Hírek

Elsősegély: mit kell tenned vérzések esetén?
A kevésbé súlyos vérzések viszonylag gyakoriak, így valamilyen fogalma mindenkinek van egy seb ellátásáról. Azzal azonban kevesen vannak tisztában, hogy egy erősebb vérzés könnyen végzetes kimenetelű lehet a megfelelő ellátás hiányában. Ebben a cikkben átlépjük a fertőtlenítés és a ragtapasz határait, illetve közelebbről megvizsgálunk néhány traumás sérülést.

Romantikus ajándéktippek Valentin-napra
Te is azon töröd a fejed, hogy milyen romantikus ajándékkal lepd meg kedvesed? Összeszedtünk pár könnyen megvalósítható ötletet!

A narkolepszia
A narkolepszia a szervezet alvás-szabályozásának egyik zavara. Keveset hallunk erről a betegségről, pedig nem is ritka, hazánkban megközelítőleg 5000 ember szenved tőle.

Továbbtanulás: így szűkítsd az egyetemek listáját
Nem könnyű leszűkíteni azoknak az egyetemeknek a listáját, amelyekre jelentkezni akarsz. A szakértők azt tanácsolják, hogy legfeljebb 5-8 egyetemre érdemes jelentkezni, ennél többre általában nincs értelme.

Előzd meg, hogy fiadból tini apa legyen
A szülők gyakran beszélnek arról, hogy mi történne, ha a lányuk teherbe esne, de ritkán jön szóba a tini fiúk apává válása. Pedig beszélni kell a fiatalkori terhesség megelőzéséről a fiainkkal is, ugyanúgy, mint ahogy azt a lányokkal tesszük. Íme, pár tipp, hogy segíts elkerülni a nagyon korai apaságot.

Mennyiért vehetünk ma egy jó indukciós főzőlapot?
A Tudatos Vásárlók Egyesületének terméktesztjéből kiderül, melyik a legjobb hordozható, beépíthető vagy éppen beépített elszívós indukciós főzőlap. Ez utóbbiak esetében a beépített elszívók hatékonyságára is fény derül a rájuk vonatkozó külön terméktesztből.

Mit kell enned, ha vashiányos anémiád van?
Hitted volna, hogy a vashiány több, mint másfél milliárd embert érint a Földön? Európában minden harmadik menstruáló nő, a várandós nők 75%-a, a kisgyermekeknek pedig közel a fele vashiányos.

Fetával töltött pulykamell spenótos rizzsel
Pulykamell rizzsel... és egy kis pikantériával! Kóstold meg a fetával töltött pulykamellet, melyhez spenótos rizst javaslunk köretnek! Vashiányosoknak is ajánljuk receptünket.

Fehérfolyás, hüvelyváladék: mikor normális?
Minden lány aggódva néz a bugyijára, amikor életében először valami fura, fehér váladékot talál rajta. Te is ebben a cipőben jársz? Ne aggódj, teljesen normális jelenségről van szó!

A cékla meglepő előnyei az egészségre
A cékla egész évben könnyen beszerezhető az élelmiszerboltokban, és a gyökérzöldség szuper színt is adhat az ételeknek. De ahhoz, hogy a legtöbb tápanyagot a céklából nyerd ki, érdemes lehet cékla-kiegészítőt, például céklaport beépíteni az étrendbe.

Gyors fogyókúra helyett változtass az életmódodon!
Még nem késő elkezdened fogyókúrázni! Mielőtt viszont elkezdenéd, meg kell szabadulnod a rossz mentális szokásaidtól. A kulcs az átalakuláshoz az, ha teljes életmódváltást, nem pedig pusztán gyors fogyást akarsz elérni. A célod egy egészséges diéta és életmódváltás legyen!

Mikor mondd: szeretlek?
Függetlenül attól, hogy randizol vagy párkapcsolatban élsz valakivel, nagyon erős érzéseket táplálhatsz a partnered iránt. Ezek az érzések annyira erőssé válhatnak, hogy beleszeretsz a társadba. De mikor jön el annak az ideje, hogy elmondd, mit is érzel pontosan? Ennek az egy szónak hatalmas a jelentősége. Ezt figyelembe véve megmutatjuk, hogyan döntsd el, mikor mondd: „szeretlek” .

Hogyan tartsd tisztán az edzőtáskád?
Az edzőtáskádban több kórokozó és baktérium tanyázhat, mint gondolnád. A vizes, izzadt ruhák, a tornacipő, és a táskában felejtett nassolni valók remek táptalajt biztosítanak ezeknek a nemkívánatos látogatóknak.

15 hihetetlenül egyszerű mód, hogy zöldebbé tedd az életedet
A mai világban sajnos nagy mértékű a környezetszennyezés. Körül vagyunk véve előrecsomagolt élelmiszerek, műanyag zacskók tömkelegével, autókkal, tisztítószerekkel és folytathatnánk a végtelenségig a felsorolást. Mit tehetsz te a környezetért?

Alkohol dilemmák
Mikor igyunk? Hol van a határ? Rendszeresen vagy sem? Mielőtt ezeket a kérdéseket megválaszolnánk, és az egészséges, illetve egészségtelen alkoholfogyasztás részleteibe merülnénk, bölcsebb először az alkoholhasználat pszichológiai tényezőit megvizsgálni.

Tények és tévhitek a fertőző nemi betegségekről
A nemi úton terjedő betegségekről olyan sok téves információ kering a fiatalok körében, hogy nem is csoda a megbetegedések egyre növekvő száma. A fertőzésekkel – a herpesszel, a chlamydiával, a HIV-vel - szemben való védekezés legbiztosabb módja egyértelműen az önmegtartóztatás. Ha azonban mégis a szex mellett voksolsz, feltétlenül tudnod kell mi igaz, s mi nem a fertőző nemi betegségek háza táján.

Mit tegyél, ha nikotinhiányod van?
A nikotin utáni vágy a leszokás periódusának első napjaiban lehet a legintenzívebb, a vágyakozás azonban idővel enyhülni fog.

Beteg vagy? Edzés helyett irány az ágy!
Az ősz-tél közismerten a nátha és az influenza szezonja. A rendszeres mozgással ugyan védettebbek lehetünk az ilyen jellegű betegségekkel szemben, ám ha valaki megbetegedett, az intenzív testmozgás akár még árthat is. Dr. Kósa Éva, belgyógyász-angiológus az elővigyázatosságra hívja fel a figyelmet.

Miért hibáztatjuk magunkat?
Miért hibáztatod magad? Mire jó a folyamatos önostorozás? Miért nem vagy önmagaddal szemben is türelmes? Elgondolkodtató kérdések, amelyekre jó lenne minél hamarabb megtalálnod a válaszokat, mert ellenkező esetben egyre mélyebbre kerülhetsz a negatív érzelmi spirálban. Ez pedig senkinek sem lenne jó.

Fokhagyma, a gyomorgondok orvosa
Mindannyian tudjuk, hogy a fokhagyma egészséges. De hogy mennyire sokoldalú, azt most bebizonyítjuk!