítja közös érettségi-előkészítő sorozatát.
Március 15.: Petőfi a Facebookon?
Petőfi Sándor, Jókai Mór, Vasvári Pál, Táncsics Mihály. Mit jelentenek számodra ezek a nevek? Pusztán csak utcanevek vagy a tanulmányaidban felbukkanó kötelezők? Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc legfontosabb szereplőiről, mai szóhasználatban főhőseiről van szó. Apropó, mit csináltok a hosszú hétvégén?
Egyetemi tanulmányok külföldön: hova érdemes jelentkezni?
Ausztriában augusztusig lehet jelentkezni orvosképzésre, amennyiben valaki kimarad a magyar egyetemekről, még mehet Bécsbe tanulni. Semmi sem lehetetlen, de nagyon nehéz bent maradni - mondja az egyik kint tanuló magyar lány.
Egyre népszerűbb az E-felvételi
A felsőoktatási e-jelentkezések során 580.881 bejelentkezést regisztrált az üzemeltető, a felvételizők több mint 300 ezer dokumentumot töltöttek fel, majd 26 ezren indítottak bankkártyás fizetést; a péntek éjfélkor zárult jelentkezések során összesen 66.519-szer próbáltak a felhasználók az Ügyfélkapu útján hitelesítést kezdeményezni - közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel.
Különóra: kell vagy nem? Mennyibe kerül?
A különóra hasznos dolog, ha magadtól jársz rá, ha a szüleid nyomására. Hogy ki miért áldozza fel a szabad délutánjait egy fárasztó iskolai nap után, az egyéni motiváció függvénye. Hogy ki teheti meg, hogy magántanárt fizessen, az pedig pénz kérdése.
Hogyan kezeljük a tanárok szeszélyeit?
Minden iskolában van legalább egy-két olyan tanár, akinek megvannak a saját kis módszerei, amik eltérnek a hagyományostól. És most nem a digitális tábláról beszélünk, hanem a szeszélyes tanárokról. Azokról, akik láthatóan gyűlölik a gyerekeket, pedig ők választottak olyan munkát, mely során egész nap velük kell foglalkozniuk...
Magyar tinik a YouTube űrlaboratóriumában
Hamarosan megtudjuk, hogy van-e magyar a YouTube Space Lab (Űrlaboratórium) projekt regionális győztesei között. 60 döntős várja az eredményt, köztük az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium tanulója Galgóczi Gábor, aki Egri Péterrel közösen pályázott.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának (5. rész)
Érdekes tudományos tényekről szóló cikksorozatunk végén a földközeli objektumokról és a rákbetegségről osztunk meg néhány érdekességet.
Mennyit költ egy egyetemista?
Egyetemi hallgatók bevonásával készült egy felmérés arról, hogy átlagosan mennyi kiadással jár a 2012-től államilag nem támogatott egyetemi képzések elvégzése.
Felvételi: saját döntésünk a választott szak vagy a szülőké?
Február 24-ig gondolkodhatsz, hogy melyik felsőoktatási intézménybe adod be a jelentkezésedet. Van már ötleted? Ebben a cikkben pályaválasztási szakértő segítségével adunk neked néhány tippet!
Egy hétre bárki egyetemista lehet
Egy hétig kortól, végzettségtől, tanulmányi eredményektől függetlenül bárki egyetemistának érezheti magát a Szegedi Tudományegyetem kommunikáció szakán. Február 6-tól öt tanítási napon 71 kurzus óráiba hallgathatnak bele az érdeklődők - tájékoztatta Medgyesi Konstantin egyetemi oktató az MTI-t.
Sokat ér a magyar diploma, de a munkahelyeken több gyakorlati tudás kell
A fiatal felnőttek fele szerint az életben való boldoguláshoz nagymértékben hozzájárul a diploma, s további háromtizedük is közepes jelentőséget tulajdonít a felsőfokú végzettségnek - derül ki az Ipsos F and F témában végzett felméréséből, amelynek összegzését szerdán juttatták el az MTI-hez. A fiatalok által felállított rangsor első helyén az ELTE áll, amelyet a Corvinus, illetve a Műegyetem követ.