Cukorbetegség és sport - Mit lehet és mire kell figyelni?
Imádod a mozgást, a sportokat? Mindez rendjén is volt, mielőtt kiderült, hogy cukorbeteg vagy. Most azonban aggódsz, vajon egészséges-e számodra a sportolás? Cikkünkből megtudhatod, mire kell figyelni, hogy továbbra is élvezhesd a sportolás örömeit.
Reggel vagy este jobb edzeni?
Dicséretes, hogy edzeni szeretnél, a nap bármelyik szakáról is legyen szó. Megjegyezném, hogy rengeteg edzőterem van nyitva 24 órán keresztül, így bármikor mehetsz mozogni.
Edzés ugrálókötéllel: gyere formába 24 perc alatt
Manapság a retro edzésmódok a divatosak. A kettlebell és a hulla-hopp karika óta úgy néz ki, a régebbi gyakorlatok a trendik. Sajnos sokunkban már nincs meg az a képesség, ami régebben megvolt és szükséges lenne a következő gyakorlatokhoz.
A biztonságos sportfelszerelésről
Tudtad, hogy egy rosszul húrozott teniszütő vagy egy elhasznált cipő ugyanolyan veszélyes lehet, mint amerikai focit játszani vállpárna nélkül? A rossz felszerelés ugyanis a legtöbb sérülés oka.
Hogyan maradj fitt hideg időben is?
A hideg évszakokban nehezen vesszük rá magunkat, hogy a szabadban sportoljunk, pedig a vérkeringésnek és érrendszernek a hidegben végzett mozgás kedvez leginkább. Az alacsony hőmérséklet tehát mégsem elég ok arra, hogy ne tartsd magad kondiban!
9 ok, amiért a súlyzó nélküli edzés is szuper
A fitnesz világában sokan alábecsülik a saját testsúllyal végzett edzést a súlyzós edzésekhez képest – mondván, hogy az csak a sérülésekből való felépüléskor hasznos. Ám sok elismert sportoló és kutató szerint a súlyzó nélküli edzés is igen hasznos, ha helyes a technikád.
Futás ősszel és télen
Az őszi és téli hónapokban nehezebb futni: sötét van és hideg. Amikor hideg van, akkor az izmaid kevésbé hatékonyan tudnak mozogni. Ilyenkor fontos, hogy hosszabb ideig melegíts be és végezz nyújtásokat. Ezeket a gyakorlatokat még házon belül, a melegben végezd el, a bemelegedett izmok segítenek a sérülések elkerülésében.
Mikor kell nemet mondani a testedzésre?
Betegnek, fáradtnak érzed magad vagy egyszerűen csak lusta vagy elmenni sportolni? A mozgás általában jót tesz a szervezetnek, mégis, bizonyos betegségek, fájdalmak esetén határozottan ellenjavallt. Mikor érdemes elnapolni az edzést?
5 apró változás az egészségedért
A változás nem olyan dolog, ami egy éjszaka alatt történik. Inkább rengeteg elszántság és komoly munka eredménye. Ha elhatároztad, hogy elkezdesz egy egészségesebb, boldogabb életet élni, akkor a legjobb helyen jársz! Tippjeink segítségével mindez egyszerűbb lesz. Kezdj el egészségesebben élni még ma!
Izomláz: hideg vagy meleg borogatást tegyünk rá?
Természetesen az izomlázat és az izomsérüléseket sosem tervezzük be előre. Azonban a testmozgás néha mégis testi fájdalmakkal járhat. Mindennél fontosabb, hogy tudd, hogyan kezeld a testedet, hogy minél gyorsabban meggyógyulj.
Gerincedzés
Egyre több ember szenved gerincbántalmaktól, ezt többek között a kiegyensúlyozatlan izomzat okozza. A sok ülőmunka sem kedvez gerincünknek. Ne sajnáljunk hát tőle egy kis mozgást!
6 dolog, amit megtanulhatunk az olimpikonoktól
Az olimpiai atléták inspirálhatnak bennünket megszállott fegyelmezettségükkel, és természetes tehetségükkel, amint rekordokat döntögetnek, egyre gyorsabban, magasabban és távolabb jutva. Lelki bátorítást nyújthatnak mindannyiunknak, hogy újabb kihívások elé nézzünk. Mi az a 6 dolog, amit biztosan megtanulhatsz tőlük?
Hogyan válaszd ki a hozzád illő sportmelltartót?
Igen nehéz megtalálni a tökéletes sportmelltartót, ami tart, de nem szorít, feszes, de nem vág be és így tovább. Kiválasztottuk az 5 legjobbat, hogy ne kelljen sokat bajlódnod!
Edzés és hobbi: hogyan végezheted egyszerre?
Mi lehetne jobb kedvcsináló az erősítő gyakorlatokhoz, mint ha egy olyan cselekvéssel párosítod őket, amit szeretsz? Íme, néhány ötlet, hogy hogyan tudnál mozogni olyan szabadidős tevékenység alatt, amikbe – reméljük - a te hobbid is beletartozik.
A sportolás egyik veszélye: a kiszáradás
Te tudtad, hogy a fiatalok szervezete nehezebben alkalmazkodik a forrósághoz, vagy épp a nedves időjáráshoz? A fejlődésben lévő szervezet több hőt termel és kevesebbet izzad. A fiatalok viszont jellemzően nem isznak eleget sportolás közben, így ezek a körülmények együttesen megnövelik a kiszáradás kockázatát.