
#Betegségek
1270 db cikk a témában

A netről diagnosztizálnád magad? Erre figyelj
Többen fordulnak az internethez egészségügyi információkért, mint gondolnád. Számos tanulmány szerint a felnőttek 81,5%-a keres az interneten, amikor aggályai vannak az egészségével kapcsolatban. Míg egyesek az információkat arra használják, hogy a megfelelő ellátáshoz irányítsák őket, mások öndiagnózisra és öngyógyításra.

Milyen a jó fogkefe?
Manapság, mikor annyira fontos, hogy ápoltak, divatosak legyünk, hajlamosak vagyunk a tisztálkodásunkat gépiesen és gyorsan elvégezni. Pedig érdemes néha megállni és utánajárni, hogy mennyi új dolog és irányzat jelenik meg. Így van ez a fogkefék és a szájápolás többi eszközének esetében is.

Furcsa puklik az alhason? - Mindent a lágyéksérv tüneteiről és kezeléséről
Az első panasz tartós állás, vagy fizikai munka során a herezacskók irányába, (hölgyeknél a szeméremajkak felé) sugárzó tompa fájdalom lehet, de jelenléte nem szükségszerű. Maga a sérv rendszerint mint egy rugalmas tapintatú dudor jelenik meg a herezacskók tövénél.

A heregyulladás (orchitis) tünetei és kezelése
A heregyulladás tünetei közé tartozik a fájdalom, a duzzanat, a ráncok elsimulása, a bőrpír, vér jelenhet meg az ondóban, de általános tünetek is kísérhetik, mint például hőemelkedés vagy láz, hányinger és hányás.

A WC ülőke által közvetített fertőzések
Gennyes bőrfertőzéseket, diftériát, májgyulladást, torokgyulladást, tüdőgyulladást, húgyúti fertőzést, vérmérgezést, tífuszt, szalmonellózist, shigellózist: ezeket a betegségeket nem csak akkor kaphatod el, ha a WC látványosan koszos. A vizsgálatok olyankor is kimutattak betegséget okozó baktériumcsoportokat, amikor a WC ülőkén nem látható szennyeződés vagy folyadék.

Mandulaműtét - Hogyan zajlik?
Ha sorozatosan begyullad a mandulád, előfordulhat, hogy az orvosod úgy dönt, el kell távolítani. Rémisztően hangzik, ezért összefoglaljuk, hogy mire számíthatsz, ha mandulaműtétre kerül sor.

A latexallergia tünetei és kezelése
A latex a gumigyártás alapanyaga. A gumit a gumifa (Hevea brasiliensis) kérgéből nyert tejnedvből állítják elő. Az anyag 1840-es felfedezése után 1927-ben számoltak be először latex érzékenységről.

5+1 tipp tavaszi fáradtság ellen
A nem megfelelő táplálkozás, a túl kevés alvás és a változékony, egyre melegebb időjárás mind hozzájárulhat a tavasz érkezésével elhatalmasodó tompultság érzéséhez. Dr. Vida Zsuzsanna, neurológus, szomnológus tanácsai a tavaszi fáradtság leküzdéséhez.

Hogyan élj együtt a mogyoróallergiával?
Ne ess kétségbe, ha az allergiatesztek kimutatták, hogy mogyoróallergiád van! Tanácsaink segítenek, hogy minél kevesebb kellemetlenséggel járjon számodra a betegség.

Mi az a HMPV és hogyan terjed?
Az influenzaszerű humán metapneumovírus (HMPV) megbetegedésének megugrása egy újabb Covid-jellegű járványtól való félelmet keltett. De mi az igazság, mit kell tudnod erről a vírusról?

Folyton hideg végtagok - Betegség tünete?
Hideg időben végtagjaink hamar lehűlnek - a jelenség természetes, és ebben a formában egyáltalán nem kóros. A végtagok külső hőmérséklettől független állandó hideg tapintása azonban betegség jele lehet, amit érdemes kivizsgáltatni.

A pénisz gombás fertőzése
Nemcsak a női nemi szerven alakulhat ki gombás fertőzés, hanem a péniszen is! Erről ritkábban hallunk, ezért lehetnek hiányosságok ismereteinkben. Ezt próbáljuk orvosolni cikkünkkel.

Poszturális ortosztatikus tachycardia szindróma
A poszturális ortosztatikus tachycardia szindróma (POTS) olyan egészségügyi állapot, amely felálláskor szédülést és gyors szívverést, valamint számos egyéb tünetet okoz. Nagyon megnehezítheti a napi tevékenységeket. A POTS bármilyen korú embert érinthet, de gyakrabban fordul elő serdülő és fiatal felnőtt nőknél.

Mit csinálj a régi gyógyszerekkel?
Valószínűleg hallottál már arról, hogy nem szabad a lejárt szavatosságú gyógyszereket a lefolyóba önteni. Az sem jó megoldás, hogy a kukába teszed azokat. Megkérdeztük a gyógyszerészt, ő mit tanácsol, hol a helyük ezeknek a régi készítményeknek.

Az elhanyagolt fogazat veszélyes következményei - Gondoltad volna?
Közismert, hogy a szívinfarktust előidéző rizikófaktorok közé tartozik az elhízás, a magas vérnyomás, a dohányzás, a cukorbetegség és a magas koleszterinszint. Dr. Bajusz Örs, parodontológus fogszakorvos az elhanyagolt fogazatot is a kockázati tényezők közt említette.

A D-vitamin-hiány okai
Napsütéses időben akár fél óra szabadban eltöltött idő is elég lehet, hogy a napi D-vitamin szükségletünket fedezzük. A téli borongós hónapok alatt azonban gyakran alakul ki hiányállapot, melynek tünete például a gyakori légúti fertőzésekben is megmutatkozhat.

Elsősegély: mit kell tenned vérzések esetén?
A kevésbé súlyos vérzések viszonylag gyakoriak, így valamilyen fogalma mindenkinek van egy seb ellátásáról. Azzal azonban kevesen vannak tisztában, hogy egy erősebb vérzés könnyen végzetes kimenetelű lehet a megfelelő ellátás hiányában. Ebben a cikkben átlépjük a fertőtlenítés és a ragtapasz határait, illetve közelebbről megvizsgálunk néhány traumás sérülést.

A narkolepszia
A narkolepszia a szervezet alvás-szabályozásának egyik zavara. Keveset hallunk erről a betegségről, pedig nem is ritka, hazánkban megközelítőleg 5000 ember szenved tőle.

Beteg vagy? Edzés helyett irány az ágy!
Az ősz-tél közismerten a nátha és az influenza szezonja. A rendszeres mozgással ugyan védettebbek lehetünk az ilyen jellegű betegségekkel szemben, ám ha valaki megbetegedett, az intenzív testmozgás akár még árthat is. Dr. Kósa Éva, belgyógyász-angiológus az elővigyázatosságra hívja fel a figyelmet.

Fokhagyma, a gyomorgondok orvosa
Mindannyian tudjuk, hogy a fokhagyma egészséges. De hogy mennyire sokoldalú, azt most bebizonyítjuk!