Tippek kezdő atlétáknak: Időt mérj, ne távolságot!
Az intenzív, rendszeres testmozgás fontos a szervezet számára. Elkezdeni azonban csak körültekintően, bizonyos szabályok betartása mellet szabad.
8 apró teendő a szebb mosolyért
Ha vigyázol a fogaid épségére, azzal nemcsak a megjelenésedet teszed még varázslatosabbá, hanem rengeteg betegséget is megelőzhetsz. Íme, 8 tipp, amelyek segítségével megőrizheted a fogaid higiéniáját.
Amióta a kecskék kávébogyót legelnek, többet imádkozhatnak a szerzetesek
A legenda szerint 300 évvel időszámításunk előtt egy Káldi nevű kecskepásztor észrevette, hogy a kecskéi a lelegelt piros bogyóktól sokkal élénkebbek lesznek. Emberünk ezt elmondta a közelben élő szerzeteseknek, akik rájöttek arra, ha a bogyókat megpörkölik, olyan ízletes italt készíthetnek belőle, amitől jobban bírják a naphosszat tartó imádkozást.
Tavaszi fogyókúra eredményesen
Köztudott, hogy a radikális fogyókúra hosszútávon nem csak egészségtelen, de eredménytelen is lehet. Mégis milyen módszerek segíthetnek abban, hogy a télen felszedett kilóktól még a tavasz elején megszabaduljunk? A szakértők megmondják.
Elhízhatsz a fogamzásgátlótól?
Hagytad már abba a tabletta szedését, csak mert az egyik barátnőd azt mondta, hogy az unokatestvére elhízott tőle? Ismerős a történet. Nincs mit szépíteni: a hormonális fogamzásgátlásnak vannak mellékhatásai, de az esélyek nem olyan rosszak, mint gondolnád.
7 fehérjében gazdag fogyókúrás nasi
Bizony, vannak olyan snackek, amelyek nem csak egészségesek, de a fogyásodhoz is hozzájárulhatnak!
Vegán étrend: 9 egészséges tipp
Ha vegán étrendet szeretnél követni, vagyis elhagyni a húst, a tejtermékeket és a tojást, több figyelmet kell fordítanod a kiegyensúlyozott és vitamindús táplálkozásra. Íme, 9 egészséges tipp a vegán étrend elkezdéséhez.
Ételallergia: 8 összevető, ami tüneteket okozhat
Nem egyszerű az élete azoknak, akiknek allergia vagy intolerancia miatt nélkülözniük kell bizonyos ételeket az étrendjükből. Főként azért, mert sok esetben olyan élelmiszerek is veszélyesek lehetnek, és kellemetlen tüneteket okozhatnak, amikről nem is gondolnánk, hogy a kerülendők között szerepelnek.
Mennyi a napi fehérjeszükségletünk?
A fehérje (protein) nagyon fontos az emberi szervezet számára. Általa tud működni a tested. Fontos, hogy az étrended szerves részét képezze, de ne vidd túlzásba! A legtöbb ember túl sok fehérjét fogyaszt, de vannak, akik nem fogyasztanak elegendő proteint. Meg kell találni az arany középutat!
Edd magad egészségesre - a bio élelmiszerek
Divat vagy nagyszerű elhatározás? Miért egészségesebbek a biotermékek? Mit vásároljak ökológiai gazdálkodásból? Írásommal megpróbálom megkönnyíteni a választást, sőt azt is megtudhatod, mit rejt „a piszkos tizenkettő”.
6 étel, amit soha ne egyél edzés után
Ahhoz, hogy jó formában maradj, nem elég az edzőterem rendszeres látogatása. Ez még csak fél siker. A teljes siker érdekében kombinálnod kell a kardio- és súlyzós edzéseket egy egészséges, kiegyensúlyozott és tápláló étrenddel.
A növényi italok hatásai
Aki tejfehérje allergiában vagy tejcukor érzékenységben szenved, már jól ismeri a növényi alapú tejhelyettesítő italok jelentőségét. Ezek a napjainkban egyre nagyobb népszerűségnek örvendő termékek azok számára is hasznos alternatívát jelenthetnek, akik vegán étrendet és egyéb vegetáriánus irányzatokat, divatdiétákat követnek, vagy különböző állat- és környezetvédelmi elvek miatt nem fogyasztanak tejet.
Mit kell enned, ha vashiányos anémiád van?
Hitted volna, hogy a vashiány több, mint másfél milliárd embert érint a Földön? Európában minden harmadik menstruáló nő, a várandós nők 75%-a, a kisgyermekeknek pedig közel a fele vashiányos.
Fogyni szeretnél? Figyelj a rostfogyasztásra!
A nyár a zöldségek és a gyümölcsök szezonja. Ezek a táplálékok bőségesen tartalmaznak élelmi rostokat, amelyek fontos összetevői étrendünknek, és a súlykontrollban is jelentős szerepet játszanak. Hogy miért? Erről kérdeztük Sárga Diána dietetikust.
Étkezéssel a tüdőbetegségek ellen?
Kutatások tapasztalatai szerint, amennyiben kamaszkorban kevés gyümölcs, C- és E-vitamin, valamint omega-3 zsírsav kerül a szervezetbe, az a későbbiekben jelentősen gyengébb tüdőműködéshez vezethet. Ha kamaszkorban a tüdő nem fejlődhet a normális ütemben, később gyengébben fog működni és nagyobb az esélye a különböző légzőszervi megbetegedéseknek is.