Amit az aftáról tudni érdemes
Az afta a szájüreg nyálkahártyáján megjelenő sárgás-fehér hámhiány, melyet gyulladásos udvar vesz körül. A fájdalmas gyulladással az emberek kb. 60 százaléka találkozik az élete során és az esetek többségében visszatérő gondot jelent. Mitől alakulhat ki?
Karácsony és a diabétesz
A cukorbetegeknek az ünnepek nagyon sok megpróbáltatást tartogatnak: cukor és sütemény mindenütt, és egyedül az önmegtartóztatás segíthet. Mielőtt még teljesen lemondanál az ünnepi hangulatról, ne add fel! A cukorbetegeknek is lehet szép a karácsony, sőt!
RSV – Mit kell tudnod a betegségről?
Ha még soha nem volt légúti syncytial vírusod (RSV), akkor nem biztos, hogy tudod, mire számíts, ha elkapod. A betegség általában enyhe, megfázáshoz hasonló tüneteket okoz, és a legtöbb ember egy-két héten belül felépül.
Ételallergiával vendégségben
Őszintén, ki nem imádja a finom ebéd- és vacsorameghívásokat? Ám nehézséget okozhat, ha allergiás vagy valamilyen élelmiszerre - ebben az esetben a vendégségben enni sokkal inkább frusztráló lehet, mint szórakoztató.
6 ok, amiért nem múlik el a megfázásod
A megfázásod már több hete, esetleg több hónapja nem akar elmúlni? Lehet, hogy valamit rosszul csinálsz!
Megváltozott széklet: milyen betegség okozhatja?
Székrekedés, hasmenés, puffadás, teltségérzet, szokatlan széklet. A panaszok hátterében súlyos, orvosi kezelést igénylő betegség, de ártalmatlan ok is állhat, mint például a hibás étkezési szokások.
Cukorbetegség és sport - Mit lehet és mire kell figyelni?
Imádod a mozgást, a sportokat? Mindez rendjén is volt, mielőtt kiderült, hogy cukorbeteg vagy. Most azonban aggódsz, vajon egészséges-e számodra a sportolás? Cikkünkből megtudhatod, mire kell figyelni, hogy továbbra is élvezhesd a sportolás örömeit.
Csak megfázás, vagy valami komolyabb?
A megfázás egy vírusos megbetegedés, ami általában - orvosi kezeléssel vagy anélkül - elmúlik két hét alatt. Legtöbbször nem igényel antibiotikumos kezelést, hiszen vírusról, nem baktériumról van szó. Néhány tünet azonban arra utalhat, hogy a megfázásod valami komolyabb betegség. Cikkünkben bemutatunk 8 olyan tünetet, amivel érdemes orvoshoz fordulni.
Mit vigyél magaddal a kórházba? - 10 tipp
Melyek azok a dolgok, amelyekre szükséged lehet, ha kórházba mész? Segítségünkkel biztos lehetsz abban, hogy semmi sem hagysz majd otthon.
A zaj megbetegíthet, tudtad?
Túl hangos, állandóan jelen van és rettentően idegesít, mi az? Nagyon sok ember ki van téve a zajszennyezésnek, főleg azok, akik nagyvárosokban laknak. Érdemes utánajárni, az állandó zaj miként befolyásolja életünket.
Bőrirritáció tetoválás után? Fertőzés, vagy allergia is okozhatja!
Ha a tetoválás elkészítését követően nem csillapodik a kezdeti duzzanat, vagy néhány nappal, héttel később irritáció, viszketés, kiütések jelentkeznek az érintett területen, javasolt orvoshoz fordulni. A panaszokat fertőzés, valamelyik festékanyag, vagy a tetoválás egyéb összetevőjével szembeni allergia is okozhatja.
Allergia a hidegre
Bármilyen furcsán hangzik, vannak, akik allergiások a hidegre. Hidegallergia esetén bőrpír, viszketés és duzzanat jelentkezik azokon a bőrfelületeken, amelyek a levegővel érintkeznek. Az érintetteknek ajánlott minél kevesebbet a szabadban tartózkodni télen, illetve fontos, hogy orvosi segítséget kapjanak.
Hogyan maradjunk egészségesek télen?
A tél nem az az időszak, amikor a szobában kuksolva kellene várnod a tavaszt. Egy csomó szuper mozgási lehetőség van, mint például a szánkózás, a korcsolyázás, a síelés, a snowboard vagy akár csak egy üdítő séta a szabadban. Felhőtlenül élvezheted a hideg hónapokat, ha megfogadsz néhány tippet és jó tanácsot!
Szamárköhögés – Elkaphatod?
A szamárköhögés (más néven pertussis) egy bakteriális fertőzés, amely a légutakat, különösen az orrot és a torkot érinti. Hosszan tartó súlyos köhögést okoz. De mennyire érintheti a kamaszokat? És hogyan előzheted meg a kialakulását?
Így úszhatod meg a téli sportbaleseteket
Síelés, korcsolyázás, snowboardozás, sőt szánkózás közben is érhetnek balesetek, különösen, ha felkészülés nélkül érkezünk a pályákra. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Fájdalomcentrum ortopéd orvosa a felkészülés fontosságára hívta fel a figyelmet.