Rohanás, rohanás, mindig csak rohanás. A hajápoláshoz pedig idő kell. A minimum, amit megtehetsz az, hogy a hajtípusodnak megfelelő sampont használod. De ugye azzal is csak pikk-pakk megmosod a hajad, esetleg teszel rá valami balzsamot. Nem tévedtünk, igaz?
Mivel mindig késésben vagy, a nap végére egyszerűen nincs már energiád a hajaddal pepecselni, a hajmosás így szép lassan kötelező rutinná válhat.
Mosás után a hajszárító legnagyobb fokozatán gyorsan megszárítod a hajad, közben pedig próbálod kifésülni, hogy a gubancok is gyorsabban kijöjjenek. Aztán, mikor látsz egy sampon reklámot a tévében legyintesz, hogy ez csak ámítás. Oké, biztos fényeznek egy kicsit a modelleken, de hidd el neked is lehet gyönyörű hajad.
Pár aprócska jótanács
- Vásárolj a hajtípusodnak megfelelő sampont és balzsamot.
- Hajmosásnál minimum 2-3 percig masszírozd át a fejbőröd, így a hajad is gyorsabban nő majd - és a töredezett végeket is elfelejtheted!
- Ha balzsamot is használsz, minimum 5 percig hagyd a hajadon, mert idő kell, amíg felszívódik.
- Figyelj rá, hogy hajmosáskor kerüld a forró vizet, nikább kellemesen meleg vízzel öblítsd ki a sampont, balzsamot, így a fejbőrődet is megóvod.
- Ha teheted és időd engedi ne használj hajszárítót, inkább csak törölközővel nyomkodd ki a hajadból a vizet, s hagyd magától megszáradni a fürtjeidet. Ha mégis muszáj, akkor ne a legnagyobb fokozaton szárítsd, mivel így a hajszálaid veszítenek nedvesség tartalmukból.
- A vizes hajadat ne kefével, hanem minél nagyobb fogú fésűvel fésüld ki.
- Amikor már hűvösebb van, addig ne menj szabad levegőre, ameddig teljesen meg nem száradt a hajad, különben megfázhatnak a hajhagymák.
- Rendszeresség szükséges hajápoláskor is: hajtípusodtól függően akár 2-3 naponta is moshatsz hajat - ez elsősorban a zsírosabb hajú lányokra igaz.
(KamaszPanasz)