
#Suli, munka
571 db cikk a témában
Szemészeti szempontok a pályaválasztásban
Minden tartós betegség, így a látást érintő elváltozások is befolyásolhatják, hogy milyen szakmát választhatsz magadnak.
Közösségi oldalakon zaklatják tanáraikat a diákok
Azokban a családokban, ahol "házirend" szabályaihoz kötik az internet használatát, kisebb arányban érik negatív tapasztalatok a gyermekeket a világháló használatakor - derült ki a Symantec számítástechnikai biztonsági vállalat szerdán bemutatott legújabb tanulmányából.
A gazdasági képzések rangsora
A Felvi 2012-es gazdasági egyetemek és főiskolák rangsorában mind a hallgatói, mind az oktatói kiválóság alapján a Budapesti Corvinus Egyetem áll az élen, a gazdálkodástudományi kar (BCE-GTK) – megtartva tavalyi eredményét – a hallgatói, míg a közgazdaságtudományi kar az oktatói listán utasította maga mögé a többi gazdasági képzést - tette közzé az eduline.hu portál csütörtökön.
Top 10 dolog, amit a suliban is taníthatnának
Ebben a cikkben tíz olyan dolgot járunk végig, amiket jó lenne, ha az iskolában is oktatnának a megszokott tantárgyak mellett.
Tánc a szalagavatón
A szalagavató csúcspontja, amikor a több hetes felkészülés után bemutatjátok a táncaitokat. Na de mi mindenre érdemes odafigyelni a próbák, és az előkészületek során?
Félsz a matektól?
A matektól való félelem legyőzésének kulcsa nem feltétlenül a számolási képességek fejlesztésében, hanem inkább a negatív érzések kezelésében rejlik. Egy új tanulmány szerint a legtöbb rossz érzés (szorongás, félelem, aggodalom, teljesítménykényszer) gyakran eltereli a koncentrálóképességet a konkrét feladatról.
Magyar volt a legfiatalabb résztvevő a berlini Health 2.0 konferencián
Második alkalommal rendezték meg november elején az európai szintű Health 2.0 elnevezésű egészségügyi szakmai konferenciát. A kétnapos eseményen Berlinben a legújabb és legjobb egészségügyi online technikákat és e téren szerzett tapasztalataikat osztották meg az európai országok képviselői egymással.
Benyújtották az új köznevelési törvényt
Benyújtotta szombaton a nemzeti erőforrás miniszter az új köznevelési törvényről szóló javaslatot az Országgyűlésnek, a 104 oldalas dokumentum többi között rögzíti, hogy a tanév végén legalább hatvannapos nyári szünetet kell biztosítani, a tankötelezettség 16 éves korig tart, és tartalmazza a pedagógus-életpályamodellben elérhető fokozatokat. A modell 2013. szeptember 1-én léphet életbe.
A szexet és a hűséget is beletenné az iskolai tantervbe a kormány
Az udvarlás, a szerelem és a hűség oktatása is bekerül az új Nemzeti Alaptantervbe (NAT) - tudta meg az Origo az oktatási államtitkárságtól.
Felvételi: a Facebookozók maguk döntenek
Mi alapján döntik el, hogy hol, milyen képzésen tanulnának tovább a felvételizők? A Facebookon a korábbi és jelenlegi jelentkezőket kérdeztük arról, mi befolyásolta őket leginkább a szakválasztásban.
Mit tegyél, ha túl nagy a stressz az iskolában?
Sokszor érzed azt, hogy túl sok a terhelés? Egy csomó mindent kellene csinálni, és nem látod a végét? Piszkálnak a tanárok és hajtanak a szüleid is?
Egy tanárnak bármit lehet…
Bizonyára mindenkinek voltak vagy vannak olyan tanárok az életében, akiket szeretett, és akiket nem. Néha az osztály véleménye megoszlik egy-egy tanárról, de van, amikor egytől egyig mindenki ugyanazt érzi.
Mit tehetsz, ha zaklatnak?
Több dolgot is tehetsz, hogyha zaklatás áldozata vagy. A különböző stratégiák különböző szituációk esetében eredményesek. Ezeket kipróbálhatod és kidolgozhatod egyedül is, ám akkor, ha a zaklatás nem marad abba, érdemes lehet valaki más tanácsát kérni. Ne félj elmondani másnak, hogy mi is történik veled, hiszen segíthetnek neked!
Diplomaadó és tandíj: mi vár az egyetemistákra itthon?
Akár évi másfél-kétmillió forintot is fizethetnek az állami ösztöndíjas helyekről kiszoruló egyetemisták, ha a kormány után a parlament is rábólint a felsőoktatási törvény tervezetére.
Készülj fel a külföldön tanulásra!
Éppen arra készülsz, hogy életed egy nagyon izgalmas kalandjába vágj – egy idegen országban való tanulásra? Persze mielőtt beleugrasz az új életedbe, még rengeteg dolgot kell otthon megtenned. Papírmunka, betegbiztosítások, orvosi papírok, és még rengeteg minden lehet a listádon, amit mi a következőkben fogunk kivesézni.
Terrorizál a tanárod?
Egy tökéletes világban a tanárok érdekesek és szórakoztatóak lennének, hogy tanulóik minél jobb eredményeket érjenek el, segítsenek kiválasztani a számukra megfelelő életutat, illetve azon terelgessék őket.
Pályaválasztás és hormonok
A nemi hormonok erősen befolyásolják az emberek érdeklődési körét és ezáltal jelentős szerepet játszanak a pályaválasztásban is - állítják a szakemberek.
Tanórán kívüli tevékenységek
Unatkozol? Új kihívásokra vágysz? Természetesen bekapcsolhatod a TV-t és nézhetsz focit, röplabdát, teniszt, súlyemelést, tornát, aerobikot, vagy kimozdulhatsz, és végre valahára csatlakozhatsz az iskolai csapathoz, hogy ne csak nézd, de élvezd is ezeket a sportokat!
Koponya akciósan: a legdrágább szakok a felsőoktatásban
Míg az orvostanhallgatóknak és a leendő építészeknek akár százezer forintjukba is kerülhet az első félév, más képzési területeken már néhány ezer forintból meg lehet úszni az első szemesztert. Az Eduline utánajárt, mennyibe kerül a gólyáknak a tanévkezdés.
Pótfelvételi: ponthatárok hétfő este
Ma hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait; az eljárásban csaknem 13 ezren adtak be kérelmet. A ponthatárokat a www.felvi.hu oldalon teszik közzé.