
#Suli, munka #beilleszkedés
44 db cikk a témában
Egyetem: hogyan küzdd le a honvágyad?
Elköszöntél a szüleidtől, a kutyádtól, a legjobb barátodtól, hogy az életed egy teljesen új szakaszát elkezdhesd. Most rajtad áll, hogy mit kezdesz a szabadságoddal, és milyen életet alakítasz ki magadnak az új környezetben.
Ismét a suliban: hogyan vészeld át az első napokat?
Egy egész nyár után, amit alvással és neked tetsző dolgokkal tölthettél az iskola csengője vészesen kiábrándító és kellemetlen lehet. Akár egy ideges újonc vagy, akár egy tapasztalt felsőbb éves, szembe kell nézned az iskolával és a velejáró bonyodalmakkal – új osztálytársak, új tanárok, új tantárgyak, új szokások.
Vissza a suliba: azért nem dől össze a világ
Újra itt az iskolaidő! Valószínűleg izgatott vagy és lehet egy kicsit szomorú is, hogy vége a nyárnak. Néhány tanuló ideges, vagy egy kicsit fél az iskola első napján, az összes új dolog miatt. Szerencsére ezek az „új” aggodalmak csak kis ideig maradnak meg. Nézzük csak, mit is tartogathat még az iskolakezdés.
Rebeka kipróbálta: felkészülés az egyetemre
Kiderült, hogy kit melyik egyetemre, főiskolára vettek fel. Ezek után az ember fiának, lányának nincs is más dolga, mint a méltó ünneplés és a nyári napok maximális kihasználása.
Túlélni a középiskolát
Ha új iskolába kerülsz, új közösséget, új szokásokat, új barátokat, új tanárokat találsz. Ha te is ebben a cipőben jársz és szeretnéd túlélni, 3 alapvető dologra kell odafigyelned.
Irány a középiskola!
A középiskola nagyban más, mint az általános. Az általános iskolában kisebbek az osztályok, barátságosabb légkör.
Tévhitek a tanulási nehézségekkel kapcsolatban
Az autisták korlátozott képességekkel rendelkeznek? A figyelemhiányos hiperaktivitás zavarban szenvedő diákoknak tanulási nehézségeik vannak? Aki egyszer speciális oktatásban vesz részt, abban is marad? A sajátos nevelési szükségletű gyerekek által tanult tananyag sokkal egyszerűbb? Most kiderül!
Hogyan légy sikeres a főiskolán?
Biztosan nagyon büszke vagy az eddig elért eredményeidre. Fontos, hogy tudd, az, ahogy hozzáállsz az első néhány hétben a főiskolai feladataidhoz, nagy mértékben meg fogja határozni a tejles főiskolai léted alakulását. Néhány jó tanáccsal szeretnénk segíteni a kezdést.
Önkéntes munka külföldön: mire számíts?
A legtöbbek fejében az önkénteskedés szó hallatán néhány olyan ember képe jelenik meg a lelki szemei előtt, akik szemetet szednek az utcán vagy idős néniknek segítenek. Ám az önkénteskedés ennél sokkal több, rengeteg fajtája létezik. A lényeg ugyanaz: semmilyen fizetést nem kapsz. Legalábbis a legtöbben ezt gondolják.
Nemzetközi diákként Angliában: első benyomások
Cikksorozatom apropója, hogy egy évet Angliában, azon belül is Brightonban töltök diákként. Semmiképpen sem szeretném a cserediák szót használni, ugyanis nem vagyok az. Nem programmal vagy szervezettel jöttem, hanem egyedül, ugyanis - bár ezt nem reklámozzák -, de mégis lehetséges.
Tanulás külföldön - Életre szóló élménnyel gazdagodhatsz
Mindig is arról álmodoztál, hogy menő helyeken sok érdekes embert ismersz meg, miközben egy, vagy akár két idegen nyelvet is tanulsz? Nem számít, hogy melyik országban élsz, elrepülhetsz Venezuelától kezdve Japánon át Ghánáig, mindenhova.
Egyetem: hogyan éld túl?
Már önmagában az egyetem kérdése is eléggé összezavarhat, lehet, hogy egészen más városban van, mint ahol eddig éltél. Mindentől és mindenkitől távol leszel, amit és akit eddig ismertél, és rengeteget kell majd tanulnod. Összegyűjtöttük neked a legfontosabb dolgokat, amit meg kell tanulnod, még azelőtt, hogy elmennél az egyetemre. Így könnyebbé teheted a beilleszkedést és könnyebben szokhatsz hozzá az új helyzethez.
Látássérült kisdiákok megdöbbentő képei Afrikából
Jonathan May egy ausztrál fotóriporter. Az alább látható, nem mindennapi képsor az ő munkája, mely a Kenyai Thika Általános Iskola tanulóit ábrázolja. Miért más, vagy mondhatni különleges az a képsor? Mert az oda járó gyerekek kivétel nélkül látássérültek, és ennek ellenére próbálnak meg teljes életet élni - a szerény lehetőségeik ellenére.
Mit tegyél, ha túl nagy a stressz az iskolában?
Sokszor érzed azt, hogy túl sok a terhelés? Egy csomó mindent kellene csinálni, és nem látod a végét? Piszkálnak a tanárok és hajtanak a szüleid is?
Használati utasítás kollégistáknak szobatársakhoz
A legtöbb bukott szobatársi kapcsolat oka a kommunikáció, vagy éppen annak hiánya. Akár egy totál idegennel, akár a legjobb barátoddal „bútorozol össze”, a legjobb, ha egyből lefektettek pár alapvető szabályt, hogy elkerüljétek a lehetséges jövőbeli konfliktusokat. És egy pillanatig se hidd azt, hogy csak mert a legjobb barátoddal költöztél össze, kivételt jelentetek ez alól.
Már rettegsz a következő tanévtől?
A tanév végével szinte minden diák örül annak, hogy többet nem kell tanulnia, gürcölnie. Mások annak örülnek, hogy végre nyaralhatnak, a Balatonban megmártózhatnak. És megint mások annak örülnek, hogy megszabadultak az osztálytársaiktól…
Bajos csajok a suliban
A középiskola komoly kihívás lehet sok lány számára. Ebben az életkorban nagyon nehéz beilleszkedni.
Beilleszkedési tippek
A beilleszkedési vágy mindenkiben él, hiszen kívülállónak lenni, a sorból kilógni majdnem egyet jelent a magányossággal. Nehéz azonban megtalálni az arany középutat személyiségünk megtartása és a közösségnek való megfelelés között.
Izeg, mozog, nem figyel - avagy a hiperaktivitás
A hiperaktivitást a köznyelv gyakran a "rossz gyermek" szinonimájának tartja, pedig korántsem erről van szó. Egyáltalán nem minden rosszalkodó gyermek hiperaktív!
Mit lehet kezdeni egy verekedő diákkal?
Még lopásért és verekedésért sem lehet azonnal elbocsátani a diákokat az általános- vagy középiskolából: ehhez fegyelmi döntés kell, na meg egy másik iskola, ahová „befogadják” a renitens tanulót. Milyen fegyelmezési eszközöket használhat a tanár, kiküldheti-e a tanóráról azt, aki "nem odavalóan" viselkedik és milyen jogai vannak a szülőnek és a diáknak?