
#Suli, munka #olvasás
28 db cikk a témában
A történelem 10 legbefolyásosabb nője
A listán szereplő hölgyek nemcsak szépségük, hanem történelmi jelentőségük, a korukban élő férfiakra gyakorolt hatásuk alapján lettek rangsorolva. Csak már nem élő személyek kerülhettek a listára, hogy a történelmi kategóriába illőek legyenek.
10 mítosz az ókori Rómáról
Manapság, a tudásunk nagy része az ókori rómaiakról a filmekből származik. Ilyen film például a Gladiátor, vagy a Spartacus. Sajnos az információk, amiket ezekből a filmekből kapunk nem hitelesek teljes mértékben, ugyanis a filmekben elferdíthetik a valóságot. Lássuk, mi az igazság, ez itt a top 10 mítosz a rómaiakról.

100 ötlet a nyári szünidőre
Végre elékrezett várva várt jutalom, a megérdemelt pihenés időszaka. Tudod már, hogy mivel töltöd a szabadidődet? Még nem? Íme, 100 ötlet, amivel feldobhatod a szünidőt!
Kötelező olvasmányok: sok vagy kevés?
Mit szólnál hozzá, ha tanévenként csupán 1250 oldalnyi irodalmi művet adna fel a tanár a középiskolában? Ez azt jelentené, hogy két könyvet és némi verset kellene magadévá tenni kötelező jelleggel. Azért ennyire nem rózsás a helyzet.
Ha nehezen megy a tanulás
Régen lustasággal vagy butasággal vádolták az iskolában rosszul teljesítő diákokat. Időközben kiderült, hogy a lustaság mellett a kamaszok tanulási nehézségei is okolhatók a nem megfelelő teljesítményért.
Diszlexia: az olvasás zavara
Ahhoz, hogy pszichésen is megfelelően fejlődj, a központi idegrendszer optimális fejlődésére és bizonyos környezeti feltételekre is szükség van. Ha az idegrendszer működésében hiba keletkezik, vagy a környezet nem megfelelő, a fejlődésben zavar támadhat.
Aki többet tanul, egészségesebb
Talán meglepő, de egészségi állapotunk, közérzetünk nem csak a nemünktől és a korunktól függ, de a képzettségünktől is.
Tanulással a feledékenység ellen
A hosszú éveken át tartó tanulás csökkentheti a demencia (elbutulás) kialakulásának valószínűségét az idősebbeknél – derült ki a Cambridge-i Egyetem egyik tanulmányából.