Ha a kutya a házba piszkít
Legyen szó fiatal vagy idős kutyáról, vagy egy középkorúról, biztosan sokan tapasztaltátok már, hogy hirtelen csak odapiszkít a szobába. Ez egyszer-egyszer oké, de ha ez rendszeressé válik, a gazdája számára igen kellemetlenné válhat. Cselekvésének rengeteg oka lehet...
Kiskutya örökbefogadása: kezdetek
Egy kiskutya határtalan szeretetet nyújt nekünk. Céltudatosabbá tehet, és segít abban, hogy igazán felnőjünk a gondozásához szükséges kötelességtudat által. Mindezek mellett egy kiskutya birtokában sokkal erősebb lesz az immunrendszered, és a stresszes napokon egy kis játék után máris csökkenhetnek a szorongásaid, melyet okozhat egy rossz jegy, szerelmi csalódás vagy bármi más.
5 nyári veszély a háziállatodra
Valószínűleg mindannyian irigyek vagyunk kedvencünkre, amint a nyári napsütésben csak heverészik a hűs árnyékban és semmit nem kell csinálnia. Valójában azonban rengeteg veszély leselkedik rá, így nem árt odafigyelni, hogy háziállatunk éppen mit és hogyan csinál.
Allergénmentes és bőrbarát kutyasampon. Lehetséges?
Kis vagy éppen nagy kedvencünk fürdetését fontos, hogy jól megválasztott kutyasamponnal végezzük, és ne a sajátunkból oldjuk meg a feladatot. A kutyák bőrének pH értéke ugyanis eltér az emberétől. Más kérdés, hogy a kutyasamponnak hirdetett termékek közül sem felel meg mindegyik pH értéke a kutyák számára ideálisnak.
Bőrproblémák kutyáknál
Amikor egy kutya folyamatosan vakarja vagy nyalja magát, az pont olyan irritáló tud lenni, mint amikor valaki végighúzza a körmét egy iskolatáblán. De ne hibáztasd ezért a rossz szokásáért szegény kutyádat – valószínűleg valamilyen bőrproblémája lehet.
A kölyökkutya egészsége
Végre teljesült a hőn áhított kívánságod, és kaptál egy kölyökkutyát? Az állat azonban, aki hű társad és barátod lesz, különleges gondoskodást igényel. Te tudod, hogy hogyan őrizheted meg a kutyusod egészségét, és hogy mi az, amivel árthatsz neki? Segítünk.
Házi kedvencek: ha közeleg a vég...
Amikor Gergő 12 éves volt, kutyája mindig életvidám és virgonc viselkedése levette a lábáról, de pár évvel később lankadt az eb aktivitása, és szemmel láthatóan étvágytalanná vált - ekkor tudatosult Gergőben, hogy valami nagy baj van.
Hogyan utazz kutyával?
Vakációzni indulsz, de még nem döntötted el, hogy magaddal viszed-e a kutyád, vagy sem? Tudod, hogyan utazz vele? A kutyáddal utazni nagyon jó mulatság, ha elvégzed a megfelelő előkészületeket. Viszont a készületlenség nagyon könnyen elronthatja mindenki pihenését.
Diabétesz a kutyáknál: tünetek, kezelés
A diabétesz (vagy köznapi nevén a cukorbetegség) a kutyáknál is elterjedt probléma. A golden retrieverek, a németjuhászok, a schnauzerek és az uszkárok a legveszélyeztetettebbek, de minden fajtánál kialakulhat. Háromszor annyi szuka betegszik meg, mint kan kutya, általában hat és kilenc éves kor között.
Milyen kutya illik hozzád? Kutyafajták és jellemzőik
Egy négylábú barát rengeteg örömet hozhat az életedbe. Nemcsak sok örömet, szeretet és ragaszkodást nyújt, de segít az immunrendszered erősítésében, a depresszió és a vérnyomás csökkentésében is. Hogy ki tudd választani a számodra legmegfelelőbb kutyafajtát, magadat is ismerned kell. Mit szeretsz csinálni a szabadidődben?
Meglepő tények a házi kedvenceidről
A kutyapuszitól betegségeket kaphatsz el. Az állatorvosok szerint a kutyák nyála sokféle kórokozót (campylobacter, cryptosporodium), még akár szalmonellát is tartalmazhat.
Innen tudhatod, hogy kutyusodnak több fehérjére van szüksége
A fehérje fontos részét képezi a kutyák étrendjének. Biztosítja az izmok és szövetek növekedését, valamint hozzájárul a kutyád izmainak regenerálódásához a megerőltető testmozgás után. Ha olcsó kutyaeledellel eteted a kutyádat, jó esély van arra, hogy túl sok szénhidrátot eszik, és nem kapja meg a megfelelő mennyiségű állati fehérjét.
Hogyan gondoskodj a kutyádról télen?
Télen külön oda kell figyelned az arcbőröd ápolására, arra, hogy rétegesen öltözködj, de nem szabad megfeledkezned a kisállatodról sem. Nemcsak a testünknek és a szellemünknek van szüksége különleges törődésre a hidegebb hónapok alatt, de a kedvenceinknek is.
Kutyatartás és allergia
Minden háziállat a bundájával apró molekulákat szór szét a levegőben, amiket allergéneknek nevezünk. Valójában nem számít, milyen rövid vagy hosszú a szőrük, sőt az sem, hogy milyen fajtájúak, hiszen mindegyikük okozhat allergiás tüneteket az arra érzékenyeknél.
Hogyan tedd ki az ágyból a kutyád, macskád?
Nemcsak a filmekben, de közvetlen környezetünkben is biztos tudunk olyan embert, aki a háziállatával alszik, vagy éli mindennapjait. Lássuk, hát, hogy milyen hatással van az állatokkal való együttélés az egészségünkre és, hogy mit tehetünk meg annak érdekében, hogy kedvencünkkel való kapcsolatunk egészséges legyen!