Egzotikus gyümölcsök: hogyan fogyasszuk őket?
Lehet, hogy még nem is hallottál ezekről a finom, ám annál egészségesebb trópusi gyümölcsökről - pedig ha tudnád, hogy milyen jók is a szervezetednek, rohannál a zöldségeshez. Nézd meg, hogy ezek a vitaminban gazdag trópusi gyümölcsök hogyan hatnak a szervezetedre, és azt is, hogy miként fogyaszd őket. Olvasd el gyors tippjeinket!
Hideg italra vágysz? Itt a leggyorsabb megoldás a hűtésre!
Biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki a nyári hőségben azt kérdezi: hogy lehet a leggyorsabban lehűteni egy italt? Kipróbáltuk a különböző lehetőségeket.
Sültkrumpli - Az elhízás oka?
Ha egy gyorsétterembe mész, szinte már kötelezően venned kell egy adag sültkrumplit. Mindannyian tudjuk, hogy a gyorsétel mennyire egészségtelen, és ha rendszeresen fogyasztjuk elhízáshoz vezethet. De tudtátok, hogy a sültkrumplitól is elhízhatunk? A válasz: Igen!
Gyomorrontás, hasfájás, hasmenés: tanácsok a nyári fertőzések megelőzéséhez
A gyomor- és bélrendszeri fertőzések tünetei sokszor a higiéniás szabályok betartásával megelőzhetőek lennének. Mit tegyünk, hogy a nyári melegben az étkezések kellemetlen mellékhatásait elkerüljük?
10 étel, amit jobb elkerülnöd gluténmentes diéta esetén
Ha lisztérzékeny vagy, nagyon figyelned kell arra, hogy mit eszel. Gluténmentes diéta esetén semmi olyat nem fogyaszthatsz, amiben glutén van. Egyes ételeknél - mint például a kenyér vagy a keksz - egyértelmű, hogy nem eheted, vannak azonban olyanok is, amelyek csak rejtett módon tartalmaznak glutént. Mely ételeket érdemes elkerülnöd?
A kiszáradás (dehidratáció) tünetei és veszélyei
A nyári melegben fontos, hogy odafigyeljünk a megfelelő folyadékpótlásra! Betegség vagy elégtelen folyadékfogyasztás esetén felmerülhet a kiszáradás veszélye, de ezen eleinte könnyű segíteni. Előfordulhat viszont, hogy a folyadékhiánynak tragikus kimenetele lesz.
Zöldségek és gyümölcsök a diétás étrendben
Egy zacskó burgonyachips elfogyasztása, habár zöldségből készült, nem járul hozzá a szervezeted védelméhez a rákkal, a szívrohammal, és a diabétesszel szemben, viszont kutatások igazolják, hogy azok az antioxidánsok, rostok, vitaminok és ásványi anyagok, melyek megtalálhatók egyes gyümölcsökben, ténylegesen csökkentik ezeknek a betegségek kialakulásának kockázatát.
Mi az az ARFID?
Az elkerülő korlátozó táplálékfelvételi zavar, közismertebb nevén ARFID, egy olyan állapot, amelyet az jellemez, hogy valaki a táplálkozás során elkerül bizonyos élelmiszereket vagy ételfajtákat, korlátozott a fogyasztása az elfogyasztott teljes mennyiség tekintetében, vagy mindkettő.
Imádsz nassolni? Segítünk abbahagyni!
A nassolás nemcsak egészségtelen szokás, de az alakodnak is árt. Néhány egyszerű fogással azonban kiütéssel győzhetünk a nassolási vágy elleni harcban.
Forrólevegős sütő - A legdrágább a lista végén?
Amiért érdemes forrólevegős sütőt beszereznünk az az, hogy kevésbé káros alternatívát jelentenek a hagyományos olajsütőkkel szemben. Az olajban sült ételek fogyasztását régóta a civilizációs betegségek kialakulásának egyik fő tényezőjeként említik. A forrólevegős sütők esetében ezek a kockázatok sokkal kisebbek a felhasznált olaj összehasonlíthatatlanul kevesebb mennyisége miatt.
Mit egyek reggel, délben és este?
Ahhoz, hogy egész nap energikusak, aktívak és szellemileg frissek legyünk, nélkülözhetetlen, hogy testünket ellássuk a megfelelő tápanyagokkal, rostokkal, vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Nem mindegy azonban, hogy melyik napszakban mit eszünk. Napközben sokszor nem egyszerű feladat megoldani minden étkezést, de egészségünk és lendületünk megőrzése érdekében fontos, hogy próbáljuk megtenni minden tőlünk telhetőt.
Adag csata – Mit mutat a tányérunk?
Az éttermekben szinte már kötelező kiírni, hogy egy-egy étel mennyi kalóriát és tápanyagot tartalmaz. De jól megnézted a tányérod tartalmát? A szakácsok nem törődnek azzal, hogy mekkora húst és köretet tesznek eléd, ezért sokkal nagyobb adagot kaphatsz, amit nem, hogy nem muszáj, de nem is szabad megenned. Használd mértékeinket, amikor étkezel, és nem kell aggódnod a súlyod miatt.
Ételallergiád van? Utazz bátran!
Akár hosszú hétvégékre, külföldi nyaralásokra vagy egzotikus vidékeken töltendő vakációkra is vállalkozhat a ételallergiában szenvedő ember is - csupán körültekintő tervezésre és felkészülésre van szükség.
5 tévhit a vízről
A palackos víz jobb, mint a csapvíz? Vagy netán vitaminokkal dúsított, szénsavas vizet kellene innod? Ehhez hasonló kérdésekre kerestük a választ.
Mit tehetünk, ha át akar térni a tinédzser gyerekünk vegán életmódra?
Kétségtelen, hogy a vegán életmód évről egyre népszerűbb, amióta csak betört a köztudatba. Éppen ezért szülőként nem kell meglepődnünk azon, ha a tinédzser gyermekünk egyszer csak azzal állít haza, hogy mostantól vegán szeretne lenni. A kérdés már csak az: mit tehetünk ebben az esetben?